Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 39

Thread: Incaltaminte

  1. #1 SP
    \ tudyniuz's Avatar

    Incaltaminte

    Cum am observat o pasiune a unora pentru incaltaminte, am zis ca n-ar fi rau sa avem un topic dedicat in care so vorbiti de sneakers, Converse, N-uri, Jordan-uri si alte cele. Unii am auzit ca mai fac si colectie de incaltari
    Attached Images Attached Images ccd04ba904b8638faf7cb10120e3f6fa.jpg

  2. #2 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Imi explica si mie cineva ce va place la sosonii astia cu N?
    Nu de alta dar vad ca toata lumea o ia razna cu ei si sunt scumpi ca naiba (si foarte urati, dar asta e doar parerea mea personala).

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu e doar parerea ta, chiar is foarte urati

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Prietena mea voia sa-si cumpere unii bleu, foarte misto, dar exagerat de scumpi. Iar cand am vazut ca sunt la vanzare si in Auchan in cantitati industriale, la preturi de peste 250 ron, a zis pas

    Nu stiu ce-i cu isteria asta cu N-urile de la noi, cel putin in Bucuresti. Cred ca 1 din 3 tineri (gen pana in 35 de ani) pe care-i vad pe strada, poarta asa ceva. Si toti arata la fel.

  5. #5 SP
    Member theSrN's Avatar
    este ultimul hype. 1/3 poarta New Balance, 1/3 poarta Jordan iar restul 1/3 other brands

  6. #6 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Prefer oricand o pereche de Air Jordan sau Supra in locul unei perechi New Balance. Nu zic neaparat ca sunt urati, dar modelele sunt similare si astfel ajungi sa porti aceeasi pereche de adidasi pe care o poarta si restul orasului, cu mici variatii de culoare.

  7. #7 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Bai mie-mi plac mult, adica puteam sa-mi aleg orice alta pereche sau model (asa am ales si cealalta pereche nike, tot pentru ca-s super usori), plus ca se asorteaza si foarte bine cu hainele care le am, si felul in care ma imbrac. Ideea e ca par asa ciudati, insa sa stiti ca sunt super comozi in picior

    Niciodata nu e bine sa mergi pe premiza: vai eu nu-mi iau d'astia ca are tot orasu'. Nu, e bine sa porti ceea ce-ti place, si cu ce te simti ok, indiferent de ce are unul, altul, whatever

    @razvan, aia din Auchan sunt o gluma proasta man, stiu ce au aia acolo, bine ca nu si-a luat

  8. #8 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Nu inteleg, ce au aia din Auchan acolo? De ce sunt o gluma proasta? Poate unii ar vrea sa-si cumpere.

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Aia din Auchan, din ce mi-am dat seama, sunt modele mai vechi. Dar 100% e vorba de aceiasi calitate ca prin mall-uri.

    Oricum, ai mare dreptate cu:

    Quote Originally Posted by iry View Post
    Niciodata nu e bine sa mergi pe premiza: vai eu nu-mi iau d'astia ca are tot orasu'. Nu, e bine sa porti ceea ce-ti place, si cu ce te simti ok, indiferent de ce are unul...
    Eu ma simt excelent in tenesi de 35 ron din Auchan, pe care-i schimb la app 2 luni. Si nu-mi pasa cat de putin de ce zic altii sau de oamenii care-mi spun sa dau de 10 ori mai mult pe o pereche de Converse

  10. #10 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    ^ Exact despre asta este vorba, nu conteaza ce ai si cat costa, sau cat ai dat, etc. Te simti bine? Totul e ok

  11. #11 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Pretul nu este intotdeauna un etalon definitoriu pentru comfortul si calitatea unei perechi de incaltaminte. Eu sunt mare fan incaltamintea newfeel de la Decathlon, ultima pereche la 40 lei e ceva de neinchipuit, 5 spalari in masina de spalat pana acum, tot ca noi, fara urme de uzura, au 1 an deja. Acum ochesc o pereche tot in genul ala pe la vreo 80 de lei, postez in curand poza cu achizitia.

  12. #12 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Intreb pentru ca si frate-miu e innebunit dupa ei, se uita constant pe net dupa modele, merge la prezentari din-alea de te lasa doar sa te incalti cu ei, sa-ti faci poze si sa pleci inapoi acasa, etc. I just dont get it, mi se par SUPER scumpi pe langa ce ofera. Nu ma intelegeti gresit, nu blamez oamenii care ii cumpara, e treaba fiecaruia pe ce da banii, doar ca ma simt eu depasit total de situatie

  13. #13 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dar totusi, cum se cheama firma asta? Ca vad ca ii ziceti N, dar eu n-am mai auzit de ea pana acum si nici n-am mai vazut pe undeva.

  14. #14 SP
    Member theSrN's Avatar
    New Balance

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mbon, pai si care e faza? Vad ca pe cateva site-uri sunt gen 250 ron, poate chiar mai putin.

  16. #16 SP
    Member theSrN's Avatar
    Ei sunt destul de vechi pe piata americana, fondati undeva la inceputul anilor 1900 daca nu ma insel; de prin 2010 incoace au luat amploare in SUA, iar la noi in tara au aparut pe la inceputul anului trecut. Nici eu nu inteleg ce e asa special la ei, stiu doar ca au pretul mai piperat

  17. #17 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    tudy te rog da un link unde i-ai vazut la 250 lei ca eu peste tot ii vad de la 300 in sus.

  18. #18 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Inseamna ca sunt si prosti calitativ daca zici ca sunt scumpi. Comparativ cu Converse care sunt si mai scumpi, dar care calitativ pe mine nu m-au dezamagit niciodata. Am 5-6 perechi si se tin bine, chiar si perechile mai vechi. N astea vad ca nici nu au incaltari din piele, doar textil care se impute si strica repede. Oh well, oricum nu imi plac si nu mi-as cumpara

    Mayhem, sper sa mearga link-ul: http://answear.ro/p/incaltaminte-230...r-60/o-n/b-319

  19. #19 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Eu sunt cu Sk8 shoes, Etnies, Emerica, Globe, Osiris.

  20. #20 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Dar totusi, cum se cheama firma asta? Ca vad ca ii ziceti N, dar eu n-am mai auzit de ea pana acum si nici n-am mai vazut pe undeva.
    Asta e modelul purtat de Steve Jobs

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 5 Last Post: 22-11-2018, 13:45

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts