Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 100

Thread: Project Scorpio va fi prezentat pe 11 Iunie

  1. #41 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    hahahaha, Monky, abia asteptam sa pot instala Excel pe Xbox )))) daca tot anuleaza jocuri, macar un spreadsheet sa am si eu

    am eu o intrebare pentru cei care au cumparat si folosesc PS4 pro: v-a schimbat aceasta consola in mod semnificativ percepetia asupra gaming-ului? vi se pare ca acum in sfarsit va jucati cum ar trebui, si ca ce a fost pana acum pe ps4 prin comparatie era pierdere de vreme?

  2. #42 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Lasa si tu PS4 Pro ca e vorba de Scorpio aici pana la urma. Prea se insista cu PS si nebunii. Exista topic pentru toate cele, daca vrei sa iti iei consola PS4 Pro, ai un topic cu sute de pagini de citit din scoarta-n scoarta sa te convingi.

    MonkY, Steam nu vei vedea niciodata pe vreo consola Microsoft. Jocurile pentru console sunt optimizate in draci sa ruleze pe One si vor fi optimizate in draci si pentru Scorpio. Daca Scorpio se transforma intr-un PC care sa ruleze Steam si jocurile aferente, nu va mai beneficia de optimizarile specifice unei console si va rula conform hardware-ului intern, care va aduce rezultate foarte slabe. Tocmai asta e marele plus al unei console, optimizarea pentru un hardware mai slab, optimizare care poate aduce rezultate impresionante raportat la ce are consola sub capota ca si componente.

  3. #43 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Dude, I think you kinda missed my point. Intrebarea mea era un precursor (si nu din ala din AC).

  4. #44 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Intrebarea ta lungea discutia despre consola Playstation pe un topic despre viitoarea consola Microsoft. Sau vrei sa il transformam si pe asta in PS ca sa fie lumea multumita?

    E o intrebare retorica.

  5. #45 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudy: ai dreptate cu optimizarea, dar ar fi valabil doar la jocurile Steam (unde e treaba celor de la Valve si a developerilor). Jocurile dedicate pt. Xbox ar fi in continuare la fel optimizate pt. consola, ca si pana acum. Eu am zis-o doar ca bonus al consolei. Imi imaginez ca n-o sa vedem asa ceva, am punctat doar ce ar trebui sa faca sa vanda in draci: W10 apps + Stean. Asta doar pt. ca au pierdut exclusivitatile...

  6. #46 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Not really. Nu era deloc o intrebare care sa alimenteze vreun console wars stupid. Eu le am pe ambele si le voi pastra pe ambele, asa ca nu vad de ce as fi intentionat asta.

    Revenind la intrebare, consider ca in aceeasi masura in care PS4 pro a schimbat viata oamenilor care au schimbat PS4 cu Pro, la fel va schimba si Scorpio viata utilizatorilor de Xbox.

  7. #47 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    tudy: ai dreptate cu optimizarea, dar ar fi valabil doar la jocurile Steam (unde e treaba celor de la Valve si a developerilor). Jocurile dedicate pt. Xbox ar fi in continuare la fel optimizate pt. consola, ca si pana acum. Eu am zis-o doar ca bonus al consolei. Imi imaginez ca n-o sa vedem asa ceva, am punctat doar ce ar trebui sa faca sa vanda in draci: W10 apps + Stean. Asta doar pt. ca au pierdut exclusivitatile...
    O proportie foarte mare din libraria mea de jocuri de pe steam (vreo 350) nu imi ruleaza pe PC-ul actual din diverse motive de compatibilitate, unele ba sunt prea vechi, altele ba nu mai au suport online si au ceva DRM stupid, etc. Iar eu in PC am componente obisnuite pe care le gasesti pe toate drumurile, iar apoi cand vine Scorpio cu o placa de la AMD dar nu una off the shelf, vine si cu un CPU mai nu stiu cum, pai nu o sa poti rula printr-un eventual Windows 10 de pe consola nici 10% din jocurile de pe Steam la ce jale e cu optimizarea de pe PC-uri. Tocmai asta e marele plus al consolei, ca fiind un hardware identic pentru toata platforma, se poate face optimizare adevarata. Chiar cred ca Steam nu are nicio sansa pe vreo consola obisnuita care foloseste componente custom de la diversi producatori gen AMD.

  8. #48 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar

    Project Scorpio va fi prezentat pe 11 Iunie

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu stiu de unde aveti informatiile astea cu "semnificativ mai buna decat Pro-ul", intrucat din ce se stie pana acum, inclusiv de la Digital Foundry, cele 2 console vor fi destul de asemanatoare dpdv al puterii, cu plusuri si minusuri pe fiecare parte.

    4K nativ nu vom vedea, in banii astia (4-500$) prea curand decat pentru jocurile indie sau re-re-remasterizari.

    Eu zic sa va asteptati doar la un Xbox One care sa duca TOATE jocurile in 1080p (adica ce duce PS4 normal) si unele sa duca in 2K cu checkerboarding-ul aferent.

    Tu ai ceva pesonal cu consola Xbox one Faptul ca lasnseaza Scorpio la un an dupa PS4 pro nu este intamplator! In mod clar nu vor fi aceleasi procesoare si memorii. CPU-u o sa fie un AMD Zen iar la GPU AMD Vega. Cat despre comparatiile facute mai sus 6 nu este egal cu 4.2 in nici o galaxie (ma refeream la teraflops). Documentarea te scapa de penibilitate!!!!

  9. #49 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Unde au spus că o să aibă Zen și Vega?
    Nu știam asta.

  10. #50 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar

    Project Scorpio va fi prezentat pe 11 Iunie

    IGN. Amd lanseaza noile procesoare in martie-aprilie iar MS scorpio la sfarsitul anului.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #51 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Tot nu văd legătura. Scuze.

  12. #52 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar

    Project Scorpio va fi prezentat pe 11 Iunie

    Pai e simplu, faptul ca MS a scos mizeria de slim iar Sony au scos pro, consola care are de 3 ori mai multi teraflopi decat xbox. Iar faptul ca il lanseaza la un an dupa ps4 pro, amd au anuntat anul trecut lansare de noi cpu si gpu, face sens.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #53 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    au fost niste stiri,posibil sa aiba procesor din acela nou...dar nimic nu e sigur.

  14. #54 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Eu spun că nu o să fie așa. Vor folosi tot generația asta dar mega umflată la specificații și cu tot felul de artificii hardware.
    Vorbim atunci. Nu are rost să presupunem, nu?

  15. #55 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    nu stie nimeni,nu conteaza ...o sa vedem.eu nu cred e inteligent sa pui componente invechite si sa o prezinti drept o consola 4k.
    Va fi cea mai puternica consola,speram sa avem si niste jocuri adevarate cum vedem la sony...vreau sa vad un halo 6 cum va fi pe scorpio de ex.

  16. #56 SP
    Banned Titi Berlogea's Avatar

    Project Scorpio va fi prezentat pe 11 Iunie

    Sa astepti un an ca sa scoti un echipament cu aceasi arhitectura ca dar mai puternic, nu face sens. Costurile ar fi prea mari sa ajunga la 6 teraflops cu hardwareul existent in acest moment.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #57 SP
    ACT
    Member ACT's Avatar
    Quote Originally Posted by cristimunte View Post
    nu stie nimeni,nu conteaza ...o sa vedem.eu nu cred e inteligent sa pui componente invechite si sa o prezinti drept o consola 4k.
    Va fi cea mai puternica consola,speram sa avem si niste jocuri adevarate cum vedem la sony...vreau sa vad un halo 6 cum va fi pe scorpio de ex.
    Eu inca astept ziua cand vor lansa un nou titlu Alan Wake

  18. #58 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Sper ca M$ sa iasa odata cu XBOX din mocirla (asta) si sa fie concurentul (real) lui $ony pentru PS. Altfel dam de dracu cu totii.. sau mai degraba, portofelul nostru.
    Din punctul meu de vedere lansarea "Project Scorpio" va reprezenta ori un pas inainte, ori doi inapoi pentru baieti. Din pacate pentru ei promisiuni bombastice precum "true 4K gaming" o sa-i muste de fund. Norocul lor este ca Pro a pavat cumva drumul "checker-boarding", "upscaled", etc. si lumea deja se va fi obisnuit cu asa ceva.
    In alta ordine de idei, ce nu imi place mie.. (iar ceva nuantat in stilul corporatist/marketing) este: "exclusive on Xbox One & PC", si "PC backwards compatible".
    Gresit, sau cel putin partial adevarat. Este vorba doar despre Windows 10 (si nu alte sisteme de operare). Cand Twitter-maniacul Spencer zice "exclusive games" se refera la Windows 10 exclusive (si o da cumva la intors si in ceea ce priveste titlurile exclusive XBOX).

  19. #59 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^ Teoretic ideea de ecosistem Xbox - Windows 10 e foarte buna, insa nu bătaia de joc de acum. In momentul de fata toate jocurile care erau doar pe Xbox ajung pe PC, insa in continuare apar multe jocuri care sunt doar pe PC, nu si pe Xbox, ceea ce eu unul consider inacceptabil. Cel puțin 80% din jocurile de pe Steam nu rulează pe Xbox, si atunci despre ce ecosistem vorbesc oamenii ăștia?

  20. #60 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Faci o confuzie intre Steam si Windows 10. Acest ecosistem este Xbox - Windows 10, nu Xbox - PC. Steam nu are nicio treaba cu Microsoft sau Windows 10, atat doar ca ruleaza pe OS-ul de la Microsoft. Nimic mai mult.

    Steam ruleaza si pe Linux, ruleaza si pe OSX. Steam nu are nicio treaba cu ce face Microsoft. De ce nu ai spus acelasi lucru atunci si de Origin, sau mizeria aia de la Ubi care nici nu mai stiu cum se numeste? E acelasi lucru.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  2. Corvette a prezentat noul C6.R GT2 By ffocus in forum Auto & Moto
    Replies: 3 Last Post: 07-08-2009, 18:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts