Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 45

Thread: MotoGP World Championship 2009

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Post MotoGP World Championship 2009

    MotoGP World Championship - Calendar provizoriu 2009

    Calendar & Circuits | The Official MotoGP Website

    12 aprilie* - Qatar - Losail
    26 aprilie - Japonia - Motegi
    3 mai - Spania - Jerez
    17 mai - Franţa - Le Mans
    31 mai - Italia - Mugello
    14 iunie - Spania - Catalunya
    27 iunie** - Olanda - Assen
    5 iulie*** - Statele Unite - Laguna Seca
    19 iulie - Germania - Sachsenring
    26 iulie - Marea Britanie - Donington Park
    16 august - Cehia - Brno
    30 august - Statele Unite - Indianapolis
    6 septembrie - San Marino - Misano
    20 septembrie - Ungaria - Balaton
    4 octombrie - Portugalia - Estoril
    18 octombrie - Australia - Phillip Island
    25 octombrie - Malaezia - Sepang
    8 noiembrie - Spania - Valencia

    * Cursă �n nocturnă
    ** Cursă desfăşurată s�mbăta
    *** Doar pentru clasa MotoGP


    Download 2009 MotoGP calendar


    ...can't wait!

    *p.s.

    Sunt curios cum s-a rezolvat p�nă la urmă...cine prezintă la noi? Deja-mi lipsește tripleta de aur formată din comentatorii: Vlad Haralambie, Arnold Cobilanschi și Victor Bonifaciu.

    Attached Images Attached Images n475694_221181_motogp-group-action-1280x960-may15.jpg._original.original.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...de duminică �ntr-o săptăm�nă �ncepe nebunia pe două roți!

    Race 1 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 2 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 3 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 4 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 5 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 6 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 7 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 8 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 9 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 10 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 11 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 12 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 13 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 14 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 15 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 16 (info). Events The Official MotoGP Website
    Race 17 (info). Events The Official MotoGP Website

    Can't wait!
    Attached Images Attached Images calendar.jpg

  3. #3 SP
    Junior Member Tzeb's Avatar
    Se stie ce canal va transmite la noi?

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Tzeb View Post
    Se stie ce canal va transmite la noi?
    ...nu știu . Eu sper că le-a venit mintea la cap și vor lăsa EuroSport-ul să-și facă treaba (mai exact, cum am scris mai sus, tripleta de aur formată din comentatorii: Vlad Haralambie, Arnold Cobilanschi și Victor Bonifaciu).

    De-l dau pe...TVR1 sau Sport.ro sau pe orice alt canal...o să se transforme �ntr-un carnaval pe două roți. Comentarii plictisitoare...și cam at�t. Măcar de șa ce-i trei băieți mai �nvățam c�te ceva...un istoric...o setare...etc.

    Vedem săptăm�na viitoare...

    ...eu, pe EuroSport, n-am mai văzut promo la MotoGp cum erau �n ceilalți ani...

  5. #5 SP
    Junior Member Tzeb's Avatar
    Pe eurosport 100% nu o sa mai fie. S-a terminat contractul si nu a mai fost semnat altul. Nu ma omor dupa comentatorii nostri de acolo, dar probabil sunt mai buni decat orice nou venit ar comenta pe la tvr1 sau 2.
    Pe bbc sigur o sa fie transmis. In cel mai rau caz daca nu o sa avem live pe posturile de la noi, macar avem un justin.tv sau alte locuri unde se va gasi un gog sa faca streaming. Chineza, rusa, pe mute, orice, numai sa vedem.

  6. #6 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Ce c*cat. Ce tampenie. Imi aduc aminte de sfarsitul sezonului trecut cand saracii au vrut sa prezinte un material facut de ei in omagiul celor 10 ani de comentariu, dar nu au mai avut timp . O sa-mi fie dor de entuziasmul lor din timpul curselor. Sper numai sa nu ajunga vreun ratat gen Micky "Alonso FTW" Alexandrescu la carma.

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...am tot căutat pe youtube materialul acela dar nimic . Pe forumul lor la fel...nimic

  8. #8 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Mda. De ce ma tememam cel mai mult s-a intamplat. Mai este o zi pana la cursa si se pare ca niciun program TV din ***** asta de tara nu transmite emisiunea. Let's hear it for Romania! .

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  10. #10 SP
    Junior Member Tzeb's Avatar

  11. #11 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Orele alea 21:00 - 23:00 se refera la ora noastra?

  12. #12 SP
    Junior Member Tzeb's Avatar
    Cred ca mai trebuie adaugata o ora. In dreapta sus scrie servertime.

  13. #13 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    N-am observat. Mersi. Sa vedem diseara ce-o fi.

  14. #14 SP
    Member drati71's Avatar
    Acum 4-5 zile widget-ul ma anunta ca gata incepe si MotoGP, eu fericit intru pe programul TV al Eurosport si stupoare, cursele nu vor fi transmise!!! Incep disperat sa caut cine va transmite si bomba la noi in tara nimeni. Mama mami lor... am zis, asta e. Sincer, de dupa revolutie de cand au inceput sa transmita cursele la noi nu am pierdut nici o cursa, daca nu puteam vedea Live, video recorderul lucra fara griji si revedeam cand aveam timp. Nici acum nu disper prea mult deoarece exista torrentele si trag cursele de acolo, de-a lungul timpului am fost nevoit sa procedez asa multumita dragutilor de "Electrica". Dar mai sper ca poate poate le vine mintea la cap astora de la Eurosport si nu ne lasa cu ochii in soare, ar fi pacat. Tin minte anul trecut prima cursa a fost transmis doar pe Eurosport 2 si ce tam tam a iesit. Eu pe vremea aia nu aveam acest canal asa ca din nou am tras cele trei curse de pe torrente. Sa auzim de bine.

  15. #15 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nu e vina celor de la Eurosport. Dorna (cei care se ocupa de MotoGP) au decis sa nu mai dea totul unui singur program si sa negocieze cu fiecare tara in parte.

  16. #16 SP
    Member drati71's Avatar
    Atunci noi putem astepta mult si bine!

  17. #17 SP
    Junior Member Tzeb's Avatar
    Hai sa rezolv eu problema....

    Calificarile la 125 si motogp vor fi transmise de eurosport Franta, la 22 respectiv 23 (ora noastra) - Eurosport.fr: infos, commentaires, r�sultats, classements, stats, vid�os, tout le sport en direct - Eurosport
    Cum facem sa vedem acest canal? Simplu. Se descarca de aici un programel numit tvants - TvantsSetup.exe

    Dupa instalare se merge pe tabul search, screiem eurosport, dubluclick pe eurosport 1... et voil�!
    Attached Images Attached Images tvants.jpg

  18. #18 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Ok. Thanks for the heads-up, dar cursa? Stii cumva daca va putea fi vazuta tot asa?

    LE: Nu-mi merge programul. Nu gaseste niciun post. Any tips?

  19. #19 SP
    Junior Member Tzeb's Avatar
    Evident. Apasa pe Dim. 12/04 pe pagina eurosport.fr cu programul. Toate cursele vor fi transmise acolo incepand cu ora 20 la noi.

    Ps : Nu mai postati prin alte parti despre treaba asta, cum ar fi aici - Watch MotoGP 2009 Live Streaming for FREE! — MotoGP 2009 , Online , Streaming — XL3 Riders Club , ca poate se imbulzesc bizonii si nu ne mai merge noua cand trebuie.

  20. #20 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    LE: Nu-mi merge programul. Nu gaseste niciun post. Any tips?
    Am rezolvat. Pentru cine mai are aceeasi problema cu mine la servere dati "Add" si bagati adresa "fanshop.no-ip.info" si ar trebui sa mearga dupa.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. World Rally Championship By Nash in forum Console Club
    Replies: 51 Last Post: 12-10-2010, 20:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts