Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Portal 2 nu va avea suport pentru Move

  1. #1 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar

    Portal 2 nu va avea suport pentru Move

    Valve a dezmintit zvonurile comform carora Portal 2 va avea suport pentru motion device-ul celor de la Sony. Comunicatul celor de la Valve a venit in urma unui interviu acordat de Chet Faliszek pentru German PlayStation Blog ce lasa de inteles ca Portal 2 va avea suport pentru Move. Destul de ciudata decizia celor de la Valve, avand in vedere ca varianta de PC vine cu suport pentru Razer Sixsense, un device foarte asemanator cu PS Move. Deasemenea, Portal 2 nu va avea suport 3D. Jocul urmeaza sa fie lansat pentru PC, Mac, PS3 si Xbox360 pe 21 Aprilie.

    Sursa: German PlayStation Blog
    Attached Images Attached Images 90729d1295118618-zvon-portal-2-va-avea-co-op-cross-platform-level_select.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pacat...

  3. #3 SP
    Member ReLLicK's Avatar
    vai...ce nasol.... vroiam sa iau move special pentru el


    ps : e reducere pe Steam la Portal 2 pre-order...34 de euro

  4. #4 SP
    Member hibrid13's Avatar
    A fost destul de grea si trecerea de la mouse la controller, iar move-ul era un pas nesigur inainte, zic eu. Mai bine ca nu s-au hazardat, dupa cine stie ce ar fi iesit, dar poate pe parcurs, asa cum s-a mai intamplat in cazul altor jocuri, vor introduce suportul Move sub forma unui update, sau vor lansa o noua editie.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Personal am inceput sa urasc "o noua editie" pentru Move. Vreau sa ma joc EyePet (nu eu actually) trebuie sa dau bani pe o alta editie. Vreau sa joc Heavy Rain, trebuie sa cumpar un alt joc... Si tot asa... Acum ce-o sa faca, daca or sa scoata suport pt. Move la majoritatea jocurilor o sa le cumpar din nou? Grr...

  6. #6 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Nu neaparat. Stiu ca treaba asta sucks destul de mult, dar se poate apela si la varianta update-urilor. Te inteleg si ma gandesc ca producatorii de jocuri ar trebui sa fie mult mai atenti la acest detaliu, astfel incat sa stie foarte bine inca de la inceput daca vor dezvolta un anumit joc si pentru Move, dar dupa cum vezi azi se zvoneste ceva, maine sunt infirmate anunturile...

  7. #7 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Din ce stiu singurul joc la care exista aceasta problema e RE5 (doar varianta Gold are suport pentru Move). Din cele 2 jocuri mentionate de tine: EyePet... habar n-am, nu e genul de joc care sa ma intereseze; pentru Heavy Rain exista un patch (pentru varianta "normala" a jocului).

  8. #8 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Nici Move, nici 3D. Pacat, ar fi fost bestial cu ambele tehnologii, chiar ar fi meritat sa-l joci cu Move si 3D. Imi si imaginez portal-urile in 3D ...

  9. #9 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Eh, cu 3D-ul ar fi fost alta treaba, chiar ar fi iesit ceva exceptional, vorba ta cu portalurile alea.

  10. #10 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 02-02-2011, 11:44
  2. Lista cu jocuri care vor primi suport pentru MOVE By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 22-03-2010, 21:28
  3. Tiger Woods 2011 va avea suport pentru Arc By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 09-03-2010, 23:01
  4. Fable 3 va avea suport pentru Natal By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 24-10-2009, 00:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts