Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 51

Thread: Jocurile Olimpice Londra 2012

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Jocurile Olimpice Londra 2012

    O data la 4 ani ne bucuram de Jocurile Olimpice. Dupa Beijing 2008, anul acesta se vor desfasura la Londra.

    Eu astept ca de obicei ceremonia de deschidere si prestatiile romaniilor.

    Site-ul oficial: http://www.london2012.com/?en=no

    Orarul: http://www.london2012.com/schedule-and-results/

    Romania va avea 103 reprezentanti.

  2. #2 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Cand incep?
    Am aflat...vineri la 23:00....

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Despre transmisie

    JOCURILE OLIMPICE 2012: TVR, �n calitate de radiodifuzor oficial al Jocurilor Olimpice de la Londra, va transmite, �ntre 27 iulie şi 12 august, Jocurile Olimpice de la Londra, pe canalele TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR HD, dar şi pe site-ul jo2012.tvr.ro.

    De 48 de ani, Olimpiada se vede la TVR. Anul acesta, �ntre 27 iulie şi 12 august, Jocurile Olimpice de la Londra se transmit la TVR 1, TVR 2, TVR 3, TVR HD şi jo2012.tvr.ro, informează Televiziunea Rom�nă.

    Posturile TVR 1, TVR 2 şi TVR 3 vor avea aproape 400 de ore de transmisie live de la Olimpiadă, iar grila TVR HD va fi alcătuită aproape exclusiv din transmisiuni �n direct sau �nregistrări de la Londra, �nsum�nd �n jur de 300 de ore difuzate la calitate �naltă (HD).

  4. #4 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Eu voi lucra la JO si cu carte de munca, nu ca astia

  5. #5 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Programul complet al transmisiunilor.


  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  7. #7 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    maine de la 14-22 avem tenis pe TVR 2

  8. #8 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Quote Originally Posted by Razvan View Post
    Programul complet al transmisiunilor.

    Pe langa asta, si Eurosport transmite 24/24 de la JO.

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Hai Alina!
    LE bravo, prima medalie la JO, sa speram la aur, ce a fost mai greu a trecut

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  10. #10 SP
    Member iUser's Avatar

  11. #11 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Pacat, a batut-o o desculţa, mda stiu a fost accidentata a noastra...bla bla bla si haideti cu scuzele, specific romanesc, important e sa participi, nu sa castigi
    LE astia de la tv au postat o tampenie...Alina Dumitru a castigat medalia de argint...a pierdut aurul oameni buni

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  12. #12 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    de fapt la ce conditii au sportivi in tara ,la cum sunt motivati financiar si la ce perspective au dupa isi termina cariera(salarii de 1000 ron) e fabulos ca luam medalii la olimpiada...

  13. #13 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    de fapt la ce conditii avem in tara e fabulos ca luam medalii la olimpiada...
    Asta asa e, vezi baietii de la polo, in Romania sunt vreo 500 de juc profesionisti.
    PS nici Brazilia nu are condiţii asa ca hai sa nu gasim scuze, mai bine stam acasa daca g�ndim asa, nu are rost sa dezvoltam acest sub, e prea mult de vb. Stim clar cine e vinovat pt aceste condiţii, noi i-am ales pe cei de la putere. Pt mine in sport contează doar locul 1, numai asa poţi progresa, nu sa spui ca nu avem cu ce si am c�ştigat locul doi.

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  14. #14 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Asta asa e, vezi baietii de la polo, in Romania sunt vreo 500 de juc profesionisti.
    PS nici Brazilia nu are condiţii asa ca hai sa nu gasim scuze, mai bine stam acasa daca g�ndim asa, nu are rost sa dezvoltam acest sub, e prea mult de vb. Stim clar cine e vinovat pt aceste condiţii, noi i-am ales pe cei de la putere

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
    Brazilia ?a noua putere economica a lumii ?

  15. #15 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    Brazilia ?a noua putere economica a lumii ?
    E clar...ai dreptate, Brazilia in afara de fotbal nu are nimic si de fotbal se apuca ft multi din cauza sărăciei, mai documentează-te ! Eu nu pot sa ma multumesc cu putin, nu ai �nţeles care e problema mea acum. Nu am nimic cu Alina Dumitru, a avut o cariera de invidiat, pe mine ma deranjeaza discuţiile care au avut loc dupa finala

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  16. #16 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    eu nu incerc sa gasesc scuze..dar orice medalie pentru Romania e un plus(exceptand poate gimnastica unde avem antrenori foarte buni)..nu putem emite pretentii atata timp cat investitiile sunt minime iar motivatia din exterior 0...fireste ca nimeni nu se multumeste cu putin..dar trebuie sa fim realisti...

    si mai e vorba si de atmosfera ranceda ce este in tara...atmosfera intretinuta de "sus"...daca aici nu se pune pret pe munca si dedicatie ci doar pe specula ,smecherie si tupeu(doar fata de compatrioti)

    trebuie sa fii extrem de puternic psihic sa nu lasi dus de val..

  17. #17 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    eu nu incerc sa gasesc scuze..dar orice medalie pentru Romania e un plus(exceptand poate gimnastica unde avem antrenori foarte buni)..nu putem emite pretentii atata timp cat investitiile sunt minime iar motivatia din exterior 0
    Eu vb de principiu, dar daca stam sa analizam la s�nge, oamenii astia sunt adevăraţi eroi, doar cand ma gandesc ca cei de la sărituri in apa nu aveau bazin si săreau de pe trambulina pe saltele samd...

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  18. #18 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    varza la scrima, normal ca o sa dam vina pe arbitru

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

    ---------- Post added 30-07-2012 at 01:18 PM ----------

    Alin Moldoveanu s-a calificat in finala probei de tir - pusca aer comprimat 10 metri - de la Jocurile Olimpice de la Londra, sportivul din Romania reusind sa egaleze recordul olimpic - 599 de puncte

  19. #19 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Bravooooooo Alin , campion olimpic, aur la tir

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  20. #20 SP
    Member iUser's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Macbook furat in Londra, localizat cu Hidden App in Teheran By AlanPoe in forum Stories & Other News
    Replies: 5 Last Post: 18-04-2013, 02:03
  2. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31
  3. Programul Jocurilor Olimpice 2008 By RonanN1 in forum Health, Food & Sports
    Replies: 17 Last Post: 22-08-2008, 10:55

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts