Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Xbox 360 la doar $130 ! Microsoft reduce preturile ?

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Xbox 360 la doar $130 ! Microsoft reduce preturile ?

    Daca de cinci ani salivezi la un Xbox 360 sperand ca pretul sa scada sub $150 si, uhm, traiesti in Canada, avem vesti bune pentru tine. Bundle-ul Arcade al celor de la Microsoft este pus in vanzare momentan la pretul de $130. Nu este o greseala de magazin sau ceva asemanator, deoarece aproape toti producatorii au adoptat acest pret. Ultimul pret oficial era de $200.

    Microsoft nu a facut inca nicio declaratie despre cat va dura oferta sau daca este un lucru permanent. De asemenea, nu se stie daca promotia se va intinde mai incolo de Canada. Personal, tind sa cred ca daca nu acum, la E3, 360-ul va primi o reducere de pret. In primul rand, asa s-a produs si ultima schimbare de pret: incepand de la o tara si dupa fiind adoptat peste tot. De asemenea, Microsoft are un pic de recuperat anul asta fata de Sony asa ca E3-ul de anul acesta va fi de urmarit.
    Attached Images Attached Images xbox360_arcade_1280x720_130_dollars.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Uau. Super pret. Sa speram ca se va produce peste tot in lume schimbarea asta.

  3. #3 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    hehehe....confirmed

  4. #4 SP
    Senior Member Krusht's Avatar

  5. #5 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Daca ar veni si la noi minunea asta ai vedea romanasii nostri cum o sa umfle pretul si de la 130 $ o sa ajungem tot la 200 $.

  6. #6 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Lasa ca e bine si 6 milioane. Cel putin la noi.

  7. #7 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    In Romania nu mai e cum era acum cativa ani, preturile ( ma refer la jocuri si console) sunt foarte apropiate de cele din afara. De exemplu un PS3 e 300eu, in Romania e 1300ron. Un X360 pe Amazon e 1000-1100 ron, in Romania e 1100-1200ron. Jocurile costa 60eu, iar la noi costa 200-250ron. Eu zic ca e destul de OK. Desigur ei au cateva oferte foarte bune. De exemplu in Austria era R2 la 30eu, asta la doar o luna de la lansare. In Romania si acum e 290ron.

  8. #8 SP
    Junior Member cayman_ss's Avatar
    Costa cat un PS2 ? Probabil ca stau mai prost cu vanzarile in Canada si au dat promotie de cateva saptamani de genul celei de pe amazon.co.uk cand ajunsese la fix 100 de lire (pretul s-a schimbat intre timp). Suna f bine insa nu cred ca vor taia pretul ptr toata lumea..ar deveni la fel de comuna in casa omului precum un aspirator sa zicem

  9. #9 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Tocmai asta e obiectivul, sa vanda mai mult.

  10. #10 SP
    Junior Member cayman_ss's Avatar
    Da dar trebe sa iasa si un profit...consistent. Ma intreb care este pretul de productie daca dupa adaosul comercial ei ajung la o asemenea suma.

    P.S. daca are cineva de pe forum drum prin Canada zilele astea..sa-mi dea si mie un PM

  11. #11 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Profitul oricum nu iese din vanzarea de console...

  12. #12 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Profitul oricum nu iese din vanzarea de console...
    True, la MS profiturile vin cam in ordinea asta, drepturile de vanzare pentru jocurile pe consola lor, accesorii, consolele in sine si in cele din urma din Xbox Live, dar asta este doar pentru divizia de entertainment de la MS, profiturile cele mai mari raman din Windows si pachetele pentru corporatii. Puteti sa ziceti ca sunt lacomi sau orice despre MS dar "Imperiul" stie cum sa faca bani, scaderea asta de pret la Arcade nu o sa duca la o scadere a profiturilor pentru MS.

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Mi-a zis o prietenă din Canada că deja-s asaltați cu reclame la TV lol

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Microsoft reduce pretul la Surface Pro By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 2 Last Post: 06-08-2013, 20:41
  2. Microsoft scade preturile la DLC-uri By Walkman in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 08-07-2010, 09:43
  3. Xbox 360 - scad preturile By Sanjuro in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 14-08-2008, 11:29
  4. Replies: 0 Last Post: 01-08-2008, 01:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts