Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 30

Thread: Fifa 10 disponibil pe 10

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Fifa 10 disponibil pe 10

    Hmm. Am primit un comunicat de presa care anunta demo-ul de la Fifa 10 pe data de 10 Septembrie, asa ca m-am decis sa-l sharuiesc cu voi, mai ales ca pe mare parte va stiu suporteri infocati. So, here it is: "EA SPORTS a anuntat ca serviciul premium Live Season a fost extins intr-un nou mod de joc pentru Fifa 10, oferindu-le utilizatorilor posibilitatea de a lua pulsul saptamanal al fotbalului, cu update-uri dinamice de informatii preluate din lumea reala, pentru a aduce jocul cat mai aproape de natural posibil.

    Noul serviciu premium My Live Season in FIFA 10 va avea update-uri saptamanale despre conditia jucatorilor, transferuri, accidentari, suspendari, rezultate si clasamente din liga, realizand astfel un model al lumii reale, unde jucatorii isi pot alege sa se joace cu echipele lor preferate, in autenticitate totala, in oricare dintre ligile: Barclay’s Premier League, Liga BBVA, Ligue 1, Bundesliga, Serie A si Mexican Primera Division. Pe masura ce jucatorii progreseaza, modul de joc le permite sa isi compare rezultatele personale cu cele reale.

    “In fiecare miercuri este zi de Live Season unde datele dinamice si analizele din lumea reala sunt updatate in FIFA 10 pentru a obtine o concordanta intre ritmul saptamanal al fotbalului real cu cel virtual, oferind utilizatorilor posibilitatea de a rescrie istoria cluburilor lor preferate” ne-a declarat David Rutter, producator al FIFA 10.

    EA SPORTS FOOTBALL WORLD RELANSAT
    Ziua de azi marcheaza relansarea EA SPORTS Football World, prima destinatie online pentru noutatile din fotbal si informatiile din interior de la producatorii de jocuri de fotbal EA SPORTS. In EA SPORTS Football World, utilizatorii pot interactiona cu alti fani ai fotbalului EA SPORTS, pot discuta cu producatorii jocului, isi pot impartasi bucati video reale din meciurile favorite si multe altele.

    Football World este acum disponibil in versiunile Engleza, Franceza si Germana.

    GAMEFACE DISPONIBIL ACUM
    Incepand de astazi fanii se pot conecta la Lumea Fotbalului EA SPORTS si EASPORTS.com pentru a accesa Game Face, o noua si inovatoare unealta creatoare care permite utilizatorilor sa uploadeze fotografii personale pe site-urile EA SPORTS Football World si EA SPORTS.com pentru a-si crea o imagine virtuala pe acestea.

    Mai mult, utilizatorii pot downloada acest Game Face propriu creat pentru a il folosi si ca Virtual Pro in FIFA 10. Game Face duce crearea de jucatori din FIFA 10 la un nivel superior prin oferirea posibilitatii unei asemanari fizice incomparabile.

    Fanii vor avea posibilitatea sa isi descarce propriul chip in jocul FIFA 10 in luna octombrie, cand va fi distribuit in magazine, si atunci sa finalizeze cele peste 200 de misiuni din joc pentru a putea debloca upgrade-uri de profil, driblinguri superioare, noi schimburi de jucatori, victorii si kit-uri extra. Virtual Pro este disponibil in orice varianta offline a FIFA 10.

    Pe 17 septembrie Game Face va fi distribuit si va veni in variantele germana si franceza.

    FIFA 10 DEMO
    O varianta demo completa a FIFA 10 pentru PLAYSTATION3 va fi disponibila spre download in magazinele PLAYSTATION, pentru Xbox 360 la Xbox Live Marketplace si pentru PC la WWW.FIFA.EASPORTS.COM incepand cu 10 septembrie in Europa si 17 septembrie in America de Nord. Jucand cu echipe precum Chelsea, Barcelona, Juventus, Bayern Munich, Marseille si Chicago Fire vei descoperi o experienta ce va redefini standardele autenticitatii, cu rafinamente de joc si inovatii ce vor transforma aceasta experienta in cea mai completa si inteligenta simulare a fotbalului. Mai mult decat a juca un meci amical, pentru prima data in demo-ul FIFA utilizatorii vor putea incarca bucati video din joc in EA SPORTS Football World.

    FIFA 10 va fi disponibil in magazinele din Europa incepand cu 2 octombrie 2009 si in America de Nord din 20 octombrie.

    Jocul este creat sub brandul EA SPORTS Canada in Burnaby, B.C. FIFA 10 este disponibil in 18 limbi si vandut in 37 de tari – este cea mai populara franciza EA SPORTS la nivel global. Jocul este categorizat de PEGI 3+ in Europa. Pentru detalii vizitati WWW.FIFA.EASPORTS.COM."
    Attached Images Attached Images fifa10.jpg fifa10pcpftglo.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    @MonkY se stie de o luna oricum nu era scris pe aria de news.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    @MonkY se stie de o luna oricum nu era scris pe aria de news.
    Well, se stie data de lansare de un an... Am zis insa ca daca tot am primit comunicatul oficial azi, sa-l fac public, asa cum e frumos. Oricum ca neinitiat ce sunt, eu nu stiam de Game Face si Virtual Pro. Asta este, sa fie aici, poate cuiva i-a scapat stirea

  4. #4 SP
    Junior Member mikipagubosu's Avatar
    bhai pe playstaion store na aparut nici o fifa 10 si am cont in United King. ce pnm ma enerveaza pe xbox a aparut

  5. #5 SP
    Member Skaar's Avatar
    Quote Originally Posted by mikipagubosu View Post
    bhai pe playstaion store na aparut nici o fifa 10 si am cont in United King. ce pnm ma enerveaza pe xbox a aparut
    Ai incercat macar sa formulezi o propozitie?

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    destul de slab. tot se vad tranzitiile dintre animatii, care sunt execrabile, meniurile sunt aproape identice cu 09, ceea nu e un lucru rau, grafic arata la fel, iar faza cu 360 dribling inca nu am observat-o, desi mi-am pierdut app 30 min in arena... si am jucat 3 meciuri. o sa mai incerc, sa vad ce si cum

  7. #7 SP
    Junior Member sSrzsN's Avatar
    e prea marfa... !!! jucatorii sunt mai motivati (baga capu in ghete .. vorba vine) cat despre dribling 360 se vede clar o schimbare driblingurile sunt mult mai eficiente :X imi place

  8. #8 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    destul de slab. tot se vad tranzitiile dintre animatii, care sunt execrabile, meniurile sunt aproape identice cu 09, ceea nu e un lucru rau, grafic arata la fel, iar faza cu 360 dribling inca nu am observat-o, desi mi-am pierdut app 30 min in arena... si am jucat 3 meciuri. o sa mai incerc, sa vad ce si cum
    Indiferent de ce ai zice negativ, vor sari 3-4 si vor spune ca e de fapt mai marfa. Asta e seria FIFA. Intotdeauna a fost asa.

    Eu n-am mai jucat un joc din serie de la FIFA 99 si nu am de gand sa joc vreunul in viitorul apropiat. Ala a fost bestial. Ce n-as da sa faca EA-ul un remake ceva pentru XBLA si PSN.

  9. #9 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nu stiu de ce, dar cind ma gindesc la seria FIFA imi apare in cap vacutza MILKA. mda, stiu, marmotele sunt de vina.

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    si totusi.. nu se compara cu La Vache Quiri care-mi apare in cap cand ma gandesc la Guitar Hero. Asta e, suntem inconjurati de vaci

  11. #11 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Indiferent de ce ai zice negativ, vor sari 3-4 si vor spune ca e de fapt mai marfa. Asta e seria FIFA. Intotdeauna a fost asa.

    Eu n-am mai jucat un joc din serie de la FIFA 99 si nu am de gand sa joc vreunul in viitorul apropiat. Ala a fost bestial. Ce n-as da sa faca EA-ul un remake ceva pentru XBLA si PSN.
    pai daca nu ai mai jucat de la Fifa99 de unde stii ca cele de dupa Fifa99 nu sunt mai bune?

  12. #12 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    ups asta cam asha e,dar cam aceashi poveste o am shi eu de la fifa 99 m-am dat pe pes,dar anu asta cred ca am sa renuntz la el caci konami dorm pe ei!!!!!fifa s-a straduit cat de cat!!

  13. #13 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by kane86 View Post
    pai daca nu ai mai jucat de la Fifa99 de unde stii ca cele de dupa Fifa99 nu sunt mai bune?
    Pentru ca s-a renuntat la stilul acela de joc si seria s-a orientat mai mult spre realism. 99 era FUN.

  14. #14 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Pentru ca s-a renuntat la stilul acela de joc si seria s-a orientat mai mult spre realism. 99 era FUN.
    pai daca asta si-au dorit fanii. ei, de fapt noi, ne dorim realism vrem ca seria FIFA sa ajunga un simulator de fotbal, nu un arcade. din pacate cei de la EA nu-i pot multumi pe toti. sa fiu sincer demoul de la fifa 10 nu ma impresionat asa de mult sau poate aveam eu asteptari mai mari de la el.

  15. #15 SP
    Member kane86's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Pentru ca s-a renuntat la stilul acela de joc si seria s-a orientat mai mult spre realism. 99 era FUN.
    Tot nu mi-ai raspuns la intrebare . Daca nu ai mai jucat niciunul de unde stii ca s-a orientat spre realism de exemplu...off e plina lumea de carcotasi... Parerea mea e ca e mai fun acum (mai ales datorita multiplayerului - pe atunci putina lume avea console si conexiune de jucat in LAN) si ca au progresat destul de mult.

    ---------- Post added 11-09-2009 at 01:40 AM ----------

    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    pai daca asta si-au dorit fanii. ei, de fapt noi, ne dorim realism vrem ca seria FIFA sa ajunga un simulator de fotbal, nu un arcade. din pacate cei de la EA nu-i pot multumi pe toti. sa fiu sincer demoul de la fifa 10 nu ma impresionat asa de mult sau poate aveam eu asteptari mai mari de la el.
    Pe mine in nici un an nu m-a impresionat demo-ul. Dupa ce apare versiunea finala si joci un pic iti dai seama usor usor de modificari. (cel putin asta am observat eu pana acum)

  16. #16 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    sa fim serioshi e evident chiar din demo ca EA nu a stat degeaba,eu unul sunt placut impresionat din acest 80%din ce ne asteapta!!1

  17. #17 SP
    Member kane86's Avatar
    da sunt schimbari majore, e mult mai realist, deposedezi mai repede si jucatorii nu mai sunt atat de tepeni si am vazut tot felul de chestii nice: poti bate rapid o lovitura libera sau te poti apuca de duble dupa ce fluiera arbitrul si ai mingea la picior .

  18. #18 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Imi place la nebunie ca poti dribla portarul , da' ma enerveaza cum se vede la cornere, strica tot in rest e totul perfect

  19. #19 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    pai daca asta si-au dorit fanii. ei, de fapt noi, ne dorim realism vrem ca seria FIFA sa ajunga un simulator de fotbal, nu un arcade. din pacate cei de la EA nu-i pot multumi pe toti. sa fiu sincer demoul de la fifa 10 nu ma impresionat asa de mult sau poate aveam eu asteptari mai mari de la el.
    Voi ati jucat macar FIFA 99 sau vorbiti si voi tot din carcoteli si v-ati gasit cui sa-i faceti critica. Nu inteleg de ce ati luat ad-literam expresia "nu am mai jucat". Un meci doua am jucat, in cel putin o versiune, dar nu la fel de intens ca 99.

    Ia incercati si voi jocul si vorbim dupa aia Poate va piere pofta de realism. Poate cu Natal sau daca-ti legi motion sensingul de la PS3 de picioare vom vorbi de un simulator de fotbal.

    @kane86 pe atunci lumea se juca in sali de net. In multiplayer mi-am luat un gol care a spart plasa portii As zice ca dimpotriva, in perioada aia se juca mai mult FIFA in multi decat acum. Abia erau internet cafeurile pe val, acum consolele abia intra in viata romanilor.

  20. #20 SP
    Member kane86's Avatar
    . Spre deosebire de altii vorbesc in cunostinta de cauza: Fifa, de la WorldCup98 incoace a fost singurul joc pe care l-am jucat cate 1 an pana la aparitia unei noi versiuni. In trecut, in salile de net jucam de obicei Quake, C&C etc. Avand in vedere ca eram mai mult de 2 persoane nu prea avea sens sa jucam Fifa.

    @Khan incearca un campionat in 4 5 6 oameni la Fifa09 de ex (offline, cu totii in aceeasi camera, fiecare cu cate o echipa=> strigate, tipete, incurajari , huiduieli ) si ai sa vezi ce inseamna multiplayer in prezent.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 15-12-2013, 13:56
  2. Kinect disponibil la diverta By newah in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 4 Last Post: 04-01-2011, 18:58
  3. Flower disponibil pe PSN By eXist in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 24-02-2009, 05:21
  4. Zuma disponibil pe PSN By eXist in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 20-02-2009, 02:01
  5. Ferrari Challenge disponibil By Bobby in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 16-10-2008, 10:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts