Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Home Plus schimba modul in care faci cumparaturile

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Home Plus schimba modul in care faci cumparaturile

    E adevarat, momentan acest lucru se intampla doar in Coreea de Sud, dar la cum avanseaza lucrurile in ziua de azi, ne putem astepta sa vedem in curand si pe taramurile noastre asa ceva. Despre ce este vorba mai exact? Well, Home Plus (fostul Tesco), a decis sa schimbe modul in care oamenii isi fac cumparaturile (cu ajutorul tehnologiei). Si mai exact, in zone care nu au nicio legatura cu shopping-ul (de exp. statiile de metrou) au "construit" rafturi de magazin. Acestea sunt "virtuale" si se bazeaza pe existentele panouri publicitare... insa cu ajutorul unui smartphone, practic iti faci cumparaturile de oriunde... si gasesti acasa ceea ce ai cumparat pe drum.

    Bine, am inteles ca livrarile se fac din 2 in 2 ore... insa pana acum lucrul acesta are mare succes, Home Plus devenind shop-ul online nr. 1 in Coreea cu ajutorul acestei nebunii. Mai jos aveti si un filmulet de prezentare. Mie unul mi se pare geniala ideea. Nu mai stai la coada, nu trebuie sa fii in fata unui calculator. Bineinteles, poti face acelasi lucru in varianta online a magazinului, dar parca asa e mai fun (mai ales cand te plictisesti asteptand metroul).

    Attached Images Attached Images tesco-homeplus-subway-virtual-store-south-korea.jpg

  2. #2 SP
    Member bobolac's Avatar
    Foarte tare , pe cand ajungi acasa au ajuns si cumparaturile tale.

  3. #3 SP
    Junior Member zazarSm's Avatar
    Foarte Fain!

  4. #4 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by bobolac View Post
    Foarte tare , pe cand ajungi acasa au ajuns si cumparaturile tale.
    Da da, le dai cheia de la apartament, si cand ajungi tu acasa gasesti cumparaturile pe masa

  5. #5 SP
    Member bobolac's Avatar
    Quote Originally Posted by Bizzare View Post
    Da da, le dai cheia de la apartament, si cand ajungi tu acasa gasesti cumparaturile pe masa
    Ha Ha Ha
    Cat am ras.

  6. #6 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Bizzare View Post
    Da da, le dai cheia de la apartament, si cand ajungi tu acasa gasesti cumparaturile pe masa
    Eu cred ca le vei gasi pe jos. Masa se confisca.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 43 Last Post: 16-09-2014, 16:07
  2. Replies: 4 Last Post: 18-08-2013, 15:46
  3. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  4. Atentie la cumparaturile pe shopto.net ! By muggs in forum Console Club
    Replies: 63 Last Post: 02-11-2010, 13:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts