Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Fara cuvinte urate pe Xbox Live

  1. #1 SP
    Senior Member Bobby's Avatar

    Fara cuvinte urate pe Xbox Live

    Gata cu injuraturile pe Live spune Microsoft. Si noi ascultam? Nu dar nu o sa avem incotro. Lucru bun ori cenzura? Un nou firewall gen China ne asteapta? Prin 2004 Microsoft a depus un patent pentru un real-time consoring in audio stream-uri ar acum USPTO a aprobat acest patent. Ce implica acesta? Cel mai probabil va fi un sistem ce va analiza stream-ul audio de pe Live adica canalele de Game Chat ori Private Chat ce va incerca sa recunoasca injuraturile sau omonimele acestora si sa le inlocuiasca cu faimosul BEEP sau cu zgomote de pasarele ori liniste.

    Orice altceva nu prea se stie despre acest patent. Nu ne ramane decat sa asteaptam sa vedem ce planuri are Microsoft. Este clar ca in update-ul de luna viitoare de pe 18, NXE nu se afla asa ceva. Momentan nu este decat un patent aprobat. Pana la implementarea lui cred ca mai avem mult mult timp de asteaptat.

    Ok, este enervant cand te chinui intr-un joc de multiplayer sa castigi ori doar sa te distrezi cand vine un puradel de 8 clase care crede ca daca injura sau spune **** mea sau sa mai stiu ce injuratura sau cuvant vulgar de zece ori pe minut este mult mai interesant sau inteligent sau primeste kill-uri in plus. Dar intr-un fel ajungem prea departe. Cenzura si a chat-urilor vocale este prea mult.

    The automatic censoring filter employs a lattice comprising either phonemes and/or words derived from phonemes for comparison against corresponding phonemes or words included in undesired speech data. If the probability that a phoneme or word in the input audio data stream matches a corresponding phoneme or word in the undesired speech data is greater than a probability threshold, the input audio data stream is altered so that the undesired word or a phrase comprising a plurality of such words is unintelligible or inaudible.
    Attached Images Attached Images xbox_live_swearing.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer ? Avem lag si merge prost si acum... imi imaginez cu noua filtrare ca vom avea parte de si mai mult lag. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca multilanguage e almost impossible. Tin minte ce ma enerva la WoW cand nu era optiunea de disable censorship... si cand vorbeam noi romanii, imi taia mereu cuvinte gen "cum"

  3. #3 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    *** ai reusit Monky? *** dracu? ********?

  4. #4 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    oricum noi ii injuram in romana... deci nu vom fi cenzurati

  5. #5 SP
    Member SiCK's Avatar
    O prostie care nu se va intampla sau va fi optionala.
    Nu-i destul ca avem sistemul de ratings pe cap care ne face sa pierdem un titlu Mortal Kombat adevarat sau Manhunt 3,sa mai cenzureze sivocea.


    FFS.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu zic mai repede sa introduca un sistem de auto-volume, sau dynamic mode or something... pentru cei care urla in casca, si invers, pentru cei care nu se aud prea bine, sa poata da mai tare volum. Sau un fel de normalizer... In fine, vise...

  7. #7 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    oricum noi ii injuram in romana... deci nu vom fi cenzurati



    corect

  8. #8 SP
    Member collector's Avatar
    ce tactici , ce strategii , prima oara cand te omoara cineva fxxk @#$% @##$ ,asa e frumos

  9. #9 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Hammmmmmmmmm ma gandesc ca dulcele grai romanesc nu se poate cenzura asa usor, ok cenzureaza engleza si lumea nu mai poate zice f..k, ok cenzureaza si romana si lumea nu va mai zice p...a mea, dar ce te faci cand zici cum i-am zis sefului meu azi : Radu vezi ca ti-am tras-o peste gard ) ( masina) dar ce conteaza ce zici cat timp conteaza cum o zici

  10. #10 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    nu cred ca vor avea prea mari rezultate cu o chestie de acest gen.Asa ceva nu se creeaza usor,daca nu chiar deloc in deceniul asta.Eu unu nici nu reusesc sa fac apelare vocala pe un N73 ,daramite sa ma asculte un robot cand sunt slobod la gura.
    Cum zicea si cineva mai sus,cred ca o sa recunoasca mai mult injuraturile din engleza.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Restrictii Xbox Live / Live Gold ( si Xbox Kinect) By ImakeDragonStew in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 18 Last Post: 26-08-2015, 08:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts