Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 82

Thread: Pofta buna in oras...

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nume: Taverna La Misto (sau La Misto - Taverna lui Calinescu)
    Descriere: Restaurant cu specific romanesc. Capacitate: 100-150 locuri. Saloane separate de fumatori/nefumatori. Parcarea este INFERNALA (adica egala cu zero, localul fiind undeva intre blocuri, cu parcarile aferente blocurilor)
    Locatie: Bd. Tineretului
    Adresa: Str. Piscului (colt cu Bd. Tineretului), Sect. 4, Bucuresti
    Contact: Tel: 021.331.07.50, Mobil: 0788.47.27.25, Taverna La Misto
    Harta: Aveti aici locatia exacta Yahoo! Maps, Driving Directions, and Traffic
    Program: M-S: 12-24; D-L: 13-24
    Mancare: Nota 9.5/10. Mancarea super. De fapt este singurul lucru care imi place la local. Portii mari si gustoase.
    Preturi: Decente. Nu sunt cele mai mici preturi, dar la ce portii imense sunt, eu zic ca sunt super ok.
    Servire: Aici e groasa. De cate ori am fost, am avut "noroc" daca a venit cineva la masa sa ia prima comanda dupa 30-40 minute. Culmea este ca am asteptat si mai bine de o ora si jumatate sa ne ia comanda la mancare, iar mancarea a venit in 5 minute. In plus, vine pe principii haotice (eu terminasem de mancat 2 feluri iar altii de-abia primeau aperitivul).
    Altele: va recomand ca in weekend sa faceti rezervare, intrucat e ocupat 90% de obicei, in special in weekend.
    Recomandari: Quesadilia, care are un sos superb. Papanasii sunt unii din cei mai mari pe care i-am mancat (de-asta va si intreaba daca doriti o portie la 2 persoane sau portie intreaga ).

  2. #22 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Am fost si eu, dar acum un an parca.
    Servirea a fost asa si asa, macar e bine ca s-au scuzat.
    Ciorba de burta a fost buna, dar nu "senzationala". La fel si tigaia picanta. Papanasii aia sunt bine cunoscuti.
    Cam acelasi meniu si "increngaturi" au si la Thalia si Casa.

  3. #23 SP
    Member octav's Avatar
    de Tratoria nu zice nimeni?sau la Carul cu bere?cand merg in bucuresti numai pe acolo mananc

  4. #24 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    azi ma duc pentru a doua oara la qianbao. daca o sa fie la fel de bine ca prima oara, atunci o sa fie singurul restaurant chinezesc din bucuresti in care pun piciorul. nu arata cine stie ce si nu se lauda cu super locatie sau decoratiuni, insa mincarea este fff aproape de ceea ce mananci cind te duci in China si pina la urma asta conteaza cel mai mult (iar servirea este ff buna).

  5. #25 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Caru cu bere are preturi nesimitite pentru ce ofera. Portii mici, mai precis.

    Cat despre localurile chinezesti, ma abtin. Adica sunt super scoruri la noi. In Austria, Germania mananci la pranz platouri uriase cu maxim 7 euro.
    La noi in schimb, cu banii astia de abia mananci o supa si 3 bucatele de porc.
    Asa sunt eu, mai gurmand. Ma deranjeaza sa dau banii si sa fiu nevoit sa ingurgitez portii de leprikoni

  6. #26 SP
    Member Nightfly's Avatar
    Am fost la Ikea si desi e magazin de mobila are si un restaurant incorporat unde am mancat foarte bine de fiecare data cand am fost si la preturi foarte bune(sub 10 lei felul de mancare). Au piept de pui cu cartofi prajiti, chiftelute cu sos(foarte bune), somon afumat dar si somon preparat cu legume si vreo 2 feluri de supa. Locatie: http://ikea.ro/stores/?store=7&language=1

  7. #27 SP
    Member octav's Avatar
    si eu am mancat chiftelute si sunt delicioase

  8. #28 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    Monky am intrat pe pagina de web de la Taverna la Misto si a intrat ceva melodie faina stii cum se numeste?

  9. #29 SP
    Member zempty's Avatar
    Restaurant Lascar : Restaurant Lascar restaurant zona Izvorul Rece restaurant cu specific romanesc organizare nunti botezuri mese organizate meniu nunta meniu botez meniu organizari evenimente restaurant capacitate 80 locuri meniuri nunti

    Adresa: Str. Dimitrie Racovita nr.18 sector 2 (zona Izvorul rece), Bucuresti
    Telefon: 0731.166.527; 0723.575.937;0724.522.052;

    Mancare ieftina si buna , servire a la carte , incercati papanasii pe mine m-au innebunit

    Restaurant Vulturul Restaurant Vulturul :: Bine ati venit - Restaurant bucuresti, specialitati, preparate traditionala, meniu nunti, local evenimente

    Adresa: Intrarea Blejoi Nr. 2, sector 6, Bucuresti, Cod postal: 062391

    Telefon: 021 351 41 49 sau 0722 33 51 16

    E-mail: [email protected]

    Monky din cate stiu stai prin militari am vazut ca restaurantul care l-ai pus este Cocosu Rosu , ai fost vreodata la Vulturul ? este inainte de iesirea din bucuresti . Incearca-l daca nu ai fost recomand de acolo Turnul Babel , mancarea chinezeasca , ciorba de burta , ciolanul cu fasole si salata de ceapa si la desert papanasii

  10. #30 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Hai sa fim seriosi, ridici bodegi la rang de restaurante.

  11. #31 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Ma mir ca nu a zis nimeni nimic de restaurantele 2 Cocosi/Potcoava/Taverna Sarbului.A++ din partea mea.

  12. #32 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Hai sa va zic de-un restaurant bun, mai ales daca apreciati mancarea libaneza.
    Ali Baba, situat in zona Muncii. Incercati lahmagiunul, tabule, humosul, kebabul cu rosii sau pide.

  13. #33 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Adica tu mananci intr-un restaurant doar pentru ca arata bine ? Iti dau exemplu de bodegi unde mananci mult mai bine ca la AliBaba

  14. #34 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Aveti cumva idee daca exista shaormerii care sa faca livrari la domiciliu in Drumul Taberei? Non Stop

  15. #35 SP
    Member maweryck's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Aveti cumva idee daca exista shaormerii care sa faca livrari la domiciliu in Drumul Taberei? Non Stop
    Cred ca ti-e pofta rau de tot
    Sper sa gasesti in seara asta .N-ai si tu un prieten , ceva , vre-o femeie , sa pacalesti pe cineva sa treaca pe la tine ??...si pe drum rogi frumos sa-ti ia si o shaorma ...de unde vrei tu chiar

  16. #36 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Imi este foarte pofta si titiu nu detin

  17. #37 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    De hanul drumetului sau carul cu bere a auzit cineva ? Niste pareri, cum e atmosfera, etc ?

  18. #38 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Carul cu bere ruleaza, atmosfera e buna si berea rece, mereu am mers cu placere.

  19. #39 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Mi se pare overpriced Caru cu bere. Nu pot sa zic ca nu m-am simtit bine dar n-am plecat de-acolo fara sa las 150 RON.

  20. #40 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    E, acum depinde cu cine mergi si ce faci acolo... eu am fost doar cu prietenii si mai mult de 60 de ron de caciula nu am cheltuit niciodata, doar pe bere si niste shoturi de tarie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Buna seara ! By alinz0q0 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1 Last Post: 10-12-2014, 20:05
  2. Cod pentru Pokemon ORAS demo? By peryplatipu in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 8 Last Post: 16-11-2014, 12:07
  3. Replies: 4 Last Post: 02-06-2014, 01:56
  4. Buna seara By djdean1988 in forum Nintendo Wii
    Replies: 4 Last Post: 09-04-2011, 03:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts