Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Recomandare hotel Antalya

  1. #1 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar

    Recomandare hotel Antalya

    Va rog daca ati fost prin Antalya sa imi recomandati si mie un hotel/resort, neaparat 5* (ca stim oricum ca sunt din burta).
    Imi trebuie ceva frumos, modern, linistit, ceva sa merite banii oricum.

    Am gasit ceva: Kervansaray Lara si Limak Limra - Kemer, insa am auzit si de bine si de rele de ele.
    Poate ati fost chiar aici si puteti sa imi ziceti o vorba.

    Multumesc in avans.

  2. #2 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Incearca sa il intrebi pe consol3 cand se intoarce ca acum e si el in Antalya la hotelul asta: ROYAL DRAGON HOTEL - MANAVGAT - ANTALYA . Poate iti spune el 2-3 impresii.

  3. #3 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    am fost de 3 in turcia si o singura data am avut experiente mai putin placute si asta din cauza faptului ca hotelul nu era tocmai terminat si nici nu erau bine puse la punct chestiile care erau de facut pe-acolo.

    din ce am mai auzit si eu, multe din resorturile care la cateva luni dupa lansare erau beton, din care si unul la care am fost personal, nu mai sunt ce au fost pentru ca atunci faceau toate eforturile sa-si atraga cat mai multi clienti si sa fie cunoscuti.

    am fost la hotelul de langa Kervansaray si anume Miracle Hotel si la Royal Dragon din Side/Alanya smthing like that...
    ambele la vremea lor au fost destinatia perfecta de frecat menta si ingrasat.
    nu stiu insa cum mai sunt acum...cauta, mai vezi pe forumuri de profil si sper sa te fi ajutat in vreun fel

  4. #4 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Plec pe 28 august si ma intorc pe 6 septembrie si iti spun cum a fost .Este a 3a oara cand merg in Turcia si am avut doar o singura problema si atunci din cauza atentatelor teroriste din Londra,cand au fost inchise aeroporturile Londoneze,iar camera noastra era ocupata,ma rog,nu stiu de ce nu le-au dat lor alta camera de la alt hotel si ne-au dat noua,dar eh,a fost doar o zi si dupa a revenit totul la normal.Si faza cu 5* sunt din burta,nu este adevarat,nu am avut niciodata probleme cu ce ne-au promis si ce ne-au dat,dar tot ce este sub 4* nu se merita din start.
    PS: O sa editez postul diseara,ca habar nu am la ce hotel ma duc.

  5. #5 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Ai incercat pe booking.com ? Acolo review-urile sunt de ajutor ..

  6. #6 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    I'm back with info.Deci,aici ma duc: Picasa Web Albums - agentia - corinthia tek... .E cotat cu 8/10 pe booking.com.Avem niste prieteni de familie la agentia de la care am luat oferta si ei ne-au spus ca e totul OK si se merita.Ei recomanda tuturor hotelul acesta,iar asta vine de la niste persoane care au vazut aproape toata lumea.Cand ma intorc revin cu bad/good,sper sa am parte numai de good .

  7. #7 SP
    Member richardm27's Avatar
    Totul depinde de bugetul pe care-l ai la dispozitie, eu imi fac concediile in Turcia de 5 ani si pot sa-ti spun ca am nimerit si 5* din burta si am nimerit si 5* curate. Anyways pregateste-te sa dai cu nasul de foarte multi rusi !
    Din cele 2 vaiante pe care le-ai dat mai sus mergi la Kervansaray Lara, eu am stat exact langa la Miracle Resort insa sa stii ca se poate nimeri si mai bine decat Kervansaray....

  8. #8 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Royal Dragon Hotel- Antalya, Side
    Este excelent e al doilea an in care merg acolo... pacat cu criza asta ca inainte aveau mult mai multe feluri de mancare si diferite chestii dar e foarte bine si acum mai ales daca nu ai mai fost inainte. Este un complex imens din care nu e nevoie sa iesi pe durata vacantei( ai tot ce ai nevoie in hotel ) totul e in stil chinezesc dar foarte misto facut. Plaja e foarte misto... de obicei e curata( ma refer la apa ) fiecare are sezlongul lui... de asta nu cred ca se mai punea problema oricum la 5 stele. Pe 4 persoane 7 nopti a fost 2100 de euro sau cam asa ceva.
    Succes in alegerea hotelului!

  9. #9 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Ok,m-am intors si eu ieri din Antalya,mai exact din Tekirova.Foarte frumos,nu ma asteptam la asa ceva .Recomand sa va duceti in Antalya,se merita banii dati.Incep cu plaja,apa curata,nu am vazut urma de gunoi/meduze etc. ,vedeai (in unele locuri) chiar si pesti.Ce m-a surprins pe mine a fost ca plaja era plina de pietre,nu nisip(cum e la greci,pentru cei care au fost in Skyatos,nisipul de acolo nu se compara cu nimic).Mancarea la hotel a fost destul de buna,nu prea m-am omorat dupa mancarea lor picanta,ceea ce a fost bine e ca in fiecare seara aveau mancare diferita si destul de buna,de la taco/burito pana la sushi.Chestia nasoala a fost ca am prins Ramazanul si nu prea se gasea bere.A trebuit sa fac o escala in Bilecik,iar acolo,nu prea se gasea bere,a trebuit sa dam pe 10 beri Efes 20$,cam tzeapa,dar decat nimic....Asa,anyway,recomand hotelul Corinthia din Tekirova.In aproape fiecare zi gaseam pe pat flori,aranjamente etc. , am fost placut impresionat.Resortul pot sa zic ca este imens,la inceput m-am cam pierdut printre zecile de bungalouri lol..eh..mai jos am pus cateva poze,enjoy .Scuzati ca am scris intr-o maniera de halmes-balmes dar sunt destul de obosit,somnoros.


    PS: Apropo,e plin de RUSI nesimtiti.Cum sa te duci ma pe plaja si sa scoti din pungi de plastic,peste invelit in ziare.Cum sa bei litrii de votka pe plaja de la ora 10 de cand se deschide barul(orice era gratis de la bar,daca vroiai un cocktail/alcool dublu rafinat,orice era gratis).
    Attached Images Attached Images dsc00494.jpg dsc00495.jpg dsc00522.jpg dsc00525.jpg dsc00572.jpg dsc00577.jpg dsc00502.jpg dsc00622.jpg dsc00624.jpg dsc00626.jpg dsc00673.jpg

  10. #10 SP
    Member richardm27's Avatar
    Quote Originally Posted by richardm27 View Post
    Anyways pregateste-te sa dai cu nasul de foarte multi rusi !
    Told ya !

  11. #11 SP
    Member iUser's Avatar
    Stiu ca nu s-a mai postat de un an si ceva, dar am zis sa nu deschid al thread. Imi puteti recomanda un hotel in zona Antalya, adica sudul Turciei sau in Kusadasi? Nu vreau sa coste mai mult de 450-500E/persoana (plecare cam pe 20.06, 5 persoane, 7 nopti, AI,avion), vom face rezervare luna aceasta, sau in februrarie. Ce am gasit pana acum:
    -Daima Biz Resort, UAI, Antalya- 443E;
    -Aydinbey Gold Dreams, UAI, Alanya- 472E;
    -Stone Palace Side, UAI, Side- 476E;
    -Club Konakli, AI, Konakli- 491E
    ---
    In 2008 cand nu era criza am fost in Belek la Rixos Premium, sejurul a costat aproape 4000E , daca aveti bani recomand acest resort.Cand am ajuns la hotel ne-au luat bagajele si le-au pus langa usa, dupa ce am completat niste hartii am vrut sa le luam, dar surpriza, nu mai erau acolo...erau deja in camera. Mini barul era umplut dupa ce ieseai din camera , ne uimeau mereu doarece mergeam la masa, cinema sau sala de jocuri si cand ne intorceam il geseam plin. In baie aveau tot felul de creme, geluri de dus, sampoane pt. toate tipurile de par,si de exemplu daca ma spalam si foloseam doar jumatate din sticluta de gel de dus/sampon, a doua zi o schimbau. Restaurantul principal era imens, aveau toate tipurile de mancare, inclusiv romaneasca (erau foarte multi romani), mesele erau in mai multe sali, decorate diferit. La piscina, primeai niste prosopele foarte reci, ca sa ti le pui pe cap, erau in jur de 40-42*C...
    Cand te intorceai de la plaja treceai pe langa un fast-food, aveau toate tipurile de shaorma (porc, pui, vita, miel), inghetata turceasca, zeci de topping-uri, tot ce comandai de la room-service era gratuit. Intrarea la aqua park era de asemenea gratuita.
    Sper ca nu s-au schimbat lucrurile prea mult de atunci.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Hotel Dusk Room 215 By Leni in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 9 Last Post: 29-08-2013, 22:54
  2. Replies: 0 Last Post: 29-02-2012, 08:31
  3. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 18:56
  4. Replies: 13 Last Post: 03-02-2009, 04:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts