Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: UPC versus GSPTV

Voters
41. You may not vote on this poll
  • UPC are dreptate. Felix, mori.

    11 26.83%
  • GSPTV trebuie vazut de toata lumea. UPC sucks!

    18 43.90%
  • Cine-i Liga 1?

    2 4.88%
  • Mi-e indiferent. Mie-mi place Ping-Pongul.

    10 24.39%
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 39 of 39

Thread: GSPTV versus UPC

  1. #21 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Khan, da e o porcarie ca UPC-ul nu are Eurosport 2. Eu sunt mare fan al campionatului englez si al lui Man.Utd in special, de vreo 15 ani, de pe vremea lui Cantona... De liga 1 ma doare-n patina, insa mi-am spus parerea obiectiva mai sus...

  2. #22 SP
    Junior Member Soop's Avatar
    Problema e urmatoare:noi ne-am invatat sa avem mocangeala la fotbal de cand ne stim si deaia injuram acum gsptv-ul rcs-ul,pe voiculescu sau pe cine mai prindem noi...
    Eu,personal,sunt abonat rcs si prind canalele respective(gsptv1,2 si 3) dar daca nu as fi fost nu as fi facut scandal ca nu are upc-ul gsptv si sa-l bage cat mai repede ca sa vad eu meciul moca,ca deaia platesc cablu,sa-mi da-ti voi meciuri moca,care este.Daca sunt abonat upc si vreau neaparat sa vad meciurile,ma mut la rcs.In Spania,Anglia,Italia,Franta si daca nu ma insel si Germania campionatul se vede in sistem pay-per-view.Daca se introducea si la noi aceast sistem ce faceam?Mai presam upc-ul,rcs-ul,sau orice alt operator sa ne dea meciurile moca ca e dreptul nostrul national sa vedem meciul pe gratis...In Italia cand a inceput sky tv-ul sa dea serie A in sistem payperview avea 1 000 si ceva de abonati,acum are de ordinul milioanelor.La fel si in Spania si Franta cu Canal+...Sigur, o sa-mi spuneti ca de ce compar fotbalul nostru cu cel din tarile respective?Nu il compar doar ca pe asta il avem cu asta defilam...daca tot dorim sa ne umflam muschii pe teren cu manchester si real haideti sa ni-i umflam si cu canal+ si sky TV
    A,si inca ceva,legea asta cu fotbalul sa fie interes national si sa-l vedem toti moca mi se pare o mare porcarie marca CNA.Si de contractul semnat intre Intact si RCS&RDS ce se alege?Praful de pe soba?Ce o sa urmeze?E zi libera cand joaca stoia,femeile nu mai au voie sa schimbe canalul de pe Felix TV si copiii vor trebui sa fie imbracati doar in rosu-albastru?Sa fim seriosi...
    Nu tin partea nimanui,mai ales a trustului Intact pe care nu ii inghit deloc,dar in acest caz sunt huliti degeaba.In plus mie imi place mai mult asa,fara meci la tv mai vine si lumea la stadion,deci tot raul spre bine...
    Cheers...

    LE:Spike,unde stai cand mergi pe stadion?In PCH?

  3. #23 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    Oricum de cand a intrat GiGi la butoane, mi-e si scarba de campionatu' asta... Sa joace el, in liga lui, si sa ne lase pe noi in pace, astia care savuram fotbalul...
    Problema coruptiei in Liga 1 mi se pare mai grava decat cea a televizarilor... Pentru ce sa platesc? Ca sa fiu luat de prost? Nu multumesc, raman cu Premier League si Ch. League, unde fotbalul e pe bune...

  4. #24 SP
    Junior Member Soop's Avatar
    Adryan,nu te obliga nimeni sa platesti,dar nici sa cerem sa ni se bage canalele cu fotbal ca ni se cuvin noua,ca doar deaia platim cablu nu?

  5. #25 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    RDS + Trustul antena - au dreptate - au bagat 92 milioane de parai in drepturi de TV - daca cer bani mai departe, e treaba lor, daca pierd bani pentru ca aia care baga reclame (de fapt de aici se scot marii bani nu din drepturile de la UPC - care sunt niste rupti in cur si n-au bani nici sa plateasca spre RDS niste drepturi de difuzare) pentru ca n-au si publicul celor de la UPC - e spaga lor.

    Regulile economiei de piata nu tin cont nici de liga lu mitica siu nici de conflictul RDS / UPC, sau de cat de securist a fost felix patronu de la Trust Antena (vezi doamne ca daca le lua Vantu, respectiv Realitatea sau Tv Sport nu era tot *****u ala)

    Cine vrea meciuri exista alti provideri care ofera - (in afara de RDS) - respectiv cele "digitale" - puneti'va domnilor palarii pe casa si gata - nu mai suferiti la UPC ca si asa au preturi prea mari (cel putin fata de RDS). Nu de alta da io am si UPC (aka Astral) si RDS si RDS matura pe jos la preturi si calitate cu UPC ul.

  6. #26 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Q View Post
    Man la 22 anisori te inteleg ... nu prea ai tu idee despre ce vorbesc, poate gasesti meciuri vechi, vizioneaza, compara cu ce este acum si o sa vezi mai bine ceva de prin 84 - 90 iti recomand

    Aici e vorba de altceva. Una e sa-mi recomanzi meciurile vechi si alta e sa-mi recomanzi alt campionat. In perioada aia fotbalul nu era atat de mediatizat, nu era pe asa de multi bani era cu totul altceva.
    In perioada 80-90 erau echipe gen Notthingam Forest care s-au ridicat din C, si in 2 ani au castigat Champions League iar acum sunt din nou in C.
    Se juca fotbal la alt nivel dar nu despre asta spuneam eu inainte...

    Una e sa compari ce e acum si alta e sa compari campionatele intre ele.

    Degeaba mi te lauzi cu varsta si-mi trantesti unele meciuri dintr-o perioada in care eu nici nu eram proiectat.
    Meciurile respective le-am vazut in reluare ca si tine, dupa ani si ani.

  7. #27 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    ia si tu o bere, calmeaza pe caldura asta

    in fotbalul principiul ramine indiferent de sumele implicate, tot o basica care se plimba de la unul la altul pina ajunge in dreptunghiul ala cu plasa.

  8. #28 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    si-atunci de ce-mi dai exemple cu fotbal de acu 20 de ani? daca e aceeasi treaba? te cam contrazici singur indiferent de nervii mei

    deci de ce sa nu ma uit la noi daca sunt aceleasi principii, indiferent de sume. ai cam vorbit degeaba pana in punctul asta daca ajungi sa termini cu asa concluzie

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Say no to fighting in public ! Ca sare vre-un moderator pe voi

    (oare de ce toate discutiile legate de footbal aduc la cafteala ?)

  10. #30 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    In context ceea ce am spus a fost gindit inainte, dupa ca baza este identica indiferent de cit de ramificat ajunge sa fie fotbalul asta este cu totul altceva .... mai ia inca o bere ! La urma urmei, daca eu consider ca fotbalul romanesc este de kko fata de ceea ce era acum 20 ani nu vad de ce trebuie sa te oparesti asa este parerea mea si nu o sa mi-o schimbi tu

    propun sa oprim offtopic-ul asta aici, nu aduce nimic bun.

  11. #31 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Quote Originally Posted by Soop View Post
    Problema e urmatoare: noi ne-am invatat sa avem mocangeala la fotbal

    Problema nu este de mocangeala. Problema este că eu personal nu am chef să plătesc pentru circul numit Liga 1. Şi hai să zicem că vreau să plătesc. Cui şi cum?

    Quote Originally Posted by Soop View Post
    Daca sunt abonat upc si vreau neaparat sa vad meciurile, ma mut la rcs.
    Si acum ce facem? Ne mutam ca ţiganii cu cortul de la o societate la alta c�nd nu ne mai convine ceva?

    �n altă ordine de idei mi se pare aberant să vii şi să ceri o sumă aşa de mare unor societăţi CATV. Singura posibilitate ca să-şi recupereze banii este să mărească abonamentul. Şi uite cum se ajunge ca abonaţii Dolce şi UPC să plătească pachetul GSPTV şi ălora de la RCS-RDS. Nu-ţi pute a concurenţă neloială şi a măgărie?

    Dolce şi UPC au făcut un studiu de piaţă şi au ajuns la concluzia că oamenii nu sunt dispuşi să plătească �n plus ca să vadă circul lui mitică. Poate or fi c�ţiva, dar banii nu şi-i scot. Şi pe bună dreptate. Cum c�ştigi nişte drepturi de televizare, cum scoţi repede un post care �n afară de meciurile din ligă şi talkshowurile alea imbecile nu sunt �n stare de nimic (vezi telesport, sport.ro şi altele). Conceptul GSPTV despre o emisiune de sport este să se ducă la un campion olimpic acasă şi s-o �ntrebe pe masamare ce simte ea ca nepot’su e mare campion. Dar transmisii live? Oha!

    Iar cu pay-per-view, hai să fim serioşi. Păi se compară Canal+ cu clonele de pe la noi? Iar sistemul ăsta este implementat doar �n c�teva ţări, nu este o regulă generală. Şi ce fotbal au ăia…! La ei stii cum ar veni? Pay-per-view ce vrei tu. La noi este Pay-per-view dar ce vrem noi.

    Oricum, răm�n la părerea mea că Intact a greşit. mitică a umflat preţurile, voiculescu a pus botu’ şi acum se uită aproape singur la meciuri. Dacă situaţia persistă, la anul mitică nu va mai lua nici jumate din banii pe drepturile de televiziune pe care i-a luat acum. P�nă pe 15 septembrie trebuie s-o rezolve cumva.

  12. #32 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Quote Originally Posted by Chifteluta View Post
    Oricum, răm�n la părerea mea că Intact a greşit. mitică a umflat preţurile, voiculescu a pus botu� şi acum se uită aproape singur la meciuri.
    de cand abonatii RDS sunt cantitate neglijabila cand vine vorba de audiente ? adica vrei sa zici ca abonatii UPC sunt baza ? sa fim seriosi ... exista DIGITV - buy it - lasati UPC u ca e praf pulbere.

  13. #33 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    de cand abonatii RDS sunt cantitate neglijabila cand vine vorba de audiente?
    N-am vrut sa se inteleaga asta. Si oricum am spus-o si o repet: nu vreau UPC versus RDS versus Dolce, etc.... Toate sunt varza daca e sa fim obiectivi. Cand am zis ca se uita singur ma refeream ca nu prea i-au iesit socotelile si lumea nu da navala sa se inscrie la RDS.
    Este interesant de vazut cum se termina totul.

    Si apropos: Arata bine Digitv


  14. #34 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai o sa se intample ce s-a intamplat si pana acum, maniacii (doritori de campionat intern si care nu sunt abonati RDS) o sa treaca la RDS (sau Digi TV, sau alte forme prin care poate fi receptionat Antena 1 sau canalu ala de sport mizerabil care nici macar nu stiu cum se cheama)

    Si cei pe care ii doare in cot - o sa ii doara in cot

    Cantitatea neglijabila este zona de "mijloc" care vroia doar 2-3 meciuri (derbyuri) - acestia o sa "planga" degeaba - ca nu o sa-i auda nimeni.

    PS: ma bazez pe ce ziceau sursele interne ale trustului antena - baietii au vazut un buisiness in afacerea asta, e o nota distinctiva cand vine vorba de alegerea unui abonament la cablu TV - luam RDS frate ca are si liga lui mitica. Eu zic ca au gandit'o bine, mai ales ca exista o multime de bizoni in RO (Si nu .. nu ma refer aici la marile orase, unde exista oricum o posibilitate FOARTE simpla de a trece de la un provider la altul) ma refer aici la zone rurale unde conteaza aia 30 RON/ luna care trebuiesc dati pe factura la TV.

  15. #35 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    Nu stiu daca voi observati absurditatea problemei in discutie insa eu nu vad decit supiditate in toata hahaleaua asta. Adica logic, romanul atit de retard sa fie ? In alte cuvinte acum RDS are exclusivitate pentru campionat, ok ... si planul era ca sa atraga abonati liberi ori din alte retele ? OMFG sint pe jos .. bun, si daca in mom. in care expira exclusivitatea la urmatoarea licitatie UPC adjudeca drepturile de difuzare lumea o sa fuga de la RDS la UPC ... buhaaahaa ca la nebuni si tot asa un fel ping-pong, numai in Romanica se putea gindi ca asa ceva e posibil

  16. #36 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Circula ceva zvonuri pe net cum ca s-ar fi inteles pana la urma.. Banu-i ban...

  17. #37 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Ceva linkuri?

  18. #38 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Mi-e indiferent. Mie-mi place Ping-Pongul.


  19. #39 SP
    Junior Member GameTime's Avatar
    e o afacere.....pe mine, sincer nu ma deranjeaza pentru ca am RCS...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Probleme internet UPC Fiber Power 500 By katan_10 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 35 Last Post: 27-02-2016, 02:52
  2. Televiziunea HD de la UPC By ffocus in forum HiFi
    Replies: 60 Last Post: 20-10-2014, 18:30
  3. Internet 200Mbps UPC By pooaul in forum Software
    Replies: 9 Last Post: 27-09-2013, 20:52
  4. Net prin UPC By shroom in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 06-12-2010, 19:11
  5. GT Versus By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 7 Last Post: 03-07-2009, 00:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts