Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Sacred 2: Fallen Angel

  1. #1 SP
    VIP Member Donely's Avatar

    Sacred 2: Fallen Angel

    Sacred 2: Fallen Angel este un joc action role-playing, in care trebuie explorata o harta de 22 Km patrati si care include mlastini, paduri, asezari omenesti, jungla, desert, o insula vulcanica plus cateva sute de grote. In joc apar peste 80 caractere de inamici de la fiinte bizare, pana la animale ca pantere, jaguari si alte creaturi din jungla. In unele regiuni sunt postati special boss si pentru ai distruge trebuie sa folositi tehnici speciale de lupta, impreuna cu numeroase extra items si armuri grele. Jocul are doua storylines si poti alege calea in care poti fi personajul pozitiv si cealalta in care poti fi personajul negativ si necesita cam 45 de ore de joc. Daca rezolvati si cele cateva sute de quest-uri se poate ajunge lejer la 100 ore de joc. Nu sunt inca detalii daca jocul are suport PlayStation Network dar pe Xbox Live va suporta peste patru jucatori. Jocul apare pe PlayStation 3, Xbox 360 si PC. Fata de PC versiunea de console, suporta nativ rezolutie de 1080p full HD. Data de lansare November 2008.

    Publisher: cdv Software Entertainment USA
    Developer: Ascaron Ent. GmbH
    Genre: Action Role-Playing
    Release Date: November 2008
    PlayStation 3, Xbox 360, PC
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 14.jpg 17.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Arata superb. Pana la urma va fi randat in 1080p sau nu ?

  3. #3 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely
    Fata de PC versiunea de console, suporta nativ rezolutie de 1080p full HD.
    Eu tin sa-l cred pe Donely avand in vedere ca a mai postat stiri de cateva ori cu informatii pe care eu cel putin nu le-am gasit in alta parte. Are el niste surse ale lui

  4. #4 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Oricum eu am 720p si 1080i, deci nu sper la 1080p!

    Jocul este nr. 1 must-buy pe lista mea! Nush daca il iau pe PS3 sau pe PC...

  5. #5 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    te-as sfatui pentru varianta de PS3 nu in special pentru grafica ci pentru ca trebuie sa treaca de un control al calitatii mai riguros. De aia si lansarea la 2 luni mai tarziu, ca sa fie timp sa mai repare din bugurile gasite de cumparatori pe versiunea de PC.

  6. #6 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Eu tin sa-l cred pe Donely avand in vedere ca a mai postat stiri de cateva ori cu informatii pe care eu cel putin nu le-am gasit in alta parte. Are el niste surse ale lui
    "Both the Xbox 360 and PlayStation 3 versions will support a native resolution of 1080p full HD, which should keep HDTV owners happy."

    Gametrailers.com - Sacred 2: Fallen Angel - Exclusive Trailer

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din pacate de la "support a native resolution of 1080p" la "running in 1080p" e ceva distanta. Ma tem ca vor face upscale... Oricum, arata bine si pt. un 720p... prea facem nazuri. Gameplay first, remmember ?

  8. #8 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Si eu abea astept sa apara jocul asta
    Cei care au jucat si le-a placut Titan Quest, nu au cum sa il piarda pe asta

  9. #9 SP
    Member canibalu's Avatar
    Quote Originally Posted by DonAdryan View Post
    Jocul este nr. 1 must-buy pe lista mea! Nush daca il iau pe PS3 sau pe PC...
    Ia-l linistit pe PC...MODS...si as putea adauga si un control usor imbunatatit
    Donely:Ce ai vrut sa spui prin "Fata de PC versiunea de console, suporta nativ rezolutie de 1080p full HD"? Nu prea imi vine sa cred ca versiunea de PC nu va suporta cel putin o rezolutie de 1920x1200...NATIV

  10. #10 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Este in perioada in care se lanseaza si Fable 2, ce putem spune, e dificil sa ai asa o concurenta !

  11. #11 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Fable 2 e exclusiv, Sacred 2 e Multiplatform, Fable 2 e mai mult RPG, Sacred 2 e mai mult Hack & Slash. Nu cred ca o sa isi afecteze reciproc vanzarile.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sacred 2: Fallen Angel By BoDoPSX in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 133 Last Post: 30-09-2009, 09:19
  2. Sacred 2: Fallen Angel Videos By paul in forum Videos
    Replies: 8 Last Post: 20-08-2009, 07:52
  3. Sacred 2: Fallen Angel Amanat By Mika in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 28-04-2009, 21:08
  4. Sacred 2 Fallen Angel - Detalii si noi imagini By MonkY in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 20-08-2008, 11:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts