Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: LittleBigChallenge

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    LittleBigChallenge

    Pentru a indulci asteptarea jocului LittleBigPlanet, MediaMolecule ne propune un concurs, destul de dragut. Trebuie sa va imbracati, colorati si personalizati Sackboy'ul sau Sackgirl. Concursul se va desfasura pe mai multe regiuni, Us, Europe si Japan, fiecare regiune va avea proprii castigatori. Ca premii: download content gratis si posibilitatea de a vedea creatia proprie in joc Cum sa participati? Deschideti imaginea atasata in editorul de imagine ales si lasati'va imaginatia sa zboare. Puteti printa si apoi desena peste, puteti face absolut ce doriti. Aveti atentie, totusi, la dimensiunea finala a lui Sackboy, nu includeti detalii care nu se vor putea vedea.

    Detalii: Nu utilizati decat elemente create de voi. Nu aveti voie sa folositi logo'uri deja existente. Trimiteti operele la [email protected] pana pe 1 octombrie, ora 23:59 PST, impreuna cu: nume, prenume, data de nastere si contul de psn (daca aveti). Mult noroc!
    Attached Images Attached Images littlebig.jpg template.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hahahaha. Super tare. Eram sigur ca va incepe nebunia cu LBP content competition. Sunt curios daca si dupa aceea vor avea un sistem de votare al celor mai bune harti, idei, personaje...

    P.S. Vezi ca ai uitat o linie verde pe prima imagine

  3. #3 SP
    Manager paul's Avatar
    Super. Cred ca o sa fie un huge succes LBP.
    tricks nu cred ca era necesar sa pui logoul CG pe a doua imagine.

  4. #4 SP
    is the man! trickz's Avatar
    @MonkY:Linia aia era pe poza originala, nu am gasit aceasta poza fara sa fie watermarkata sau murdara.
    @paul: Am zis sa fiu si eu baiat bun.. sa le fac cum trebuie

    Ontopic: si eu am luat'o razna cu lbp, am cautat materiale sa imi fac propriul sackboy de jucarie

  5. #5 SP
    Manager paul's Avatar
    Ziceam sa nu fie ca poate sunt dintre noi care vor sa foloseasca imaginea sa-si faca propriul Sackboy/Sackgirl.

  6. #6 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    De ce banuiesc oare ca vreun japonez cu o imaginatie atat de bolnava incat e geniala va castiga concursul ?

  7. #7 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Ziceam sa nu fie ca poate sunt dintre noi care vor sa foloseasca imaginea sa-si faca propriul Sackboy/Sackgirl.
    Se rezolva in photoshop in mai putin de 30 de secunde Totusi, am atasat si varianta fara logo.
    Attached Images Attached Images costumetemplate.jpg

  8. #8 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Unele dintre cele mai bune de pana acum Nu spun eu asta ci cei de la LBP
    Attached Images Attached Images lbp.jpg

  9. #9 SP
    Member darcangel's Avatar

    Concurs LittleBigPlanet

    Media Molecule anunţă lansarea unui concurs care are ca scop alegerea a trei costume SackBoy care vor fi oferite gratuit �n LittleBigPlanet. Vor fi trei SackBoy sau trei SackGirl aleşi, unul pentru America de Nord, unul pentru Europa şi unul pentru Japonia; termenul este 30 septembrie, cel puţin pentru partea concursului care priveşte America de Nord.
    Regulile pt Japonia şi Comunitatea Europeană nu au fost �ncă anunţate, dar acestea vor fi probabil destul de asemănătoare cu cele din America de Nord, care au fost deja lansate.
    Dacă doriţi să c�ştigaţi, aveţi nevoie să descărcaţi un SackBoy blank cum este cel din imaginea care �nsoţeşte acest post si care este disponibil şi pe site-ul Media Molecule. După aceea, se poate utiliza orice metodă doriţi pentru a-l face să arate c�t mai �drăgălaş�. Poţi folosi Photoshop sau orice alt program pentru a-l construi, ai posibilitatea de a imprima imaginea şi de a desena de m�nă dacă vrei, de a scana după aceea şi apoi transferat �napoi �n calculator; de asemenea, poţi adăuga imagini pe acel blank, luate de la alte jocuri; sunt posibilităţi nenumărate. Descătuşaţi-vă creativitatea !
    Anunţul cu privire la concurs spune: "Suntem �n căutare de idei interesante şi inovative, un gen de SackBoy al cărui costum să degajeze farmecul ce se potrivesc at�t de bine cu aspectul conceptului LittleBigPlanet". Deci, nu conteaza că nu esti un expert �n programe de design, dacă conceptul de �mbrăcăminte este o idee mare, el va fi �n notat cu o şansă mare la c�ştig! Doar un sfat: Asiguraţi-vă că evitaţi detaliile de �teeny tiny� �n design, pentru că acestea nu pot fi vizibile �in-game".

    SackBoy-ul va fi trimis cu numele tău complet, data naşterii şi ID-ul de pe PlayStation Network la adresa: [email protected], cu numele "My SackBoy Costume".
    Succes !
    Attached Images Attached Images get-your-sackboy-creation-into-littlebigplanet.jpg

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    darcangel: intrucat stirea a fost deja postata, am dat move la ceea ce ai scris tu in threadul respectiv
    Ca sa nu va chinuiti sa scrieti ceva ce deja exista, dati un search inainte in aria de news...

  11. #11 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Si poza atasata de mine nu o observa nimeni

  12. #12 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Si poza atasata de mine nu o observa nimeni
    Pana nu primesti ce vrei nu te lasi
    Imi place Sackboy indian si oaie (nu?)

  13. #13 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Eu il vreau pe Batman. Sau Mario. Sau Snake. Sau Grayfox.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts