Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Tekken 6: install de 4GB

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Tekken 6: install de 4GB

    Tekken 6 va fi lansat pe 30 Octombrie pentru Playstation 3 si Xbox 360. Jocurile de PS3 au avut intotdeauna un install, ce se face cand introduci jocul in consola. Exista cateva jocuri cu un instal obligatoriu masiv, printre acestea numarandu-se Oblivion, GTA 4 sau Fallout 3. Tekken 6 este un alt joc cu un install destul de mare, din fericire la acest joc este optional. Daca doriti puteti instala jocul pe HDD, dar acesta va fura 4GB. Desigur aceasta instalare aduce cateva imbunatatiri majore reducand timpul petrecut in ecranul de loading. Fara jocul instalat, un stagiu se va incarca in aproximativ 15 secunde, iar cu instalare loadingul va dura doar cateva secunde. Nu se stie cum va afecta instalarea pe HDD la versiunea de Xbox 360 a jocului sau cat de mare va fi.
    Attached Images Attached Images tekken6-12.jpg

  2. #2 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu toate jocurile au install. Vezi Uncharted 1 si 2, Eyepet. Astea sunt titluri pe care le-am jucat. Posibil sa fie si altele.

  3. #3 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Sunt mai multe....printre care si killzone 2,cu totusi ca e mai sanatos pentru ps3 daca instaleaza.

  4. #4 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Nu toate jocurile au install. Vezi Uncharted 1 si 2, Eyepet. Astea sunt titluri pe care le-am jucat. Posibil sa fie si altele.
    uncharted 2 are install obligatoriu, de 1 GB
    am observat ca la majoritatea fighterelor poti opta pt install, SF4, SC4 etc

  5. #5 SP
    Member televizor's Avatar
    si Ninja Gaiden Sigma avea install dar optional, nu cand introduci jocul in consola.

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Tekken 6: install de 4GB
    ...foarte bine! - hai cu jocul că mor! Wooooo!

    Și dacă-mi permiți o adăugire: sunt unele jocuri care și instalate pe HDD �și păstrează Loading time-ul. Din care-am jucat eu: Ninety-Nine Nights, NINJA GAIDEN 2, DEAD OR ALIVE Xtreme 2, The Orange Box, Battle Fantasia, Onechanbara, The Force Unleashed, și multe altele.

  7. #7 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by aallex View Post
    uncharted 2 are install obligatoriu, de 1 GB

  8. #8 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by aallex View Post
    uncharted 2 are install obligatoriu, de 1 GB
    Era dimineata cand te-ai trezit?
    Uncharted 2 nu are niciun fel de install.

  9. #9 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Cred ca il face prima data cand intri in joc,fara sa stii tu.Vezi pe spatele carcasei!

  10. #10 SP
    Junior Member JohnyB's Avatar
    In 30 apare? Nu trebuia sa apara in 27 octombrie?

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnyB View Post
    In 30 apare? Nu trebuia sa apara in 27 octombrie?
    �n 30 apare la noi

  12. #12 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Era dimineata cand te-ai trezit?
    Uncharted 2 nu are niciun fel de install.
    dimineata era
    n-am stat sa verific daca are (intrand pe consola), si nu mai tineam minte daca m-a notificat pt instalare sau nu, m-am bazat pe faptul ca pe spatele carcasei scrie la requirements "1000 mb minimum free disc space"

  13. #13 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by aallex View Post
    dimineata era
    n-am stat sa verific daca are (intrand pe consola), si nu mai tineam minte daca m-a notificat pt instalare sau nu, m-am bazat pe faptul ca pe spatele carcasei scrie la requirements "1000 mb minimum free disc space"
    Pai aia nu inseamna ca este install obligatoriu, isi face el cache pe hdd in valoare de 1000mb, in functie de cum are nevoie. Jocul nu are install obligatoriu ca la MGS4 de exemplu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Install add-on pe xbox By yoyy in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 2 Last Post: 19-11-2011, 10:15
  2. Resident Evil 5 va avea install de 5GB By istrategie in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 04-02-2009, 12:11
  3. Skate 2 va avea install de 2GB pe PS3 By istrategie in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 13-01-2009, 20:27
  4. Naruto: Ultimate Ninja Storm install de 3.9 GB By istrategie in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 03-11-2008, 00:24

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts