Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6
Results 101 to 107 of 107

Thread: IPhone 3GS is out !

  1. #101 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    pai tocmai asta e ideea. sa nu te cari cu 3-4-5 gadget-uri dupa tine. iti iei un iphone (2G, 3G, 3GS).
    citisem la cineva mai sus ca i se pare greu de folosit itunes. mie mi se pare banal. treci piesele in music, le selectezi, right click - send to playlist, dai la telefon - syncronize si gata. banal.

    sincer, cea mai tare replica mi s-a parut "Daca tot vrei tehnologie ... macar invata sa o folosesti". nu ai idee cata dreptate ai. nu ai idee cata lume "rroma" ca sa zic asa isi cumpara iphone de unde apuca (inclusiv replica, iar dupa aia ii vezi pe forumuri - daca am replica iphone pot sa ma joc nush ce joc ? ) si nu le folosesc decat ca telefon.

    il am de app 1an si inca apar aplicatii care ma fac sa zic WOW.

    avem pe el toate genurile de jocuri, de la monkey island pana la doom si nfs. muzica la calitate foarte buna, filme la calitate foarte buna, camera buna, internet bun. nu am inteles replica cu "daca stai mai mult de 10 min". ce are ? eu stau cu orele pe el, de la munca. si pe mess si pe site-uri si nu are absolut nimic. nu mi se blocheaza, sau altceva. daca tu ai pb, incearca o reinstalare de soft, si multe multe multe multe altele.

    referitor la " insa fata de cate ofera consolele portabile de ex. Iphone-ul pare o gluma proasta." faptul ca poti juca jocuri cu grafica asta, e doar un bonus. el a fost gandit ca telefon multimedia. la inceput nici nu se stia de posiiblitatea de a juca aceste jocuri. imi aduc aminte ca la inceput se mira lumea ca poti pune emulatoare de NES.

  2. #102 SP
    Admin MonkY's Avatar
    DonAdryan, am avut iPhone si 2G si 3G, mi-au trecut de pe la munca zeci de iPhone-uri prin mana. Pot spune ca unele m-au socat de cat de putin fiabile au fost (dar e posibil sa tina si de utilizator). Am 2 colegi care s-au saturat sa-l tot schimbe la Orange in garantie (unul din el a avut vre-o 6 busite - si nu, nu stia sa-i faca jailbreak si alte alea ca sa zici ca s-a jucat cu diverse). Am fost super incantat insa de aplicatiile existente, de viteza de lucru... Pai eu pe N95 8GB pana si cand inchid un apel si stau 20sec ca sa-si dea seama telefonul ce mai are de facut... In plus, cum mi-am vandut netbook-ul, simt nevoia de a avea ceva portabil cu net dupa mine.

    De la iPhone eu asteptam functii de bun simt (gen copy/cut/paste, tastatura landscape, un mic multitasking, camera foto cu flash, legatura bluetooth mai buna)... si cum 3GS-ul a venit cu mare parte din acestea, plus viteza mai mare, am zis ca poate se apropie in sfarsit de telefonul dorit. Repet, iTunes Store-ul acela merita toti baniii... pe Nokia store sunt aceleasi aplicatii de mai bine de un an.

  3. #103 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Finnally ! 3GS 32GB in sfarsit a ajuns si la mine... ramane de vazut cat rezista

    P.S. O sa revin cu impresii, sa vedem daca se incalzeste sau face asa urat precum se plange lumea...
    Attached Images Attached Images img_4618.jpg img_4628.jpg

  4. #104 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Felicitari MonkY,frumoasa jucarie...

  5. #105 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    iPhone-ul meu de 8 GB este plin de aplicatii , muzica , filme , seriale si tot mai am 1-2 giga liberi , nu inteleg ce face lumea cu 32 GB ( mai ales ca nici nu merge folosit ca stick USB)

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    P.S. O sa revin cu impresii, sa vedem daca se incalzeste sau face asa urat precum se plange lumea...
    Eu nu inteleg de ce se plange lumea , si 3G-ul meu se incalzea tare cand il "butonam" in primele zile

  6. #106 SP
    Admin MonkY's Avatar
    G3ox, fiecare cu necesitatile sale... Daca tu in 8GB reusesti sa pui seriale, muzica, filme... printre care sa mai arunci si un Navigon (numai el are 1.8GB)... inseamna ca esti bun. Eu nu. As vrea chiar 64GB, dar mai dureaza un pic pana se lanseaza...

  7. #107 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    eu am de 16 si nu l-am umplut niciodata. e adevarat, ca daca as avea de 32 ar mai ramane, probabil, dupa cateva saptamani, 3-4gb liberi ca ma cunosc . btw. ca navigatie, va recomand iGO. si puteti pastra doar romania daca nu aveti spatiu. la fel ca la Navigon. si e muuuult peste Navigon din toate punctele de vedere.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6

Similar Threads

  1. iPhone 3GS - Discutii By MonkY in forum Apple
    Replies: 60 Last Post: 06-11-2010, 16:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts