Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Divinity 2 - Ego Draconis

  1. #1 SP
    VIP Member Donely's Avatar

    Divinity 2 - Ego Draconis

    Divinity 2 este un RPG de la 'Larian Studios' cu o poveste fantastica in care gasim oameni, demoni, dragoni, entitati divine si multe alte creaturi fantastice. Totul se intampla intr-un tinut pe nume Rivellon si personajul principal va capata in joc abilitatea de a se transforma in dragon. El incepe ca Dragon Slayer şi isi propune sa ajunga departe si anume Dragon Lord. In joc va fi un numar mare de arme ce vor fi puse la dispozitia jucatorului. Grafica se anunta a fi deosebita cu un sunet pe masura. Jocul este anuntat pentru 2009 si va iesi pe X360 si Pc.


    Publisher: DTP Entertainment
    Developer: Larian Studios
    Genre: Action Role-Playing
    Release Date: Q2 2009 (EU)
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg

  2. #2 SP
    VIP Member Donely's Avatar

  3. #3 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Arata bine, multumim pentru stire

  4. #4 SP
    VIP Member Donely's Avatar

  5. #5 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    In sfarsit mai apar si rpg-uri. Cred ca il voi incerca pe pc pe acesta, dar abea astept si Gothic 4

  6. #6 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    GeOKeR eu cred ca jocul asta, ca si multe altele din categoria lui (Sacred 2, Gothic 4, etc.) e mai bine sa le joci pe consola. Asta pentru ca pe PC vor suferi de optimizare proasta (vezi Gothic 3) buguri cu tona (Sacred) pentru ca acolo nu exista un control al calitatii care sa nu le permita sa lanseze jocul (cum e certificarea Microsoft pentru 360). Daca nu vrei sa te umpli de nervi.. joaca-te pe consola

  7. #7 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Da, dar din pacate nu apare petru PS3... de asta am zis ca il voi juca pe pc . Stiu ca pe consola trebuie sa exista o optimizare si o "lustruire" mai buna fata de pc, ca doar de aici le provin si lor cele mai importante fonduri. Despre Gothic 3... din cate stiu a fost dezvoltat pe engine-ul propriu al celor de la PiranhaBytes. Iti dai seama, ca sa creezi si un engine si un joc in acelasi timp, grabiti fiind si de JoWood cu lansare, nu cred ca le-a fost prea usor, dar eu unul ii inteleg. Oricum un fan a putut trece si peste bug-urile acelea, fara sa le observe. Au mai iesit 2 patch-uri de atunci si unul din partea comunitatii prin care s-au mai optimizat si s-au mai rezolvat anumite chestii. Pe la sfarsitul anului am vazut ca e anuntat si un add-on care mai adauga cate ceva jocului. Cat despre Gothic 4, am inteles ca va rula pe engine-ul celor de la Crytek si se straduiesc sa nu pateasca ca cei ce au creat jocul precedent.
    Iar despre acest Divinity, sincer nu am auzit pana acum de el, dar daca este asa cum zice Donely cu un storyline superb + ce vedem in screenshoturi banuiesc ca va fi ceva de el

  8. #8 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    foarte tari decorurile

  9. #9 SP
    Member leggollas11's Avatar
    i have a good feeling about this one

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Divinity: Original Sin Enhanced Edition By Einherjar793AD in forum Console Club
    Replies: 60 Last Post: 14-02-2016, 23:44
  2. Divinity II: Dragon Knight Saga Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 24-01-2011, 23:57
  3. Divinity II Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 10 Last Post: 03-02-2010, 10:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts