Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Consolist publicat, proza scurta SF

  1. #1 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar

    Consolist publicat, proza scurta SF

    Dragelor si dragilor,

    mi s-a intamplat si mie sa-mi fie publicata o povestire in Galileo nr. 7 ce se lanseaza sambata la Bookfest, prin grija d-lui Michael Haulică. Stiu, stiu, e doar o povestire SF de debut (se numeste "Ohrainic", by the way). Este un pas infim pentru SF-ul romanesc insa este un pas urias pentru mine. Pentru ca mi-am vazut numele pe o editie publicata pe hartie. Da, da, veti rade si va veti spune, in barba: bou' cela, de voia sa-si vada mintenas numele p-o foaie, n-a auzit ca s-a inventat imprimanta?

    Pai aici e spilu'. Michael Haulica, redactor sef, s-a gandit ca numele meu merita mentionat langa al lui Jack McDevitt si al Anei-Maria Negrilă. Si-a asumat riscul si a implicat si editura in asta, pentru ca (veti rade din nou) Editura Millennium imi mai da si bani pentru povestirea asta. Iar asta, dragii mei, e o cinste pentru mine.

    Prin urmare, cititi-o. Daca vreti. Veti gasi si alti cinci autori cu multe alte motive de a va bucura de SF, in afara povestirii mele. Daca, totusi, ajungeti sa-mi cititi povestirea, spuneti-mi ce credeti. Nu ma mintiti. Spuneti pe sleau ce va place si ce nu. Fiti drepti. Dar blanzi, in acelasi timp. Ca poate mai scriu si ma-ndrept si-o sa va placa, in cele din urma.

    Al vostru, de data asta fara pseudonim, Adrian Poenaru.
    Attached Images Attached Images g7.jpg

  2. #2 SP
    Banned Templier's Avatar
    Bravo ! Felicitari! O sa incerc sa o cumpar. In afara de Bookfest pe unde o sa se mai gaseasca?

  3. #3 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Felicitari! S-ar putea sa ajung duminica la Bookfest si o sa achizitionez revista. Can't wait to read it.

  4. #4 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Templier View Post
    Bravo ! Felicitari! O sa incerc sa o cumpar. In afara de Bookfest pe unde o sa se mai gaseasca?
    Nu stiu inca. La Carturesti sigur, poate si prin alte parti. Intreb si postez aici. Multumesc pentru ganduri!

  5. #5 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Felicitări Adrian. Mă faci să cumpăr o carte după multă vreme 😊

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bravos maestre! Eu credeam ca deja esti in zeci de publicatii de renume... dar sub diverse pseudonime pe care nu ai vrut sa le recunosti

  7. #7 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Felicitari domnu

  8. #8 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Felicitari! Eu nu sunt deloc surprins sa te vad publicat, ma si gandeam uneori ca tu ai scris deja n carti si povestiri. Zi-mi si mie care sunt la cuca macaii daca pot sa pun mana pe ea intr-o varianta online.

  9. #9 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Dragilor, va multumesc pentru mesaje. Cat despre unde o gasiti, n-am aflat nimic concret (afara de canalele de distributie oficiale ale editurii Millennium, inclusiv de pe site-ul editurii). Am intrebat si nu exista niciun plan de lansare in versiune electronica (fata de Argos, care iese online). Sorry tudy, gasim noi o cale sa-ti parvina.

    Oh, by the way: Graft, daca voi publica vreodata romanul, te caut sa-mi faci o propunere comerciala pentru coperta.

  10. #10 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Felicitari!!
    Science Fiction & Fantasy la Bookfest 2015 | Galileo Online
    Galileo Science Fiction & Fantasy, nr.7
    Tot lui Michael Haulică i se datorează şi apariţia celui de-al şaptelea număr al revistei Galileo Science Fiction & Fantasy, în al cărei sumar se regăsesc proze semnate de Jack McDevitt, Iulia Albota, Lucian Dragoş Bogdan, Flavius Ardelean, Adrian Poenaru şi Ana-Maria Negrilă şi recenzii la volume de Oliviu Crâznic, Sebastian A. Corn, Roxana Brînceanu, China Miéville şi Claire North.
    @tudyniuz nu cred ca vor pune revista online

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si iaca-ta, pentru doritori: Galileo 7 - Editura Millennium Books.

  12. #12 SP
    Banned Templier's Avatar
    hai ca am gasit-o in sfarsit

    o sa o pastrez si pt autograf
    Attached Images Attached Images 11657564_10204120024301431_806845002_n.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Ghidul cumparatorului consolist By Khan in forum Console Club
    Replies: 7600 Last Post: 11-11-2022, 11:22
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Rage va fi publicat de Bethesda By Mika in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 15-12-2009, 18:39
  4. Brutal Legend va fi publicat de EA By Uziwood in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 15-12-2008, 23:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts