Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Lista cu jocuri care vor primi suport pentru MOVE

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Lista cu jocuri care vor primi suport pentru MOVE

    Dupa cum probabil ca stiti cu totii Sony a prezentat oficial saptamana trecuta motion controllerul pe care l-au dezvaluit pentru prima data la E3 din 2009. La acelai eveniment CEO companiei SCEA,Jack Tretton, a mentionat ca vor fi 20 de tiluri first-party si 36 third-party care vor avea suport pentru Move inca de la lansarea controllerului. Aceasta este lista de jocuri confirmate care se vor putea juca cu Move:

    Third Party:
    • EA Sports Active 2.0
    • Tiger Woods 2011
    • LOTR Aragorn's Quest
    • Resident Evil 5: Gold Edition
    First Party:
    • LittleBigPlanet
    • SOCOM 4
    • The Shoot
    • Move Party
    • Motion Fighter
    • Sports Champion
    • TV SuperStars
    • Eccentric Slider
    • Ape Escape
    • Brunswick Pro Bowling
    • Under Siege
    • Flower
    • Eye Pet
    • Pain
    • High Velocity Bowling
    • Hustle Kings
    • Echochrome 2
    Attached Images Attached Images psmove2.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Resident Evil 5: Gold Edition ... Ok... This the real Wii killer

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Move party , move fighter si Sports Champion these are the new Wii sports . Cred ca astea o sa fie foarte cumparate impreuna cu maneta celor de la Sony ( par mai casual si seamana cu jocurile oferite de Nintendo ) .

  4. #4 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Nevasta s-a uitat la toata prezentarea tinuta de la SONY in SUA(incredibil cum a captivat-o) .Pentru inceput imi voi lua 2

  5. #5 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Acest "move" cred ca va fii ce Nintendo a incercat sa faca dar a esuat prin Wii .

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by raul12 View Post
    Acest "move" cred ca va fii ce Nintendo a incercat sa faca dar a esuat prin Wii .
    nu vreau sa fiu rau, dar unde a esuat Nintendo cu wii-ul? atat timp cat Wii detine 50% din piata consolelor current-gen, nu cred ca poti afirma ca japonezii au esuat cu wii. poti sa fii mai explicit?

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    nu vreau sa fiu rau, dar unde a esuat Nintendo cu wii-ul? atat timp cat Wii detine 50% din piata consolelor current-gen, nu cred ca poti afirma ca japonezii au esuat cu wii. poti sa fii mai explicit?
    eh nu cred ca se refera ca au esuat din punct de vedere al vanzarilor . Alea is extrem de bune . Cred ca se referea la faptul ca PS Move-ul are mult mai multa precizie/accuratete decat are Wii-ul (asta am observat si eu din video-urile postate pe net ) . Asa ar fi trebuit sa fie si Wii-ul de la bun inceput , zic eu (fara sa trebuiasca sa cumperi Wii plus si alte chestii de genu ) . Da nu zic "hop" pana nu sar gardul asa ca astept sa vad cum o sa fie Move-ul la mine in mana . Abea dupa aceea o sa spun daca e sau nu mai bun decat Wii mote-ul .

  8. #8 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    nu vreau sa fiu rau, dar unde a esuat Nintendo cu wii-ul? atat timp cat Wii detine 50% din piata consolelor current-gen, nu cred ca poti afirma ca japonezii au esuat cu wii. poti sa fii mai explicit?
    Nu chiar la asta ma refeream . Am avut si eu Wii vreo 2 ani de zile . Ma refer la "motion sensor" , cand faceau reclama la el parea mult mai realist ...pana cand l-ai jucat . Din punct de vedere al "motion-ului" zic ca va fi mai bun "move" decat Wii .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 20-08-2013, 16:51
  2. Replies: 8 Last Post: 16-08-2013, 16:59
  3. Portal 2 nu va avea suport pentru Move By Zombozo in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 26-02-2011, 10:44
  4. Lista companiilor inscrise pentru PlayStation Move By RonanN1 in forum Console News
    Replies: 21 Last Post: 18-03-2010, 21:15

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts