Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Hey there!

It looks like you're enjoying Console Games but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

---

Hello!

Se pare ca iti place Console Games insa nu ti-ai creat inca un cont. Pentru a beneficia de toate avantajele iti ia doar un minut sa te inregistrezi si este gratuit. In plus ca membru poti accesa nelimitat toate functiile acestui website, comunica direct cu ceilalti si participa la concursuri, tournaments, arcade, etc. Multumim anticipat pentru intelegere ! Inregistreaza-te acum !

Daca esti deja membru ConsoleGames.ro si inca iti apare acest mesaj, te rugam sa te loghezi cu userul si parola pentru a nu mai fi deranjat. O zi buna !

Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 156

Thread: Airsoft

  1. #41 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by CrysMM View Post
    GreyhounD - aspectuoasa jucaria. Ce voiam sa intreb, tu zici ca este full metal ?!? Acolo scrie in descriere metal + abs !?! Care este varianta corecta? Am avut cateva jucarii dar nimic prea serios si nici nu m-a atras, m-am plictisit repede. As mai da o sansa ...
    Toata replica este din metal, mai putin gripul din fata si patul. Care, din motive evidente, nu aveau de ce sa fie din metal. Exista replici unde doar corpul ce gazduieste gearboxul este din metal, restul fiind abs.

    Quote Originally Posted by G-XtremE View Post
    dammit this thread makes me wanna play call of duty pana in seara asta nici nu stiam de acest sport iar de acuma voi incepe sa ma interesez, mi se pare extraordinar. Grey sa-ti manuiesti replica sanatos!
    Orice coleg de forum e binevenit, cu cat suntem mai multi cu atat mai bine
    Iti stau la dispozitie cu ce m-am documentat si eu pana acum. Nu e mult dar poate te ajuta.

  2. #42 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    in cautarile voastre pentru arme de airsoft ati gasit pe la noi vreun magazin de replici de arme?
    nu pentru airsoft ci doar replici.

    ceva in genul celor de la denix:
    Amazon.com: Denix Army Revolver, Black: Sports & Outdoors@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/31gWAGhGu6L.@@AMEPARAM@@31gWAGhGu6L

  3. #43 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Nope, majoritatea magazinelor pe care le-am vizitat aveau doar replici de airsoft.

  4. #44 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    ce am gasit pe la noi:
    Airsoft - magazin de arme, produse si accesorii pentru airsoft
    Magazin de arme si accesorii pentru airsoft
    http://www.airsoftneamt.ro
    Airsoft magazin - arme airsoft, echipamente si accesorii pentru airsoft
    Airsoft Shop: Magazin de Arme si Accesorii Airsoft - AirShop.ro
    DSZ-Airsoft Army shop (Powered by CubeCart)
    Magazin Airsoft Deva
    Toygun.ro
    MilitaryTrend.ro - Magazin de arme si accesorii airsoft, imbracaminte si incaltaminte outdoor.
    GMC Airsoft - Prima Pagina
    Airsoft - Airsoft Shop Romania
    Airsoft Transilvania . ro
    Magazin on-line Airsoft
    airsoftbacau: magazin online replici si accesorii airsoft
    Airsoft - Unistore.ro
    G h o s t G e a r
    Airsoft - Airsoft
    Magazin Airsoft
    GMC Airsoft si Militaria - Comenzi Online
    Mercenarul

    Deja m-am inscris intr-un club clujean, Lupii din Carpati, duminica ma duc sa mingle for the 1st time. Baietii au fost destul de draguti sa imi si imprumute o arma. Sunt foarte placut impresionat de ceea ce am gasit pana acum la noi mai ales ca de anul acesta airsoft-ul figureaza in nomenclatura sporturilor din romania ca fiind un sport oficial. Acum strang bani sa imi iau o arma, eu as dori sa gasesc o replica FN FAL dar cam slabe sanse si cel mai probabil voi cumpara a 2-a arma a mea preferata HK G36 AR/LMG, care se gaseste la un pret destul de rezonabil chiar si la noi(500-600 lei).

  5. #45 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Mi-a ajuns replica - ACM 90-TR, arata ca un P90. Sunt foarte multumit de aspect - arata si se simte foarte bine desi corpul e din plastic(asa e si la arma reala).
    Dar din pacate n-am apucat sa o testez calumea sa vad cum trage, am tras oleaca de pe geam intr-un copac dar ptr ca stau la et5 in fundal aveam doar cer si n-am putut sa vad unde se duc bilele.

  6. #46 SP
    cBs
    Banned cBs's Avatar

  7. #47 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Pi sa stii ca ala e manual, tragi ca la pistoalele din piata cu el! Daca vrei cv calumea cauta sa fie pe sistem electric, nu manual.

    Depinde de bugetul tau dar sincer chestia aia din link-ul tau e o mare prostie(250ms ABIA e viteza de pistol, un AEG trebuie sa scoata 350-400) nu se merita sa dai banii pe ea, fie aia si putini dar dupa 1-2 jocuri ai sa iti dai seama de ce ai nevoie si ai sa mai bagi iar bani intr-o replica ok!

    Daca vrei AK ok uite aici exemple:

    AK-47 pretul este mai mult decat ok pentru ce primesti!

    G h o s t G e a r - iar daca dispui de mai multi bani modelul asta am vazut ca este foarte laudat de cei ce il detin si merita din plin(este replica dupa Ak-ul fabricat de Romania)

    Astea sunt doar 2 modele care le-am gasit dupa o mica cautare!
    Recomand inainte sa iti alegi un model sa te interesezi foarte bine, cauta review-uri pe youtube, cauta topicuri pe forumul de airsoft romania(nu dau link sa nu incalc vreo regula). Eventual vezi in zona ta cand este urmatoarea zi de joc si mergi acolo cu o pereche de ochelari de protectia si o vesta reflectorizanta - dai noroc cu lumea, te uiti la ce replici au ei, poate te lasa sa si incerci sa tragi cu ele sa vezi care iti place!


  8. #48 SP
    cBs
    Banned cBs's Avatar
    Quote Originally Posted by Solozaur View Post
    Pi sa stii ca ala e manual, tragi ca la pistoalele din piata cu el! Daca vrei cv calumea cauta sa fie pe sistem electric, nu manual.

    Depinde de bugetul tau dar sincer chestia aia din link-ul tau e o mare prostie(250ms ABIA e viteza de pistol, un AEG trebuie sa scoata 350-400) nu se merita sa dai banii pe ea, fie aia si putini dar dupa 1-2 jocuri ai sa iti dai seama de ce ai nevoie si ai sa mai bagi iar bani intr-o replica ok!

    Daca vrei AK ok uite aici exemple:

    AK-47 pretul este mai mult decat ok pentru ce primesti!

    G h o s t G e a r - iar daca dispui de mai multi bani modelul asta am vazut ca este foarte laudat de cei ce il detin si merita din plin(este replica dupa Ak-ul fabricat de Romania)

    Astea sunt doar 2 modele care le-am gasit dupa o mica cautare!
    Recomand inainte sa iti alegi un model sa te interesezi foarte bine, cauta review-uri pe youtube, cauta topicuri pe forumul de airsoft romania(nu dau link sa nu incalc vreo regula). Eventual vezi in zona ta cand este urmatoarea zi de joc si mergi acolo cu o pereche de ochelari de protectia si o vesta reflectorizanta - dai noroc cu lumea, te uiti la ce replici au ei, poate te lasa sa si incerci sa tragi cu ele sa vezi care iti place!

    Mda...nasoala pusca , la inceput am crezut ca este electrica ...acum caut altceva la un pret rezonabil , asa ca cei care aveti pusti sau pistoale electrice nu ezitati sa-mi dati un PM sau daca cin intamplate gasiti vreo arma electrica la un pret bun , v-as fi recunoscator.

  9. #49 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai mai bine iti pui tu pe hartie cat doresti sa investesti. Cat vrei sa dai initial pe replica, cati bani mai doresti sa investesti in eventuale upgrade-uri, echipamente, etc. In functie de asta se gaseste si replica pe care-o doresti.

  10. #50 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    Nu stiu cum drq nu am vazut threadul asta!...
    Imi place ca Mo, dupa ce facea misto de maweryck ca se baga sub pat in caz de raboi, dupa ce se da soldatel, s-a hotarat sa intre si el in club nice touch!
    recomand magazinele G h o s t G e a r Airsoft - magazin de arme, produse si accesorii pentru airsoft Wolfy Shop Online si www.gunshop.ro (desi au preturi putin cam piperate)
    or mai fi, dar de astea stiu ca au preturile "adevarate" si sunt de incredere.
    eu mi-am luat acum vreo luna asa ceva: G h o s t G e a r
    este un AK Tactical, produs de CYMA, care nu este o chinezarie asa cum s-ar crede. la acesti bani ofera un raport calitate pret SUPER!
    este in principal din abs dar in poza de mai jos o sa vedeti toate partile sale de metal, in casute rosii. oricum, feelingul este genial. eu i-am montat si asa ceva: G h o s t G e a r
    mai trebuie reglat, dar merge.
    lista cu ce am momentan: -replica, ochelari, dot-ul, multe bile lol, curea (neaparat cureaua si ochelarii, pentru inceput)
    urmeaza sa vina joi: -uniforma multicam, casca +husa multicam, centura usmc, vesta tactica multicam, cagula multifunctionala, incarcator metal low-cap(pentru eventuri), si masca de neopren(protectia dintilor si a restului din fata)
    mi-ar mai trebui: ghete, manusi, geanta sau rucsac pentru replica si cred ca asta e tot pentru a avea minimul dar si maximul necesar fara a incepe sa intri in fitze si upgrade-uri de zeci de milioane.
    toate le-am luat de la G h o s t G e a r ,pentru ca domnul Moldovan m-a ajutat destul de mult intr-un timp foarte scurt si mi s-a parut eficient si de incredere.
    preturile sunt mai mult decat ok, mai ales pentru ca e deocamdata doar un magazin online, si nu plateste taxe de "magazin real".
    Nu va lasati pacaliti de preturile mici si de numele companiei. cu putin research asupra fabricantilor, va puteti da seama destul de usor care fac replici de calitate si la preturi mici si cele la care nu merita sa va bagati(tip: galaxy am auzit ca nu sunt prea de incredere, cyma, jg si altele sunt tocmai bune).
    cum am spus, poza cu partile de mtal ale replicii mele. (patul este retractabil, ca cel de m4, manerul fata este la fel, gasiti mai multe poze pe site):
    Attached Images Attached Images ak-cyma.jpg

  11. #51 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    ps: daca vreti sa vb despre airsoft, dati add la : [email protected] sa precizati in descriere de unde sunteti ca sa va pun in lista corecta.

  12. #52 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Exact ala vreau sa-l iau si eu. Te am deja in lista. Discutam acolo. Sunt curios cum ''se simte'' AK-ul.

  13. #53 SP
    cBs
    Banned cBs's Avatar
    La 260 ron m-as arunca sa cumpar o "jucarioara" din`asta : pistol mitraliera AK 47 -electric (AEG) AIRSOFT - Okazii (40396607) apoi mai investesc eu in ea.
    Ce parere aveti ?

  14. #54 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    trebuie sa precizez, pentru ca nu s-a spus asta: nu va asteptati sa va mute umarul din loc cand trageti, in caz ca nu este replica ce are BLOW-BACK (recul) si si in cazul lor, tot este mai mic socul cand trageti, dar se simte binisor e foarte fun, dar costa aproape dublu sa iei un ak cu recul decat unul fara. daca ai banuti, merita. in general sunt mai multe arme cu recul si in principal pistoale, pe GAZ!

    cBs, viteza este mult prea mica (de pistol slabutz chiar..) ..cauta una la magazinele alea..pentru putin peste 450 ron gasesti ceva care are garantie, e NOUA(conteaza pt ca stii cum umbli TU cu ea) si e performanta.

    uite: G h o s t G e a r

  15. #55 SP
    cBs
    Banned cBs's Avatar
    da aceasta este C.M.028 iar cea pe care am pus-o eu este 022 este vreo diferenta intre ele ? cam cati metrii bate aceea de am pus eu link cu ea ?

  16. #56 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    cm 022 e abs complet in afara de teava. cm 028 metal in afara de partile indicate de nightprowler. In plus, cm 028 e semnificativ mai puternica.

  17. #57 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Am fost ieri la padure si am tras cu replica, trageam de la 25-30m intr-o doza de bere si chiteam destul de des, dar batea vantul tare iar la unele bile se duceau la 2cm la dreapta sau stanga dozei. Eu zic ca este destul de ok ..daca era un om il chiteam tot timpul.

    Am tras pe semi cu bile de 0.25, pe auto se duceau mult mai bine dar ptr ca n-aveam decat incarcatoare low-cap am preferat sa dau pe semi ca ma plictisisem sa le tot incarc
    Attached Images Attached Images p90_01.jpg

  18. #58 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    eu cred ca trebuie sa ung pentru prima data teava interna ca am tras cam 2000 bile...

  19. #59 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    pay cu tot ce am pana acum vreo 13...

  20. #60 SP
    cBs
    Banned cBs's Avatar
    Quote Originally Posted by nightprowler View Post
    pay cu tot ce am pana acum vreo 13...
    echipamentul l-ai luat de la magazinele de la noi sau din afara ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 8 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Pistoale Airsoft By Teo in forum Offtopic
    Replies: 28 Last Post: 02-09-2011, 21:05
  2. Airsoft- COD pe bune By Impaler in forum Jocuri PC
    Replies: 2 Last Post: 25-11-2009, 17:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts