Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: Pariloto

  1. #1 SP
    Banned Mafioso's Avatar

    Pariloto

    ok m-am gandit sa ma apuc si eu de pariuri sportive si am luat o varianta de pariloto si un ziar, si nu ma pricep sa completez, acolo scrie codul meciului-45 min-90-min 1 x 2 ce inseamna asta? rog pe cineva care se pricepe sa ma ajute putin

  2. #2 SP
    Member Energizer's Avatar
    Daca vrei sa te apuci de pariuri atunci pariaza la casele de pariuri ( PublicBet, Stanley, Unibet). Sau poti sa-ti faci un cont la Bet365 sau Gamebookers. Ai mai multe tipuri de pariuri.

  3. #3 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    La pariloto sunt trei tipuri de bilete: pariloto Fotbal, pariloto fotbal Plus si pariloto special.
    Cel mai simplu, si cred ca si biletul pe care il ai tu, e "Pariloto Fotbal".
    Pe fiecare bilet sunt 15 dreptunghiuri (se pot paria maxim 15 meciuri), si in fiecare dreptunghi sunt in partea stanga 3 linii cu cifre de la 1 la 7, iar in partea dreapta ai campuri ca "45 minute" 1,x,2, "90 minute" 1,x,2 sau niste cifre dedesupt si un D si S in dreapta pe margine.
    In partea stanga unde sunt cele 3 linii cu cifre de la 1-7 se trece codul meciului: de exemplu daca un meci are codul 345, bifezi pe primul rand cifra 3, pe al doilea rand cifra 4 si pe al treilea cifra 5.
    In partea dreapta optezi pentru scorul la pauza sau la final, sau pentru scorul exact: de exemplu, daca tu vrei sa pariezi ca se termina egal, atunci bifezi sub "90 minute" casuta cu X, daca crezi ca castiga echipa care joaca in deplasare, bifezi tot la "90 minute" casuta cu 2.
    Daca de exemplu vrei sa pui rezultatul la pauza, bifezi la "45 minute" casuta cu 1,X sau 2.
    Daca pui la 45 minute X, si la pauza este egal, atunci ai castigat.
    Poti sa pui si sansa dubla: de exemplu vrei sa pariezi ca echipa oaspete castiga sau face egal, atunci bifezi la "90 minute" casutele X si 2, si bifezi si litera D (sansa dubla), dar cota este mai mica.
    Tot in partea dreapta, sub 1,x,2 o sa vezi ca sunt doua randuri cu cifre de la 0-4.
    Alea sunt pentru scorul exact: de exemplu daca vrei sa pariezi ca un meci se termina 3-2 pentru gaze, pui codul meciului in partea stanga, iar in dreapta bifezi pe primul rand de cifre, numarul de goluri pentru echipa gazda, adica 3, iar pe cel de jos pentru echipa oaspete, adica 2.
    Sper ca ai inteles cat de cat, ca si mie mi s-a parut complicat la inceput, dar dupa aia ti se pare usor.
    Daca vrei, uite aici pe site la ei gasesti explicatii despre cum se pariaza, si eu de aici am invatat:Pariloto
    Bafta si sa ai noroc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts