Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 183

Thread: Tattoos

  1. #21 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    - Operă de artă
    Attached Images Attached Images scarification.jpg

  2. #22 SP
    Member I-Ray's Avatar
    yuk

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Some nice tattoos (and girls)
    Attached Images Attached Images tattoos_01.jpg tattoos_02.jpg tattoos_03.jpg tattoos_04.jpg tattoos_05.jpg tattoos_06.jpg tattoos_07.jpg tattoos_08.jpg tattoos_09.jpg tattoos_10.jpg tattoos_11.jpg tattoos_12.jpg tattoos_13.jpg tattoos_14.jpg tattoos_15.jpg tattoos_16.jpg tattoos_17.jpg tattoos_18.jpg tattoos_19.jpg tattoos_20.jpg

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    And the last 5
    Attached Images Attached Images tattoos_24.jpg tattoos_23.jpg tattoos_22.jpg tattoos_21.jpg tattoos_25.jpg

  5. #25 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Băieți, am nevoie de o părere ( eventual completată cu poze ).
    Cum credeți că arată un corp tatuat at�t cu desene alb-negru c�t și colorate ?

    Arată bine ? Arată awkward ? Ați văzut pe cineva care să aibă și așa și așa ? Poze ?

    mersi mult

  6. #26 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by zinodaur View Post
    Băieți, am nevoie de o părere ( eventual completată cu poze ).
    Cum credeți că arată un corp tatuat at�t cu desene alb-negru c�t și colorate ?

    Arată bine ? Arată awkward ? Ați văzut pe cineva care să aibă și așa și așa ? Poze ?

    mersi mult
    Arata bine. Depinde de ce anume iti faci. Am vazut multe persoane cu tatuaje de genu, cu "maneci" pline, atat color cat si alb-negru si aratau chiar bine.

    Tu gandeste-te foarte bine la ce vrei si unde anume sa fie plasate. Restul vin de la sine. Gandeste-te foarte bine inainte. Un tatuaj este permanent (iar daca vrei sa-l scoti, este o durere incredibil de mare + cost ft mare).

    Eu am unul chiar la vedere si il vad zilnic, dar stiam modelul si locatia cu 2 ani inainte sa-l fac si desi al am din 2008 si-l vad zilnic, nu m-am plictisit de el

  7. #27 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Și eu știu bine ce vreau să-mi fac. Chestia e că deja 4 din cele la care m-am g�ndit sunt deja negre, și mi-e să nu arate ciudat dacă adaug după aceea și colorate ( am tenul foarte deschis, nu mi-e frică că o să arate nașpa culorile sau ceva, pur și simplu combinația ).

    Vreau un lup intr-o pădure pe incheietura st�ngă, un berbec imbrăcat in lup pe piept ( astea două fiind piese măricele ), o ancoră pe incheietura dreapta și Sam ( din Sam & Max ) pe brațul drept.

    Colorat deocamdată nu am in cap dec�t un Luigi pixelat din SMB, dar nu știu unde să-l fac.

    btw: TOATE au o insemnătate pentru mine, nu le fac aiurea

  8. #28 SP
    Junior Member robert01's Avatar
    Imi plac tatuajele dar nu mi-as face unul

  9. #29 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si ai simtit nevoia de a impartasii acest lucru cu noi pentru ca... ??

  10. #30 SP
    Member verde's Avatar
    Cam cat timp se ia ca sa curga excesul de cerneala din piele?

  11. #31 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din piele ? Nu de pe piele ? Daca este IN piele, e posibil sa-l fi batut prost, ceea ce e cam nasol. Oricum, ai rabdare cam 2 saptamani pana se exfoliaza pielea. Continua sa te ungi cu ce ti-a zis cel ce l-a facut si fereste-l de apa.

  12. #32 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by verde View Post
    Cam cat timp se ia ca sa curga excesul de cerneala din piele?
    ...iti dau io tie tot tatuaje

  13. #33 SP
    Member verde's Avatar
    @razvanrazy pai ma refeream la tusul care dupa ce iti faci tatuajul curge din piele ,nu imediat dar dupa cateva ore.O sa pun o poza cu tatuajul daca e cineva interesat

  14. #34 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pune. Ai scapat pana la urma de exces ? Eu recunosc ca nu am avut asa ceva, dar nici tatuajul nu este prea mare si poate d-aia.

  15. #35 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Recomandă cineva vreun salon?
    Aș vrea să-mi fac două chei, pe fiecare antebraț, cu un mic text simbolic sub ele.

  16. #36 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Depinde in ce oras. In Bucuresti iti pot recomanda cateva

  17. #37 SP
    Member D3evil's Avatar

    Tattoos

    Salonul din Mall Vitan, la parter vis a vis de supermaket, intreaba de Florin. Vezi ca e cu programare si un avans de cateva procente din suma totala. Tipul face tatuaje dementiale, recomand fara dubii.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #38 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    In București aș vrea.

    Mulțumesc de pont, D3vil!

  19. #39 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Dude, daca vrei ceva foarte bun, cauta-l pe John Maxx. Problema e ca s-ar putea sa prinzi liber la el prin vara.

    http://www.radicalink.ro

    Al doilea, daca nu ai rabdare sa te duci la John, este Alex Petcu, de la Spunk.

    http://spunker.ro

    Din punctul meu de vedere, sunt cei mai buni din tara. John cred ca este printre cei mai buni din Europa, fiind destul de des invitat la salonul Giahi in Zurich.

  20. #40 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Wow, mulțumesc!
    Creeed că o să am răbdarea necesară pentru John Maxx.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts