Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: GTA: Chinatown Wars PSP release date

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    GTA: Chinatown Wars PSP release date

    Grand Theft Auto Chinatown Wars a fost lansat la inceputul anului pentru DS. Criticii au apreciat jocul, dar vanzarile au fost dezamagitoare. Astfel producatorii jocului au decis sa porteze Chinatown Wars pe Playstation Portable. Posesorii acestei console se vor bucura de joc in Octombrie, mai precis pe 20 Octombrie 2009 cand jocul va fi disponibil pe Playstation Store si UMD. Nu exista detalii sau screenshots pentru versiunea de Playstation Portable a jocului, dar speram sa aflam cateva detalii despre aceasta portare in curand.
    Attached Images Attached Images chinatownwars_psp.jpg

  2. #2 SP
    Member tsuby's Avatar
    Eu cred ca fanii Nintendo sunt mai .. pasnici Ce atata violenta in jocuri dom'le?
    Long live Mario & Zelda.

  3. #3 SP
    Member zaice's Avatar
    Sunt ferm convins ca aceste vor creste vanzariile pe PSP ale acestui joc.Si eu cred ca DS are alt public tinta (mai ales cel din Japonia),si aceste vanzari slabe ale GTACW este inca o dovada a faptului ca nu platforma DS nu este pentru orice gen de joc.Ca o gluma nevinovata chiar as dori sa vad un dead space sau un god of war pe DS .

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    Primul meu gand cand au anuntat GTA: Chinatown Wars de DS a fost ca o sa fie milioane de copii vandute, din pacate in prezent nici un milion nu s-au vandut.
    Poate are mai mult noroc pe PSP, sa nu uitam ca GTA: Liberty City Stories e pe locul 1 si GTA: Vice City Stories pe 3 in top vanzari jocuri de PSP.

  5. #5 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    GTA se vinde mult mai bine pe PSP (Liberty city stories si vice city stories sau vandut mult mai bine decat Chinatown wars) . DS-ul , ca si Wii-ul se pare ca nu prea face vanzari prin jocuri Rated M (lucru complet opus la PSP ) . Din cate am observat la DS cel ami bine se vand astea Rated E (mai ales Zelda , Mario si Pokemon) . Cred ca o sa fie vanzari duble pe psp fata de ds , desi is curios cat o sa fie de diferita versiunea asta avand in vedere ca nu avem touch screen (si aia la DS era un plus destul de mare )

  6. #6 SP
    Junior Member Theo's Avatar
    In legatura cu touch screen-ul, poate o sa fie lansat pe PSP-Go.

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    PSP Go are touchscreen ? stiam ca nu are

  8. #8 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu, PSP go nu are touch-screen.

  9. #9 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    asa ma gandeam si eu . deci va trebui sa asteptam ca sa vedem cum o sa faca cei de la Rockstar mini game-urile alea de la DS pt PSP fara touch screen . si de asemena is curios cum o sa se vada . o sa fie ca si in GTA 1 si 2 (de deasupra) sau ca in toate celelalte GTA-uri de PSP (vice city si liberty city stories)

  10. #10 SP
    Junior Member Theo's Avatar
    Pai intru-n topic mai vechi despre PSP-Go scria ca v-a avea touch screen.

  11. #11 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Theo View Post
    Pai intru-n topic mai vechi despre PSP-Go scria ca v-a avea touch screen.
    Era un zvon despre touch-screen

  12. #12 SP
    Member DraZziW's Avatar
    Pai probabil pentru ca media de varsta a utilizatorilor de zi cu zi a DS-ului e de vreo 11 ani, nu prea au cum sa cumpere un joc M-rated....

    Nu cred ca e vorba de un port, ci doar de acelasi titlu pe un engine complet diferit

  13. #13 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Drazziw, fi pe faza, trebuie sa apara imaginile pe site, astept aprobare de la un moderator. E exact acelasi joc, doar ca are rezolutie putin mai mare si e wide-screen.

  14. #14 SP
    Manager paul's Avatar
    First screens:
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg

  15. #15 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Pana apare pe PSP o sa il cumpar pe DS.

  16. #16 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ciudat sa vezi un GTA vazut de sus pe PSP . Sincer ma asteptam sa schimbe view-ul cu cel clasic de la Sony (din spate ) . o sa vedem cat de mult succes o sa aibe jocul daca ii cva mai diferit decat restul . Da eu tot il iau (ca doar si gta 1 si 2 au fost f tare )

  17. #17 SP
    Senior Member Pastilutza's Avatar
    Alea au fost geniale....am dat 200.000 lei pe GTA 1...si nu era original...prin '98 erau 1 milioane jocurile pt PC si ai mei doar atat si'au permis....vremuri grele.

  18. #18 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    ciudat sa vezi un GTA vazut de sus pe PSP . Sincer ma asteptam sa schimbe view-ul cu cel clasic de la Sony (din spate ) . o sa vedem cat de mult succes o sa aibe jocul daca ii cva mai diferit decat restul . Da eu tot il iau (ca doar si gta 1 si 2 au fost f tare )
    Daca schimbau view-ul era cu totul alt joc.

  19. #19 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    E foarte bine ca nu l-au schimbat, asta asteptau multi, printre care si eu, intoarcerea la radacini, cum pe consolele home nu se mai poate din cauza standardelor, macar pe handheld-uri sa o faca.

  20. #20 SP
    Junior Member sebah_fit's Avatar
    tocmai l-am achizitionat pentru nintendoam jucat toate gta-urile posibile si nu puteam sa ratez si asta...dar astept si versiunea de psp sa vad diferenta

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. GTA Chinatown Wars By Madk91 in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 14 Last Post: 28-03-2010, 14:58
  2. Gta Chinatown Wars vine si pe iPhone By erik95 in forum Apple
    Replies: 0 Last Post: 31-08-2009, 19:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts