Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 42

Thread: Playstation Press Conference - E3 2017

  1. #1 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    Playstation Press Conference - E3 2017

    Inca o zi de E3, inca o conferinta, de aceasta data a celor de la Sony, penultima din acest an. Inceputul putin cam slab cu noul standalone de la Uncharted dar au redresat cu un mult asteptat extra content pentru Horizon. Au continuat cu trailere si gameplay precum si dati de lansare la mai multe jocuri anuntate deja. Din pacate nu pot spune ca am vazut anunturi noi, majoritate noilor IP-uri fiind pentru PS VR. Se pare ca tot ce e mai bun o sa vedem la PSX in decembrie.

    UNCHARTED: The Lost Legacy [PS4]


    Horizon Zero Dawn - The Frozen Wilds [PS4]


    Days Gone [PS4]


    Shadow of the Colossus (REMAKE) [PS4]


    Monster Hunter: World [MULTIPLATFORM]


    Marvel vs. Capcom Infinite [MULTIPLATFORM]


    Call of Duty WWII [MULTIPLATFORM]


    Skyrim VR [PS4]


    Star Child VR [PS4]


    The Inpacient VR [PS4]


    Final Fantasy XV: Monster of the Deep VR [PS4]


    Bravo Team VR [PS4]


    Moss VR [PS4]


    God of War [PS4]


    Detroit Become Human [PS4]


    Matterfall [PS4]


    Destiny 2 [MULTIPLATFORM]


    Spider-Man [PS4]


    Gran Turismo Sport – Join The Human Race [PS4]


    Crash Bandicoot N. Sane Trilogy | Better With Cra****ude [PS4]


    Knack 2 [PS4]


    Everybodys Golf [PS4]


    Ni No Kuni II: Revenant Kingdom [PS4]


    O conferinta decenta, plina de actiune dar parca prea scurta - nota 8
    • + multe exclusive, date si gameplay fara prea multa vorbarie, putine multiplatform;
    • - scurt, lipsa unor wow moments, prea mare focus pe VR si lipsa new IP's.

    PlayStation Live from E3 2017 featuring the Media Showcase
    Attached Images Attached Images playstation_e3_2017.jpg

  2. #2 SP
    Member chris diaz's Avatar
    O gramada de jocuri bune(chiar daca printre acestea sunt si 2 dlc-uri) : Uncharted : The Lost Legacy, God Of War, Detroit Become Human, Days Gone, Horizon Zero Dawn - The Frozen Wilds, Shadow of the Colossus, Monster Hunter: World, Destiny 2 si Gran Turismo Sport – Join The Human Race.
    Asta inseamna vreo 9 jocuri care m-ar interesa. Pacat ca nu au aratat nimic din The Last Of Us 2.

  3. #3 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Kratos is gonna f#ck sh!t up!

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...conferinta buna, dar...cam atat. Ma asteptam la data de lansare pentru Days Gone, pentru Spiderman, Detroit, eventual Shadow of the Colossus, daca tot l-au anuntat asa brusc, iar lipsa The Last of Us Part 2 si Red Dead Redemption 2...

  5. #5 SP
    Member Popae36's Avatar
    Slaba conferinta,2018 si coming soon...

  6. #6 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mda...conferinta buna, dar...cam atat. Ma asteptam la data de lansare pentru Days Gone, pentru Spiderman, Detroit, eventual Shadow of the Colossus, daca tot l-au anuntat asa brusc, iar lipsa The Last of Us Part 2 si Red Dead Redemption 2...
    Si eu ma asteptam la gameplay pt TLOU2 si data de lansare pt. Days Gone, insa incep sa cred ca celor de la Sony nu prea le mai pasa de E3 si pun mai mult efor in conferinta lor din toamna...

  7. #7 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    TLOU2 probabil ca nici nu are gameplay deocamdata. In rest, da, mare minus cu lipsa datelor de lansare. Other than that, a fost ok conferinta, n-au ars-o pe speech-uri inutile, au stat numai de jocuri, cred ca e primul an in care doar o persoana urca pe scena sa vorbeasca
    Pacat ca jocurile alea erau deja stiute, singura surpriza mare a fost Monster Hunter la care chiar acum caut linkul de pre-order

  8. #8 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Slabut, nu au prezentat nici un IP nou, ce mi s-a parut interesant e ca Monster Hunter numai e Nintendo exclusiv, e multiplatform si ajunge inclusiv pe PC. Probabil au realizat ca nu mai merita sa sacrifice vanzarile de pe alte paltforme.

  9. #9 SP
    Member eneea's Avatar
    Monster Hunter a fost si pe alte console, inclusiv pe PSP

  10. #10 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    De la Monster Hunter 3 Ultimate(2011) toate jocurile principale au fost Nintendo exclusiv.

  11. #11 SP
    Member Privatul's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Slabut, nu au prezentat nici un IP nou, ce mi s-a parut interesant e ca Monster Hunter "nu mai" e Nintendo exclusiv, e multiplatform si ajunge inclusiv pe PC. Probabil au realizat ca nu mai merita sa sacrifice vanzarile de pe alte paltforme.
    Fata de prezentarea xbox a fost wow. Cate exclusivitati a prezentat micro$oft? Ip nou? Days gone? Detroit?

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg de ce toate thread-urile astea trebe sa aduca cu ele si o comparatie cu alte prezentari sau fanboy-isme idioate. Bucurati-va bai de jocuri si lasati rautatile!

    btw Privatul, IP nou inseamna unul neanuntat. Aici nu a facut cazul. Ambele jocuri mentionate de tine, au fost prezente si la E3-ul trecut.

  13. #13 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Hey PlayStation, where’d the indies go?

    From an eight-game indie slate in 2013 to ... basically nothing on the big stage at E3
    https://www.polygon.com/e3/2017/6/12...tion-e3-indies

  14. #14 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Hey PlayStation, where’d the indies go?

    From an eight-game indie slate in 2013 to ... basically nothing on the big stage at E3
    https://www.polygon.com/e3/2017/6/12...tion-e3-indies

    Prefer sa arate indie-uri la Gamescom si PSX. E3 atrage cea mai mare atentie si e normal sa arate aici cele mai mari jocuri.

  15. #15 SP
    Junior Member Chr0m3's Avatar
    Bai dar nimic de la From Software, singurul developer care speram ca o sa arate ceva. Pentru mine E3-ul asta a fost de departe cel mai slab din cate am vazut, in afara de Shadow of the Colossus remake/remaster si Code Vein, nu ma atrage nimic in mod special. Astept de la Nintendo ceva despre Xenoblade Chronicles 2 si cam asta e cu E3-ul pe anul acesta.

  16. #16 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    ))
    Attached Images Attached Images 19146247_1617429041614300_3803176872275749865_n.jpg

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Hey PlayStation, where’d the indies go?
    Se pare ca pentru Sony, VR-ul este noul indie!

    Ce au prezentat la conferinta mi-a placut. Ma bucur ca au pastrat ideea de "jocuri la foc automat". Dar totusi a naibii conferinta a fost scurta, mult prea scurta. Practic cred ca a fost cea mai scurta conferinta de la E3 (fix o ora). Nu inteleg de ce Dzeu dai atatia bani sa inchiriezi ditamai sala la E3, te chinui sa agati dead zombies prin sala, si totul doar pentru trailere timp de 60 de minute. Daca tot vrei o experienta cinematica, fa si tu macar cat un film... 90 minute or so. Parerea mea, hac! Partea pozitiva e ca imi picau ochii in gura, asa ca a fost OK si ca m-am dus mai repede la culcare... visand la un Kratos batran si foarte suparat...

  18. #18 SP
    Member aleksandrel's Avatar
    Nimic nou. Nimic intresant. Ma asteptam ceva de la From Software dar nimic nici aici. In mare parte aceleasi jocuri pe care le stim de anul trecut. Poate si la anul in 2018 sa ne prezinte la E3 God of war si Spiderman si e demential show-ul
    Eu nu inteleg de ce se mai prezinta si jocurile care au fost prezentate si anul trecut?? Da jocuri bune dar nimic la capitolul surpriza.

  19. #19 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Prefer sa arate indie-uri la Gamescom si PSX. E3 atrage cea mai mare atentie si e normal sa arate aici cele mai mari jocuri.
    Eu cred ca explicatia e destul de simpla, indie-urile se lanseaza pe PC iar apoi daca au bani/succes sunt portate pe console.

  20. #20 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by aleksandrel View Post
    Nimic nou. Nimic intresant. Ma asteptam ceva de la From Software dar nimic nici aici. In mare parte aceleasi jocuri pe care le stim de anul trecut. Poate si la anul in 2018 sa ne prezinte la E3 God of war si Spiderman si e demential show-ul
    Eu nu inteleg de ce se mai prezinta si jocurile care au fost prezentate si anul trecut?? Da jocuri bune dar nimic la capitolul surpriza.
    Studiourile care produc "exclusivele" inca lucreaza la titlurile astea, ce ati vrea voi sa va arate acum? Tb in 2016 sa va arate 1-2 titluri noi si va mai aratau acum inca 2-3 ca sa va dea pe spate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Ubisoft Press Conference - E3 2017 By OEE in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 13-06-2017, 18:23
  2. Microsoft Press Conference - E3 2017 By OEE in forum Console News
    Replies: 47 Last Post: 13-06-2017, 14:28
  3. Bethesda Press Conference - E3 2017 By OEE in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 12-06-2017, 07:53
  4. Replies: 0 Last Post: 10-06-2017, 23:51
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2017, 23:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts