Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 82

Thread: Pofta buna in oras...

  1. #41 SP
    Member AVoF's Avatar
    Duceti-va fratilor la curtea berarilor, cu 40ron e metru de bere si cu 60 e roata care are 6 litri.Cu 30ron te faci numa bun de gasit noi drumuri catre casa.

  2. #42 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    A nu stai, l-am confundat cu altceva.... imi cer scuze, acum stiu la ce te referi. Da, am fost si la Carul cu bere si intr-adevar preturile sunt un pic piperate, dar mi-a placut sincer sa fiu.. desi e un pic cam prea sus de nasul meu.

    ---------- Post added 10-05-2011 at 11:37 PM ----------

    Quote Originally Posted by AVoF View Post
    Duceti-va fratilor la curtea berarilor, cu 40ron e metru de bere si cu 60 e roata care are 6 litri.Cu 30ron te faci numa bun de gasit noi drumuri catre casa.
    Exact, eu cu asta am confundat Carul cu bere .

  3. #43 SP
    Member maweryck's Avatar
    Quote Originally Posted by Christien View Post
    De hanul drumetului sau carul cu bere a auzit cineva ? Niste pareri, cum e atmosfera, etc ?

    La hanul drumetului ...am ajuns cu niste persoane intr-o seara ...atmosfera era dubioasa rau de tot , cu pesti , curve , interlopi si canta un manelist ff cunoscut (asa mi s-a spus ). Mancarea a fost buna , dar am tras concluzia ca lumea nu venise acolo pt mancare .
    Eu am fost la hanul drumetului acum vreo 4-5 ani , poate s=au mai schimbat lucrurile d'atunci , desi ma indoiesc (restaurantul parea sa aiba un succes enorm la oamenii respectivi ) . Mergi si tu si vezi cum sta treaba

  4. #44 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Un fel de "Pui de Urs" la 4 dimineata

    N-o sa uit seara cand au venit 6 curve cu o limuzina alba si pazite de 2 bodyguarzi sa ia masa. Epic meal

  5. #45 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eu ma enervez ca au inceput sa inchida locatiile NordSEE. Aveam una fix langa munca, la Victoriei si mai fugeam sa bag in mine. Acum raman nehalit...

  6. #46 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Eu ma enervez ca au inceput sa inchida locatiile NordSEE. Aveam una fix langa munca, la Victoriei si mai fugeam sa bag in mine. Acum raman nehalit...
    Spring time ?




    Cam asa si cu hanul drumetului.. mancare exceptionala si/dar atmosfera infernala ..

  7. #47 SP
    is the man! trickz's Avatar
    La Spring nu prea au varietate. Doar salata ce ii mai salveaza. "shaorma" este aceeasi, indiferent de nume. Pizza are acelasi gust, indiferent de ingrediente. De burgeri nici nu mai zic...

    Mai sunt cateva restaurante/ fast food.uri mexicane in zona, dar acolo ori dau mult prea mult pe mancare, ori nu are catusi de putin gust.

  8. #48 SP
    Junior Member Rinzler's Avatar
    Cea mai buna shaorma se mananca la Dristor Kebab. E in jur de 15lei, dar e mare, gustoasa si iti poti alege chiar tu "ingredientele". Poti gasi Dristor Kebab in Sun Plaza sau in Plaza Bucuresti, dar si aproape de statia de metrou Dristor, chiar peste drum de McDonald's. Se poate comanda chiar si la domiciliu prin serviciul celor de la Quicky, dar costul transportului e de 13 lei

  9. #49 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    City Grill

    Am fost de cateva ori si mi-a placut foarte mult, tocmai ce am venit. Eu am fost la cel de langa parcul Herastrau, cum coborati la Aviatorilor, iesiti pe partea cu parcul, traversati intersectia, mergeti circa 50 m in fata si faceti stanga. Este inainte de Bio Terra Med. ( City Grill - Afacere local )
    Preturile nu sunt nesimtite, eu am comandat astazi o salata de pui, o bere, o cafea si o portie de papanasi ( ) . Am dat 20,5 pe salata, 8 pe bere ( Carslberg la halba 400 ml ), o cafea Irish 12 lei si portia de papanasi ( 2 papanasi MARI ) 12 lei. Salata de pui a fost...foarte buna. Plina cu pui, rosii, castraveti, a fost un deliciu. Papanasii m-au dat pe spate, nu credeam ca o sa mai mananc o portie atat de buna ca cea de care m-am indragostit la o cabana din Moeciu. Total: 52,5 RON.
    Ma si saturasem de fast food, numai KFC/BK/MC/Dristor am mancat in ultimul an, trebuia sa schimb. Daca aveti vreun drum prin Herastrau si vi se face foame, nu ezitati sa mergeti la City Grill.

    Bine ati venit pe pagina grupului City Grill



    Apropo
    a fost cineva in Contact - 18Lounge ? Ceva detalii, preturi ? Si cel mai important pentru mine daca puteti sa-mi spuneti cum ajung acolo din Crangasi pentru ca sunt paralel.

  10. #50 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Piata presei libere . Iei 41 pana la capat din Crangasi . Langa fostul Sofitel , acum Pullman , vei vedea doua cladiri mari de birouri . Te urci in cea mai aproape de Pullman , are la parter Millenium Bank . Cat despre preturi downloadeaza meniul pdf de la fiecare categorie care te intereseaza si le vei observa !

  11. #51 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dristor FTW
    Attached Images Attached Images dristor-kebab.gif

  12. #52 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Vad ca toata lumea recomanda shaorma de la Dristor. Numai mie mi se pare slaba? Mult mai bune Genin, Iskander si H, chiar si in "criza", cand schimba ingredientele ca pe sosete.... Dar ma rog, exista un thread pentru shaorma. Aici era vorba de mancare in general...

    P.s. m-am dat pe mexicana grav de tot. Mananc aproape zilnic la "La Tortilla". Burrito FTW! Cartofii de la meniu sunt geniali. Preturile cat-de-cat oki.

  13. #53 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nici eu nu ma omor cu Dristor-ul.
    Si stie cineva cand se deschide vreun Subway si la noi? 3

  14. #54 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Iarna trecuta am citit intr-un articol din " Capital " ca la vara o sa se deschida Subway, pe undeva pe la Romana.

  15. #55 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Iarna trecuta am citit intr-un articol din " Capital " ca la vara o sa se deschida Subway, pe undeva pe la Romana.
    In cazul asta ma mut in Romana de la vara.

  16. #56 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Eu unu deabea astept SubWay
    Meatball Marinara!!!!!
    Attached Images Attached Images meatball_marinara.jpg

  17. #57 SP
    Member iUser's Avatar
    Pizza foarte buna se mananca la ''La Iancu'' in Otopeni , mai este unul si pe Floreasca insa nu stiu daca este la fel de buna. Au si site Restaurant La Iancu - Meniu.

  18. #58 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Vad ca toata lumea recomanda shaorma de la Dristor. Numai mie mi se pare slaba?
    Total de acord cu tine. Eu stau la 5 minute de Dristor si intr-un an jumate de cand m-am mutat acolo am mancat o singura data. E clar overrated.
    Pe vremuri mancam des de la Dines de la Rond Cosbuc; am mai comandat recent de cateva ori la birou de la Rosetti si e varza rau.

    Mie imi place aia din centrul vechi de la Divan parca ii zice. Dar trebuie sa recunosc ca nu am mancat din foarte multe locuri.

    Mai sus spunea cineva de City Grill. Au mancare buna trebuie sa recunosc, insa in toate locatiile lor servirea e sub orice critica, mai ales in aia de la Hanul Berarilor de la fostul Bucur. De-a dreptul infect, te servesc cu o scarba....

    Un thread de mancare de comandat la birou exista?

    De La Rocca pe Theodor Aman a auzit cineva? Ce parere aveti?

  19. #59 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    P.s. m-am dat pe mexicana grav de tot. Mananc aproape zilnic la "La Tortilla". Burrito FTW! Cartofii de la meniu sunt geniali. Preturile cat-de-cat oki.
    Am luat postul tau ca o recomandare si am trecut si eu pe acolo. Mancarea este buna, meniurile sunt OK din punct de vedere al raportului cantitate/pret, servirea este rapida. Per total mi-a placut, cand mai am ocazia sau mi-e pofta de ceva mancare mexicana mai trec pe acolo. Tacos FTW!!!

  20. #60 SP
    Junior Member Rinzler's Avatar
    O bila alba si din partea mea pentru Ruby Tuesday. Desi preturile sunt ceva mai ridicate, mancarea e foarte gustoasa. Meniul e variat: salate, paste, burgeri, burito, quesadilla si multe alte preparate din carne de vita, pui si peste. Esti un om fericit dupa ce ai luat masa la Ruby Tuesday

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Buna seara ! By alinz0q0 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 1 Last Post: 10-12-2014, 20:05
  2. Cod pentru Pokemon ORAS demo? By peryplatipu in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 8 Last Post: 16-11-2014, 12:07
  3. Replies: 4 Last Post: 02-06-2014, 01:56
  4. Buna seara By djdean1988 in forum Nintendo Wii
    Replies: 4 Last Post: 09-04-2011, 03:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts