Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: EA Games a anulat un nou joc Star Wars

  1. #1 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

    EA Games a anulat un nou joc Star Wars

    In luna Octombrie a anului trecut EA Games a inchis studioul Visceral Games (Dead Space, Star Wars Battlefront), studio care lucra la acea vrema la un joc Star Wars open-world. Dezvoltarea jocului a fost incredintata apoi studioului EA Vancouver, echipei fiindu-i data sarcina de a modifica destul de major jocul initial. Asta pana ieri... cand e fost anuntata anularea continuarii dezvoltarii jocului de catre EA Games.

    Adevarul e ca EA Games nu a reusit sa faca mare branza cu licenta Star Wars, voci din industrie spunand ca Disney abia asteapta expirarea acordului de licenta in 2023 pentru a se ocupa ei de dezvoltarea jocurilor bazate pe acest univers.

    La ora actuala singurul joc aflata inca in dezvoltare (si neanulat... inca) este Star Wars Jedi: Fallen Order, studioul care se ocupa de dezvoltarea lui fiind Respawn Entertainment, responsabili si de Titanfall.

    Sursa: https://kotaku.com/ea-cancels-open-w...ame-1831786371
    Attached Images Attached Images ea_star_wars.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    EA si-a batut joc de seria Star Wars in aceeasi masura in care a facut-o si Disney. Eu zic ca se merita unul pe altul.

  3. #3 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    EA Apparently Not Letting BioWare Make Knights of the Old Republic 3 https://gamerant.com/star-wars-knigh...-3-bioware-ea/
    EA Games va ramane cunoscut in instoria jocurilor video ca un publisher aparte

  4. #4 SP
    Banned wolfgocu's Avatar
    Oare DICE mai dezvolta Star Wars Battlefront 3 dupa doua abominatii esuate?

  5. #5 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Oare tu...vei inceta vreodata?

    Desigur ca nu.

  6. #6 SP
    Banned wolfgocu's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Oare tu...vei inceta vreodata?

    Desigur ca nu.
    Eu ma intreb daca vei inceta sa te mai porti ca un stalker.

    Cu ce te deranjeaza ca zic ceva cu ce 90% dintre gameri de pe toata planeta sunt de acord?

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Khan? Tot tu esti tatica?

    Ar fi bine sa continue sa dezvolte jocuri, cat timp invata din greseli.

    Eu am asteptari mari de la Anthem, pentru ca sunt sigur ca au invatat din SW BF2 si FIFA 19. Cred ca-i voi face chiar si precomanda.

  8. #8 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nici nu as putea sa fiu stalker cu tine, iesi in evidenta singur ca o fatuca imbracata in roz la o inmormantare.

    Iar ai venit la console peasants? Te-au alungat toti pe unde ai fost, asa-i?

  9. #9 SP
    Banned wolfgocu's Avatar
    Tu crezi ca critic platformele sau jocul in sine?

    Si daca spui ca nu esti stalker, cum de iti dau cu parerea despre activitatea mea pe alte forumuri?



    Stii ceva?
    Ia baga-ma pe ignore, eu fac acelasi lucru, discutam jocurile, nu persoanele.

  10. #10 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Ce va mai place sa tabarati pe cate unul, asa.

    Khan sau ne-Khan, zicea bine wolfgocu dar se pare ca vreti ca forumul asta sa fie echo-chamber.

    EA si-a batut joc de franciza Star Wars. In toti anii astia de cand au cumparat drepturile (exclusivitatea) au fost in stare sa scoata doar 2 shootere multiplayer obosite?
    Se mai plangeau altii acum ceva vreme ca LucasArts in sus si in jos, dar macar Lucas arts scoteau joc dupa joc,unu de actiune, unu RPG, altu shooter, altu de curse, toate in franciza SW.
    Mi se pare absurd ca in perioada asta in care au iesit atatea filme SW sa nu fii in stare (sa vrei, adica) sa scoti mai multe jocuri, diversificate, ca sa poti sa faci tie-in-uri cu filmele si sa castigi blana.
    Auzi la Razvan, sa faca jocuri cat timp invata din greseli. Ce jocuri sa faca omule, nu vezi ca au anulat tot ce aveau pe linia de productie pt ca nu se "pupa" cu scopul lor de GaaS si practici anti-consumator.

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Adica tu esti unul dintre oamenii care ar prefera un joc scos pentru fiecare film nou din ultma vreme? Jocuri doar de umplutura? Un simplu tie in cu filmul?

    Eu nu sunt fan Star Wars si cu siguranta n-as juca nimic de genu, dar decat sa scoti asa ceva, mai bine nu scoti nimic.

    Noi nu stim adevaratele motive pentru care au anulat ei jocurile astea. Poate chiar erau niste mizerii ordinare care nu faceau bine companiei, niste mediocritati pline de probleme, care nu aveau timp sa fie imbunatatite asa ca au preferat sa renunte de tot.

    Cand am zis ce am zis mai sus, ma refeream la Anthem si la cum se vede deja ca au invatat din greseli. Lipsa loot boxes complet, free story DLCs pentru toata lumea si un joc intr-un univers nou, care este posibil sa iasa chiar foarte bun.

    Asta se numeste invatat din propriile greseli. Asa a facut si Ubisoft in ultimii ani si si-au mai revenit cu problemele. Asa vor face, cu siguranta si EA, la cat de mult au avut de pierdut dpdv actiuni, cu ultimile jocuri scoase doar pentru bani.

    Nu mai citi printre randuri si nu mai lua apararea unui troll.
    Tine minte ca el a fost principalul motiv pentru care forumul a fost "limitat" in luna Decembrie. Nu inteleg ce tot cauta aici, daca nu-i convine nimeni si nimic.

  12. #12 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Nu suntem la scoala, nu "iau apararea" nimanui, lol. Am spus doar ca sunt in asentimentul sau cand vine vorba de output-ul SW scos de EA pana acum.

    Mai terminati-va cu "straw-man"-ii astia. Am zis eu sa scoata jocuri pt fiecare film? De ce imi pui vorbe-n gura si de ce tre' sa gandim numai in extreme, ori unu ori 100.

    Am zis doar ca au scos doar un singur tip de joc (shootere MP axate pe microtranzactii si lootboxes) in doua iteratii si ATAT, lucru care mi se pare patetic avand in vedere cat de ofertanta e franciza SW.
    Imi e greu sa cred ca ce au anulat ei erau "mizerii ordinare". Eu cred ca pur si simplu nu se aliniau cu ce-si doreau shareholderii, adica GaaS, MP, Lootboxes, deci da, probabil ai dreptate, nu faceau bine companiei.

    Repet, pe vremea cand LucasArts exista, am avut SW Ep.1 Racer, Force Unleashed, Jedi Academy, KOTOR, etc. Acum nimic creativ.

  13. #13 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Pretty much this.


    Eu sunt fan Star Wars dar nu ma bucur de niciun joc din serie de ceva timp. Nu imi plac jocurile FPS, nu imi plac jocurile multiplayer, nu imi plac cele cu lootboxes. EA doar asta a scos pana acum. Chiar nu inteleg de ce nu ii duce creativitatea la mai mult. Pana si cand au cumparat Popcap au transformat Plants vs. Zombies din tower defense strategic in shooter online. Shooter online de la ****ing Popcap, care de 20 de ani s-a facut cunoscut prin jocuri casual si de familie. Ma rog, o dau in offtopic.


    Ideea e ca EA pare ca nu e in stare sa scoata decat acelasi joc sub alta piele. In Anthem tragi in roboti si nu ai microtranzactii, in star wars tragi in personaje consacrate si ai microtranzactii, in PvZ tragi in plante si nu mai stiu daca ai microtranzactii, iar in final esenta oricarui joc scos de EA e aceeasi.

  14. #14 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Noi nu stim adevaratele motive pentru care au anulat ei jocurile astea. Poate chiar erau niste mizerii ordinare care nu faceau bine companiei, niste mediocritati pline de probleme, care nu aveau timp sa fie imbunatatite asa ca au preferat sa renunte de tot.
    Și cu toate astea numai mediocrități văd de la ei...

    @Espiritus In Anthem ai microtranzactii

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 01-08-2013, 14:39
  2. Star Wars: The Force Unleashed II anulat pentru PSP By Scofield91 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 11-08-2010, 00:52
  3. Replies: 4 Last Post: 21-02-2010, 15:24
  4. Zvon: Un nou joc Star Wars in dezvoltare By istrategie in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 24-04-2009, 22:30
  5. Replies: 0 Last Post: 11-09-2008, 13:30

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts