Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5
Results 81 to 97 of 97

Thread: Dinamo Bucuresti Football Club !

  1. #81 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Anglia ca Anglia, acolo e vorba de rivalitate. Eu mai mult as sublinia incidentul din Franta - pentru ca si acolo e la baza o neintelegere cu conducerea

  2. #82 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Asta ca se intampla si la case mai mari ! For the Good of the Game (pagina din dreapta)

  3. #83 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Danciulescu pleaca

    de Dragos Stoica
    (Jurnalul National)

    Golgeterul "c�inilor" a semnat deja cu Hercules Alicante, urm�nd să mai joace pentru formaţia din Şoseaua Ştefan cel Mare �n această seară cu Slovan, de la 20:30, precum şi duminică, �n derby-ul cu Steaua.

    Atacantul a ajuns ieri la un acord cu gruparea din Segunda Division antrenată de fostul tehnician al "c�inilor" din iarna lui 2006, Esteban Vigo, Dănciulescu aleg�nd ca de săptăm�na viitoare să se prezinte la antrenamentele noii sale echipe. Fotbalistul a mai fost dorit �n această perioadă şi de grecii de la Larissa, dar p�nă la urmă a decis să joace �n Spania, mai ales că ibericii i-au oferit un salariu superior. Gruparea "alb-roşie" va �ncasa �n schimbul lui Dănciulescu suma de 300.000 de euro dintr-o singură tranşă. Deşi transferul la o echipă de ligă secundă poate fi privit ca un pas �napoi, mai ales că "Danciu" prinsese din nou echipa naţională după instalarea lui Răzvan Lucescu, jucătorul a luat această hotăr�re �ntruc�t obiectivul lui Alicante pentru sezonul următor este promovarea �n Primera. P�nă atunci �nsă, Dănciulescu va juca �n această seară �n deplasarea din Cehia, cu Slovan Liberec, precum şi �n derby-ul cu Steaua, programat duminică, �n direct la Antena 1, de la ora 20:45. Dănciulescu se află �n prezent pe locul al 4-lea �n clasamentul marcatorilor rom�ni din toate timpurile, cu 187 de goluri, fiind devansat doar de Dudu Georgescu (252 de goluri), Rodion Cămătaru (198) şi Marin Radu II (190).

    Danciulescu a fost un jucator prolific pentru Dinamo si pentru fotbalul romanesc. Intr-adevar era batran si nu mai ducea mult, dar cum si-ar fi putut incheia cariera mai frumos decat intr-un meci la Dinamo?
    Sezonul asta avea sansa sa ajunga chiar pe locul 2 al golgheterilor all time din Romania, ceea ce e o performanta extraordinara. Mai ales ca Danciulescu a trait in perioada transferurilor si a mafiei fratilor Becali.

    Tin totusi sa cred ca e un alt artificiu jurnalistic. La fel cum in fiecare luna Lobont e vandut de 2-3 ori cel putin. Nici nu "ziar" de sport n-a preluat stirea.

    Dar dac-ar fi pe bune, nu merita sa mori cu Turcu si Borcea de gat?

  4. #84 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Dinamoooooo in grupele Europa League !

    PS-> In your face biat** !!!!!!

  5. #85 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Sper ca prin faptul ca primesc banii din televizari, conducerea sa-si revizuiasca gandurile legate de Danciulescu.

  6. #86 SP
    Member tsuby's Avatar
    Oh my god,ce meci. La Dinamo a fost singurul meci la care m-am uitat. WOHOOOO

  7. #87 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by tsuby View Post
    Oh my god,ce meci. La Dinamo a fost singurul meci la care m-am uitat. WOHOOOO
    si eu la fel. dar nu-mi vine sa cred ca l-am trait ca pe un meci al stelei lol, ma luase cu transpiratile. stiam ca dinamo are puterea sa revina de la acel rezultat mincinos cu un adveras modest. acum va asteptam in ghencea (pacat caanu pot sa merg la meci). Felicitari echipei dinamo

  8. #88 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Felicitari Dinamo . Intens meci Si-au luat-o in freza saraciile alea . PS . Elfsborg a batut pe Lazio

  9. #89 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Eu nu sunt cu fotbalu'. Ma uit la ce meciuri prind ocazional si nu am o echipa favorita. Oricum meciul de aseara a fost superb si am avut emotii pentru Dinamo, mai ales dupa ce Zicu a ratat una din loviturile libere, parca deja nu imi venea sa cred ca se mai poate castiga. Merita din plin castigul la cum a jucat. Omul meciului a fost fara dar si poate, Matache, cunoscut de acum de Slovan Liberec ca Matache Macelaru

  10. #90 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    NEEEEEXT!

  11. #91 SP
    Member DeianD's Avatar
    Felicitari Dinamo, au meritat din plin victoria. Poate acum le-au mai dat o palma si asa-zisilor suporteri care au facut ce au facut la Bucuresti fapt pt care au pierdut meciul cu 3-0.Bravo inca o data si un parcurs cat mai lung in continuare.

  12. #92 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Steaua Bucuresti - Dinamo Bucuresti (0-1)

    No comment !

  13. #93 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    a fost destul de frumos meciul desi terenul nu era excelent ambele echipe au avut sanse mari,primele 15 minute credeam ca va da cat de curand steaua un gol dar apoi a venit golul lui Tamas,destul de multe faulturi dar per general a fost frumos Bravo Dinamo

  14. #94 SP
    Member DeianD's Avatar
    Nu pot decat sa felicit din nou pe Dinamo si sper sa mearga bine in continuare

  15. #95 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Sturm Graz - Dinamo Bucuresti (0-1)

    Echipa noastra s-a impus fara probleme in fata modestei echipe din Austria. Cu toate ca scorul de pe tabela nu este unul spectaculos. Am castigat autoritar meciul in fata austriecilor.Elevii lui Dario Bonetti au putut citi usor jocul echipe adverse, nu si-au pierdut calmul si au marcat atunci cand au avut ocazia.Cu toate ca jucatorii echipei Sturm Graz au incercat sa ne provoace, echipa noastra a dat dovada de profesionalism.


    PS-> Fara sa ma intelegeti gresit, eu i-as fi dat un pumn in fata sau i-as fii rupt picioarele jucatorului care l-a faultat intentionat pe Lucian Goian. Sunt un suporter foarte calm.

  16. #96 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Dinamo Bucuresti - Unirea Urziceni (2-1)

    Again, Bonetti is the best !

  17. #97 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Stiu ca nu prea este momentul sa va reamintesc de Dinamo, dar totusi, ce facem cu astia ? In fiecare an, la noi trebuie sa se accidenteze toti jucatorii importanti si sa jucam numai cu cei de la echipa aIIa sau cu nu stiu eu ce epave. Trebuie neaparat sa prindem si noi un loc de cupa europeana ! La Dinamo sunt numai jucatori protejati, rasfatati de actionari sau impresari. Ce rau imi pare ca a plecat Bonetti !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 5 FirstFirst ... 3 4 5

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 20-07-2011, 14:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts