Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Microsoft vrea Avatare mai realistice

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Microsoft vrea Avatare mai realistice

    Microsoft nu a facut niciun anunt oficial, tot ce urmeaza sa aflati a fost dedus dintr-un trademark. Un trademark descoperit de cei de la 1Up ne ofera cateva detalii despre planurile de viitor ale companiei Microsoft, desigur in legatura cu Xbox 360. Acestia vor sa creeze reprezentari realistice ale utilizatorului prin intermediul Avatarelor. Asteptam un anunt oficial din partea Microsoft.

    "An Avatar generator for a virtual environment reflects a physiological characteristic of the user, injecting a degree of reality into the capabilities or appearance. Thereby, many of the incentives of the real world are replicated in a virtual environment."
    Attached Images Attached Images 20081028_xbox-360-dashboard.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Adica vrea si M$ un fel de Home (i feel so evil)

  3. #3 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Nici gand. De la realizarea unor avatare mai realistice pana la Home, este cale lunga.

  4. #4 SP
    Member kane86's Avatar
    Mie imi plac mai mult asa...Mai degraba ar scoate tampenia cu 200 MSpoints/caciula si accesoriile sa fie gratuite. Nu mai zic ca toate preturile sunt puse cu multiplu de 80 (160,240 etc), nu stiu daca ati observat dar tot timpul mai ai nevoie de 10 pcte ca sa iti iei ceva (eu cel putin asa am patit). Iar cei de la Adidas sau Publisherii jocurilor cu siguranta platesc greu sa puna accesorii in Avatar MP, MS de ce trebuie sa ne mai mulga si pe noi? Macar sa fie gratuit pentru cei cu Gold...

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...unde-i masca de gaz?
    Attached Images Attached Images gas-mask-respirator.png

  6. #6 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Asteptam cu interes urmatorul update cu Hi5 si MySpace. Yay!

  7. #7 SP
    Member Sanjuro's Avatar

    Interzis minorilor


  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Aoleu


  9. #9 SP
    Member zempty's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Aoleu

    Acum pot sa dorm linistit


    Poate cand o sa lanseze Natal o sa iti poti pune chiar corpul tau avatar

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by zempty View Post
    Poate cand o sa lanseze Natal o sa iti poti pune chiar corpul tau avatar
    Dar de ce sa vad horror-ul de care am parte zilnic ? Nu nene, vreau corpul Angelinei Jolie... not mine

  11. #11 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Riiiiight . Sa vezi pe eBay oferte de vanzare mega-rare cu corpul Angelinei inregistrat de Natal si pus Avatar. lol

  12. #12 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Schema logica...
    Attached Images Attached Images health-avatars.jpg

  13. #13 SP
    Member drik's Avatar
    Cred ca o schimbare e buna, apreciez stilul avatarelor dar designul ma lasa rece... nu au caracter... Vazusem acum ceva vreme o serie de schite cu idei prototip pentru sistemul lor de avatare si erau multe designuri mult mai reusite, care ieseau in evidenta si aveau personalitate... Nu cred totusi ca realiste ar fi o solutie, risca, precum Sony, sa le faca realiste dar lifeless...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Microsoft va anunta tablete noi pe 20 mai By tudyniuz in forum Tech News
    Replies: 3 Last Post: 20-05-2014, 20:23
  2. Replies: 10 Last Post: 25-07-2013, 07:36
  3. Replies: 50 Last Post: 21-05-2013, 03:29
  4. Microsoft vrea "Marlow Briggs" By MiniEmotion in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 30-01-2013, 15:58
  5. Replies: 14 Last Post: 15-03-2009, 21:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts