Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: PS3 Motion Controller in primavara 2010

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    PS3 Motion Controller in primavara 2010

    PS3 Motion Controller a fost anuntat la E3-ul din acest an. Kaz Hirai, conducatorul diviziei Playstation, a anuntat ca noul controller va fi lansat in primavara anului urmator. Acesta a afirmat la Cologne ca Sony va lansa abia la anul noul controller deoarece au nevoie de jocuri care sa puna in valoarea acest controller. Cu PS3 Motion Controller si PS3 Slim, Sony pare sa revina in lupta. Vom vedea daca va reusi sa revina, insa un singur lucru este sigur: concurenta este din ce in ce mai acerba, lucru foarte bun pentru noi.
    Attached Images Attached Images 26462d1245582848-detalii-noi-despre-ps3-motion-control-ps3_motion_controller.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    De data asta vad ca cei de la Sony vor lansa motion controller-ul inaintea celor de la Microsoft (culmea ca Xbox 360 s-a lansat cu un an mai repede decat PS3) . Sincer ideea mi se pare geniala , mai ales la RPG-uri cred ca va avea un succes imens . Se pare ca va trebui sa asteptam pana la primavara sa vedem cat va costa , ce jocuri se vor face si binen-teles cat de mult succes va avea . Nu stiu ce s-a intamplat da in ultimu timp cei de la Sony aduc mai multe vesti despre console si jocuri decat Microsoft si Nintendo la un loc (somebody ate all their vegies )si ii felicit pentru asta .Chiar is curios cum vor arata urmatoarele statistici legate de vanzari , mai ales acuma ca s-a lansat PS3 Slim . De asemenea sper sa auzim cat mai multe despre Project Natal (inca un proiect de 5 stele )

  3. #3 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Nu pot decat sa . Un must have pentru mine aceasta noua jucarie de la Sony. Abia astept sa pun in practica aplicatiile aratate de Sony la E3. Sa nu mai zic ca sunt forte curios de jocurile care vor aparea pentru Sony datorita M.C. (P.S. Voi trage cu arcul ca Robin Hood, cu sabia ca D'artagnan si cu pensula ca Picasso )

  4. #4 SP
    Member zaice's Avatar
    I agree with Laurentiu,va fi un must have pentru detinatorii de Sony ,ca si cum va fi Natal pentru detinatorii de xbox.

  5. #5 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    Se pare ca va trebui sa asteptam pana la primavara sa vedem cat va costa , ce jocuri se vor face si binen-teles cat de mult succes va avea.
    Din contra, asemenea detalii se fac publice cu mai mult timp inainte pentru ca publicului ii trebuie timp sa analizeze si sa se decida. Mai mult chiar, eu zic ca o sa aflam destule detalii luna viitoare cu ocazia TGS.

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by zaice View Post
    I agree with Laurentiu,va fi un must have pentru detinatorii de Sony ,ca si cum va fi Napalm pentru detinatorii de xbox.
    i think it's project Natal (da nu asta conteaza) , ambele o sa aibe un adevarat succes si daca o sa aibe succes atunci paote ar mereita sa cumperi si cealalta consola (nu numai pentru motion control) . si ideea cu trasu cu arcu a mai fost si la WII (la legend of Zelda ) , ar putea sa faca si ei asa da sa il faca mai precis ca sa conteze cat de cat si de skill-ul jucatorului , sa nu fie prea usor . Eu zic ca sigur o sa se faca un RPG adevarat cu arcuri , sabii si scuturi (desi cred ca pentru asta o sa trebuiasca doua wand-uri) .

  7. #7 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    asa devreme? great news! sa speram ca vor si si jocuri serioase care sa sustina controller-ul.. cum ar fi un action RPG

    ps: nu mai pot sa dau thanks-uri...

  8. #8 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Nu iau, nu iau, nu iau. Pai inseamna ca nu o sa mai am nici o consola. Si asa vreau sa ii iau eyepet si cred ca va face pasi ps3-ul de la mine din camera. Daca ii iau si asta, pot spune la revedere cu siguranta. Parca o si aud. Tati, ia tu Wii si da-mi mie PS3.

  9. #9 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Mo, pe mine ficamea deja m-a articulat, mai nou se joaca pe PS3 si toata ziua ma bate la cap sa-i iau Mini Ninjas si Afrika, sa nu mai zic ce ochi a facut cind a vazut Eye Pet, in secunda 2 a si afirmat "Tati trebuie sa-l luam, e atit de dragalas, deci trebuie!"

    Se pare ca Sony si Microsoft se misca pina la urma in directia potrivita, asteptam cu totii sa vedem ce o sa iasa.

  10. #10 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    Nu cred ca ma insel (sau poate da) cand afirm ca toti cei care posteaza si comenteaza pe acest site (in special la stiri) sunt chiaburi.Iti cam trebuie ceva cash-caval sa iti cumperi jocuri originale pentru console si tot felul de gadget-uri (web,tastatura pt ps3,mouse pt ps3,si aceste motion controlere etc).
    Eu sincer sa fiu,astept ziua cand imi voi pune o casca pe cap si voi intra virtual direct in joc (ceva gen Johny Quest-daca isi aminteste careva).

  11. #11 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by reltih_floda View Post
    Nu cred ca ma insel (sau poate da) cand afirm ca toti cei care posteaza si comenteaza pe acest site (in special la stiri) sunt chiaburi.Iti cam trebuie ceva cash-caval sa iti cumperi jocuri originale pentru console si tot felul de gadget-uri (web,tastatura pt ps3,mouse pt ps3,si aceste motion controlere etc).
    Eu sincer sa fiu,astept ziua cand imi voi pune o casca pe cap si voi intra virtual direct in joc (ceva gen Johny Quest-daca isi aminteste careva).
    Eu unul sunt mai greu de cap. Ce vrei tu sa spui?!

  12. #12 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by reltih_floda View Post
    Nu cred ca ma insel (sau poate da) cand afirm ca toti cei care posteaza si comenteaza pe acest site (in special la stiri) sunt chiaburi.Iti cam trebuie ceva cash-caval sa iti cumperi jocuri originale pentru console si tot felul de gadget-uri (web,tastatura pt ps3,mouse pt ps3,si aceste motion controlere etc).
    Eu sincer sa fiu,astept ziua cand imi voi pune o casca pe cap si voi intra virtual direct in joc (ceva gen Johny Quest-daca isi aminteste careva).
    Adica oamenii astia sunt nababi pentru ca reusesc sa achizitioneze jocuri originale si accesorii?
    Ca o curiozitate, tu lucrezi? Sau nu ai inca varsta necesara.

  13. #13 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    Am 28 de ani si da,lucrez.In jur de 2000 ron am salariu si nu mi se pare un venit mare.

  14. #14 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Oare cum s-ar putea folosi acest controler la mini sex games ale lui Kratos? lol

  15. #15 SP
    Senior Member Muthu Raoul's Avatar
    Rasko geniala afirmatia

  16. #16 SP
    Junior Member MareleVlad's Avatar
    Quote Originally Posted by reltih_floda View Post
    Nu cred ca ma insel (sau poate da) cand afirm ca toti cei care posteaza si comenteaza pe acest site (in special la stiri) sunt chiaburi.Iti cam trebuie ceva cash-caval sa iti cumperi jocuri originale pentru console si tot felul de gadget-uri (web,tastatura pt ps3,mouse pt ps3,si aceste motion controlere etc).
    Eu sincer sa fiu,astept ziua cand imi voi pune o casca pe cap si voi intra virtual direct in joc (ceva gen Johny Quest-daca isi aminteste careva).
    a? ce ma? serios?... esti paralel!... poti sa pui orice tastatura la ps3, orice mouse la ps3... inclusiv mai orice maneta... crezi ca iti permiti o tastatura chicony?

  17. #17 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Oare cum s-ar putea folosi acest controler la mini sex games ale lui Kratos? lol
    mai tare ar fi sa pilpiie bila la final...rosu evident

    MV..nu e cazu sa jignesti lumea. poate nu stia...si nu, nu poti sa pui orice maneta...decit cele pentru PS3. exista si un device de la XCM pentru controllere de X360 (sa poti juca pe o consola cu controllerul celeilalte) dar nu cred ca merita investitia.

  18. #18 SP
    Member ciprianoss's Avatar
    Oare o sa faca si FPS-uri si sa tii de doua controlere ca de manerele de la ceva pusca? ar merge mult mai bine decat cu ds3 ba chiar decat mouse-ul, deja imi imaginez

  19. #19 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    WOOHOO!
    Motion Controllers!...
    Poate fac si ei MortalKombat sau un fighting game in face2face! si sa aiba si dualshock.Fight Night ar fi potrivit si asa

  20. #20 SP
    Member taz@'s Avatar
    yeyyy...motion controllers!cafteala a la Jedi abia astept

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Capcom in primavara 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 29-01-2010, 22:01
  2. Final Fantasy 13 in primavara 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 22-08-2009, 09:20
  3. Replies: 15 Last Post: 03-06-2009, 13:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts