Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Killzone 2: 2 milioane de jocuri vandute

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Killzone 2: 2 milioane de jocuri vandute

    Killzone 2, FPSul produs de Guerilla Games si lansat in exclusivitate pe consola Playstation 3, a reusit sa vanda pana acum, aproximativ 8 luni de la lansare, 2 milioane de unitati in intreaga lume. Sursa este siteul VGChartz, unul dintre cele mai mari siteuri ce monitorizeaza vanzarile jocurilor. Destul de putin avand in vedere hypeul din jurul acestui joc, reviewurile foarte bune, dar si faptul ca este unul dintre cele mai bune shootere disponibile pe Playstation 3. Totusi incasarile sunt destul de bune, avand in vedere zvonurile conform carora Killzone 3 este in productie.
    Attached Images Attached Images killzone22.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Totusi pare cam putin, nu?

  3. #3 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Totusi pare cam putin, nu?
    Nu e putin dupa parerea mea...la ce ofera jocul poate ca e prea mult...glumeam

  4. #4 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Quote Originally Posted by TiBiKiMi View Post
    Nu e putin dupa parerea mea...la ce ofera jocul poate ca e prea mult...glumeam
    Killzone 2 a fost unul din cele mai bune FPS-uri pe care le-am jucat !
    Merita mult mai mult, dar sunt sigur ca cei de la Guerrila Games sunt multumiti

  5. #5 SP
    Banned fortza.uzzi's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Totusi pare cam putin, nu?
    Cred ca marketingul are vina lui, el trebuie sa unga rotitele vanzarilor. E putin, in conditiile in care COD 4 a vandut in 4.26 milioane, COD 5 a vandut 3.25 milioane, chiar Resistance a vandut 3.59 milioane, te gandesti ce au in comun aceste jocuri? Un MP foarte bine pus la punct, probabil, mai bun decat cel al Killzone. Succesul unui FPS sta f mult in rejucabilitate - si asta inseamna MP. Sincer, am auzit pe mai multi jucandu-se MP in COD sau Resistance decat in Killzone. Nu spun ca nu are un MP bine pus la punct, consider ca jocul nu a beneficiat de publicitatea care o merita. Pentru mine, are un single player mai bun decat orice FPS pe consola. Sincer, si de pe PC. Cel putin, dupa cerintele mele de la un FPS. Gameplay atat de bun am vazut in COD4/5 si in vechiul Medal of Honnor pe PC, Pacific Assault & stuff... demential.

  6. #6 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by fortza.uzzi View Post
    E putin, in conditiile in care COD 4 a vandut in 4.26 milioane, COD 5 a vandut 3.25 milioane, chiar Resistance a vandut 3.59 milioane, te gandesti ce au in comun aceste jocuri? Un MP foarte bine pus la punct, probabil, mai bun decat cel al Killzone. Succesul unui FPS sta f mult in rejucabilitate - si asta inseamna MP.
    Absolut de acord.

  7. #7 SP
    Member caine_rau's Avatar
    nu s-a vandut pt ca multi n-au stiut ca jocul va fi asa de evoluat
    fac pariu ca se va schimba situatia in cazul lui killzone 3

  8. #8 SP
    Senior Member tray's Avatar
    s-au luat multi dupa principiul:"but killzone 1 sucked before,why would you think we want some more "

  9. #9 SP
    Banned fortza.uzzi's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    s-au luat multi dupa principiul:"but killzone 1 sucked before,why would you think we want some more "
    Nu prea cred ca asta e, au jucat DEMO, au vazut jocul la un prieten, totusi... de ce vanzarile nu sunt mai mari? Daca vorbeam de vanzarile din prima saptamana ce spui tu ar putea sa fie valabil. Asa, jocul a iesit de ceva vreme, de ce nu se cumpara asa cum ar trebui? Eu sustin ca e vina marketingului, nu a fost suficient de bine promovat si mediatizat.

    Uite, MW2, nu va avea demo, sunt siguri ca hype-ul creat in jurul jocului va vinde produsul ca painea calda man. Si aici un rol f mare l-a jucat marketinguuuuuuuuul. Au promovat foarte bine jocul. uita-te pe toate site-urile de profil, secvente "leacked" de gameplay, prezentari ale MP-ului... jocul arata exceptional, pare a avea un gameplay frenetic, actiune la superlativ, ce mai... si daca e sa il luam la bani marunti, campania single player crezi ca este de 5 ori mai buna ca cea din Killzone 2? Nu.

  10. #10 SP
    Member ciprianoss's Avatar
    fortza.uzzi nu cred ca ai jucat mw2 asa ca mai bine nu prejudeca.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 21-10-2012, 08:56
  2. Replies: 4 Last Post: 21-02-2010, 15:24
  3. Replies: 2 Last Post: 09-02-2010, 15:07
  4. Left 4 Dead 2: 2 milioane de jocuri vandute By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 02-12-2009, 18:45
  5. Assassin's Creed II: 1.6 milioane de jocuri vandute By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2009, 21:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts