Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: OnLive are data de lansare

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    OnLive are data de lansare

    OnLive este un sistem revolutionar care va permita sa va jucati prin intermediul internetului. Puteti juca cele mai pretentioase jocuri fara sa aveti configuratia necesara, un pas inainte pentru industria gaming-ului si un potential pericol pentru producatorii de placi video si procesoare. OnLive va fi lansat sub 2 forme: un aparat care se conecteaza la TV, asemanator unei console, si un soft ce poate fi instalat pe PC. OnLive va fi lansat in America de Nord pe 17 Iunie, o data pentru Europa nu a fost inca anuntata. O subscriptie va costa 15$, iar printre titlurile disponibile la lansare se vor numara Metro 2033 si Assassins Creed 2. Jocurile pot fi inchiriate sau cumparate. Data de lansare este doar pentru soft, consola va fi lansata ceva mai tarziu. Lista completa de titluri disponibile va fi oferita la E3 2010, inainte de lansarea serviciului.
    Attached Images Attached Images onlive-game-demo-grab.jpg

  2. #2 SP
    Member zempty's Avatar
    Cred ca o sa-si dea in cap cei de la ati si nvidia cu placile lor scumpe )

  3. #3 SP
    Junior Member Dynamix's Avatar
    Quote Originally Posted by zempty View Post
    Cred ca o sa-si dea in cap cei de la ati si nvidia cu placile lor scumpe )
    Ia arunca tu o privire aici: OnLive: Current Partners

    Pe ce crezi ca vor rula acele jocuri?

  4. #4 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    deci daca ...ipotetic vorbind...o sa cumpar aparatul acela si softul pt. pc....jocurile vor fi downloadate de pe un store?....un lucru bun ar fi posibilitatea de a juca jocuri care nu au aparut pe ps3....dar ca sa ma joc fluent cred ca o sa am nevoie de o conexiune buna la net....nu una wireless...nu?

  5. #5 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Deci cumperi aparatul ala cat costa el in loc de PC bun...parca vad ca nu o sa ma pot juca un joc ca au aia servarele picate sau mai stiu eu ce probleme .

  6. #6 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    O sa fie mereu problema de lag intre utilizator si servere, astfel ca nu va rula niciodata un joc absolut perfect.

  7. #7 SP
    Member DraZziW's Avatar
    cand o sa termine google`u broadbandu ala nebun in state n`o sa fie probleme de lag

  8. #8 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Din ce am mai citit pe net, un ziarist a reusit sa obtina o cheie de beta tester pentru OnLive, si cica se descurca destul de OK, nu avea setari de grafica mari dar jocurile au mers decent si din cand in cand picau cateva fareme-uri, parca a juacat Burnout Paradise. Oricum in Romania serviciul acesta nu va fi disponibil prea curand, si cum toate jocurile sunt de fapt jocuri PC, nu de console ca Uncharted, God of War sau Halo, cred ca oricine care isi permite sa plateasca un abonament de internet care sa fie suportat de OnLive isi permite si un PC decent care sa ii duca jocurile astea la viteza buna si fara un abonament lunar. In schimb cred ca este foarte avantajos pentru cei care au Mac, in felul acesta se mai distruge o granita dintre Mac si PC.

  9. #9 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    Luigi tehnologia evolueaza chestia e ca pentru noi romani mai greu la unele lucruri

  10. #10 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Um... Nu am zis nimic de Romania. Nici nu au servere in Europa din cate stiu eu. lol Doar in state. Cica pentru a nu avea lag trebuie sa fii la maxim 1000 de mile de serverele lor, altfel pa ! D-asta am spus ca va fi mereu problema de lag.

  11. #11 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    O sa fie mereu problema de lag intre utilizator si servere, astfel ca nu va rula niciodata un joc absolut perfect.
    Mereu va fi problema de lag in urmatorii 2 ani, maxim. Vor avea servere si in EU, iar vitezele la Internet cresc din ce in ce mai mult. Cand or sa fie servere in EU si o sa avem net bun, atunci nu va mai fi nicio problema.

  12. #12 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Mereu va fi problema de lag in urmatorii 2 ani, maxim. Vor avea servere si in EU, iar vitezele la Internet cresc din ce in ce mai mult. Cand or sa fie servere in EU si o sa avem net bun, atunci nu va mai fi nicio problema.
    cind o sa avem net bun? omg, adica locul 4 in akamai average connection speed top nu e de ajuns?
    anyway, pentru cei care cred ca nu avem net bun, va rog, cititi rapoartele astea (trebe inregistrare).

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si pe speedtest.net suntem undeva pe locul 5 la Download si locul 8 la Upload... si asta Worldwide. Problema nu e de bandwith insa, cat de latenta. Pt. OnLive cred ca si 10ms e o latenta prea mare... asa ca automat serverele OnLive ar trebui sa se afle direct la ISP-ul fiecaruia... altfel, e de rau

  14. #14 SP
    Banned cryyo's Avatar
    OnLive asta mi-a adus aminte de cum vom achizitiona jocurile in viitor.
    Cred ca si Sony si Microsoft vor implementa o tehnologie asemanatoare pt. cei care vor sa mai joace ceva pe urmatoarele console care le vor lansa.
    Hmmm...adio schimburi , adio share!!!

  15. #15 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Pai OnLive va fi si un aparat standalone pe care sa il conectati la TV direct. Ca o consola.

  16. #16 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    cum au zis si h0stile si MonkY, Romania sta foarte bine la capitolul internet si cred ca OnLive daca ar avea si servere EU, romanii nu vor avea probleme. Asa ca Romania ar trebui sa fie in topul listei care asteapta OnLive in EU.

  17. #17 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    in urmatorii 5 - 10 ani ar fi o minune sa se gandeasca cineva la Romania.
    psn si live nu o fac si nici nu o vor face curand.

    eu as fi primul care as trece pe onlive daca ar avea servere in Romania; nicio sansa curand.

    se poate inchide threadul

  18. #18 SP
    Member televizor's Avatar
    15 $ e doar subscription, avand access la demo-uri, spectator mode la toate jocurile si alte chestii.
    Aici NU intra insa si jocurile.

  19. #19 SP
    Junior Member Killerici's Avatar

    OnLive in europa

    Din cate am citit eu pe net OnLive si-au facut datacentere si in belgia. cine stie poate inca avem sanse sa puna cateva si in romania

  20. #20 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Se pare ca OnLive-ul e pe val in State si a c�știgat �ncrederea publisherilor.
    Mafia 2 a fost lansat �n aceași zi cu magazinele și serviciile de distribuție online.

    Iata alte jocuri suportate de OnLive:
    • Assassin’s Creed II (Ubisoft)
    • Batman: Arkham Asylum (Square Enix / Warner Bros. Interactive
    Entertainment)
    • Borderlands (Take Two Interactive Entertainment)
    • Dragon Age: Origins (Electronic Arts)
    • Just Cause 2 (Square Enix)
    • Mass Effect 2 (Electronic Arts)
    • NBA 2K10 (Take Two Interactive Entertainment)
    • Prince of Persia: The Forgotten Sands (Ubisoft)
    • Tom Clancy’s Splinter Cell Conviction (Ubisoft)

    In curand:
    • Alpha Protocol (SEGA)
    • Assassin’s Creed Brotherhood (Ubisoft)
    • Darksiders (THQ)
    • Deus Ex: Human Revolution (Square Enix)
    • DRIVER San Francisco (Ubisoft)
    • F.E.A.R.3 (Warner Bros. Interactive Entertainment)
    • Homefront (THQ)
    • Kane & Lynch 2: Dog Days (Square Enix)
    • LEGO Harry Potter: Years 1-4 (Warner Bros. Interactive Entertainment)
    • MLB 2K10 (2K Sports)
    • Red Faction: Armageddon (THQ)
    • Shaun White Skateboarding (Ubisoft)

    OnLive va veni și �n Europa, pentru �nceput �n Marea Britanie.
    Eu sper un singur lucru de la OnLive asta (pt. mine ca roman), care cica vine tare din urma, sa forteze mana lui Sony si Microsoft sa nu scoata mai tarziu de 2012 noile console.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Zvon: Battlefield 3 are data de lansare By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 05-04-2011, 13:56
  2. Gran Turismo 5 are data de lansare By erik95 in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 15-11-2010, 13:59
  3. Ruse are data de lansare By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 04-03-2010, 09:56
  4. Vancouver 2010 are data de lansare By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 01-12-2009, 21:50
  5. Section 8 are o data de lansare By trickz in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 29-08-2009, 16:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts