Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 15 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 282

Thread: MTB - Ram Bikes - Street/Dirt

  1. #21 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Ce frana ai pe spate, hayes nine? Am inteles ca astea hidraulice cam fac probleme iarna, dar am incercat pe bike-ul unui prieten si mi-au placut la nebunie Maneta e f soft si etrierul prinde excelent daca e aerisita bine

  2. #22 SP
    Member Vami's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Cam c�t vrei să �nvestești �n bike?
    pai nustu nici prea mult dar nah.. astept raspun un site ceva

  3. #23 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Uita-te putin pe aici
    www.playbike.ro
    Sper sa nu fie considerata reclama...

  4. #24 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Ce frana ai pe spate, hayes nine? Am inteles ca astea hidraulice cam fac probleme iarna, dar am incercat pe bike-ul unui prieten si mi-au placut la nebunie Maneta e f soft si etrierul prinde excelent daca e aerisita bine
    Fr�na este un Avid Disc Juicy 3 de 160 mm și da, maneta merge super soft. Ție mai mare dragul s-o tragi

    Quote Originally Posted by quik_123
    pai nustu nici prea mult dar nah.. astept raspun un site ceva
    Site-ul dat de GeOKeR e oki. Ai grijă c�nd comanzi...că pe site știu că e pozat tot bike-ul iar prețul e doar pe cadru. Chiar aseară mi-am văzut bike-ul pe site la 9 mil și ceva...am zis cum? WTF pe c�nd colo..era doar cadrul gol . Dă-le un mail sau un telefon...că e cam aiurea (toate-s așa) .

    Un alt site (mai micuț)

    Magazin BMX Sibiu, BMX Haro,Backtrail.....

    iar extern...

    Ram Bikes 2008

    ...urmează un prieten să puna un site sus pentru UMI Bike (un magazin din Cluj de nota ZC). �n general e bine să cauți magazine de bike-uri din astea underground...că alea de obicei au piese tari la prețuri bune

    �n Sibiu știu că era...Crazy Biker, �n Cluj Hobby Bike (Bike Zone), �n Oradea (ce muzee de nota ZC sunt acolo...uai!) magazinul Doi plus unu..și mai sunt.

    Cumpără-ți ceva să-ți placă...să te simți bine atunci c�nd te dai...nu să te gandești...mă..dacă fac drop-ul ăla...s-a dus cardu (dau alte chestii).

    *peripeții din alea am pățit cu tonele...

    Un exemplu recent cu BMX-ul - Am făcut un drop și �n timp ce-mi luam av�nt mă gandeam uai...sigur fac snake (pană) c�nd ajung jos - pe cand colo...cand am aterizat s-a rupt brațul drept exact de unde se prinde pedala...faină treabă

  5. #25 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar



  6. #26 SP
    Senior Member huber's Avatar
    RonanN1 am si eu o intreabare cat costa o bicicleta ca a ta . eu am un motan bike de vreo 2 ani si vreau sa imi e-au si ceva in genul street .

  7. #27 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Pai de obicei sare peste 15 mil (daca e sh, sau depinde de ce piese vrei pe ea)
    A lu' ronan noua cred ca e undeva pe la 25-30...

  8. #28 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by huber_93 View Post
    RonanN1 am si eu o intreabare cat costa o bicicleta ca a ta . eu am un motan bike de vreo 2 ani si vreau sa imi e-au si ceva in genul street .
    1.500€ a fost bike-ul meu.

    Găsești și mai jos, dar ai grijă la piese...(less is more)

  9. #29 SP
    Senior Member huber's Avatar
    ok mersi o sa ma duc prin timisoara sa ma interesez de unde sa imi cumpar una .

  10. #30 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by huber_93 View Post
    ok mersi o sa ma duc prin timisoara sa ma interesez de unde sa imi cumpar una .
    Prin Timișoara nu cunosc magazine de bike-uri dar �ți recomand c�teva din țară (mai underground).

    Oradea - Doi plus unu
    Cluj-Napoca - Bike Zone
    Cluj-Napoca - Bike 6000
    Cluj-Napoca - UMI Bike
    Sibiu - Crazy Biker (cred că mai există...)

    ...cam astea le știu eu.

  11. #31 SP
    Senior Member huber's Avatar
    ok mersi dar pentru mine cel mai bine este la timisoara sau resita deoarce sunt dintr-un un oras aflat aproape de cele 2 . o sa ma duc saptamana viitoare sa vad la ce preturi gasesc si sa vad daca vrea sa ma sponsorizeze tata .

  12. #32 SP
    Junior Member abymixxx's Avatar
    si eu as dori sa imi achizitionez un mtb/street ... vreau sa ma las de bmx ... nu e de mine ... m'am uitat peste linkurile de mai sus dar eu doresc ceva intre 12 - 15 mil ... si cu vreamea o voi upgrada ...

  13. #33 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by abymixxx View Post
    si eu as dori sa imi achizitionez un mtb/street ... vreau sa ma las de bmx ... nu e de mine ... m'am uitat peste linkurile de mai sus dar eu doresc ceva intre 12 - 15 mil ... si cu vreamea o voi upgrada ...
    Recomand acest ram pentru �nceput:

    Magazin BMX Sibiu, BMX Haro,Backtrail.....

    Eu zic că e oki. Fr�nele nu-s prea grozave (dar oricum alea nu se prea folosesc la dirt/street). Furca e și ea oki (dar să nu faci drop-uri super mari că nu cred că rezistă).

  14. #34 SP
    Junior Member abymixxx's Avatar
    aha imi place bicicleta parca scrie numele meu pe ea ... ramane sa vb cu sponsorii ... daca e sa o iau .... frana pe spate o voi schimba ... vreau sa am pe disc ... cat despre furca va rezista ea ... nu fac eu drop-uri indeajuns de mari ca sa rup furca ... mersi pentru ajutor

  15. #35 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Am făcut azi un run prin oraș (ultimul pe acest an) a fost nebunie (cu muzica la maxim �n timpan și printre oameni/mașini).

    Mă tot g�ndesc la o fază...să-mi leg o camera de filmat de ghidon sau de furcă să fac o filmare așa...first hand (n-am cameră așa mică...).



    ...excelent clip! + o super melodie!

  16. #36 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Unul din primele clipuri pe care le-am vazut pana sa ma hotarasc sa imi cumpar bikla

  17. #37 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar


    ...poftim?!

  18. #38 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by abymixxx View Post
    aha imi place bicicleta parca scrie numele meu pe ea ... ramane sa vb cu sponsorii ... daca e sa o iau .... frana pe spate o voi schimba ... vreau sa am pe disc ... cat despre furca va rezista ea ... nu fac eu drop-uri indeajuns de mari ca sa rup furca ... mersi pentru ajutor

    in caz ca nu ai rezolvat inca.. vezi ca este in Bucuresti un magazinut mai underground asa... la foisorul de foc, pe straduta cu cargus si cu barul Antic am vazut ca au de toate.. si sunt super ok oamenii

  19. #39 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...na poftim






  20. #40 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Misto filmulete, le stiu pe toate
    Trebuie sa fie destul de tare sa dai tailwhip pe flat

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 15 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 23-06-2011, 14:39
  2. A closer look: noile bikes din Burnout By MonkY in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 24-08-2008, 16:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts