Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: The Sims 3 si pe console anul acesta !

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    The Sims 3 si pe console anul acesta !

    Dupa cum ne-au promis cei de la EA, cel mai bine vandut joc de PC de anul trecut - evident The Sims 3 - va fi disponibil anul acesta si pentru console. Si ca sa vezi, exact la timp pentru sarbatori. Platformele vizate sunt PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo Wii si Nintendo DS. Ni se promit cateva functii noi precum "Puteri Karma" - astfel incat caracterul va putea sa "devina norocos" sau sa experimenteze un "epic fail".

    variantele de Xbox 360 si PlayStation 3 vor include de asemenea si conectivitate la Facebook astfel incat Trofeele si Achievement-urile vor putea fi impartasite cu prietenii. Yay!

    Versiunea de Wii va avea drept compensare un oras la malul marii, cu proprii rezidenti si cariere. Varianta de DS va introduce un nou "Story Mode" - o premiera pentru Sims-urile de pe consolele portabile, mod ce va permite jucatorilor sa treaca printr-o "simulare completa a vietii".
    Attached Images Attached Images sims-3-wallpaper.jpg

  2. #2 SP
    Member Cata25's Avatar
    Ce veste bună!
    Asta probabil le va face și pe surorile mele să atingă PS3-ul

  3. #3 SP
    Member CLAuDyA's Avatar
    impresionant era si timpul

  4. #4 SP
    Member Alex De Large's Avatar
    Mi-au placut jocurile Sims, incepand cu primul din serie. Atentie! Ocupa mult timp liber seria asta de jocuri! lol

    Sunt curios cum va merge schema de control pe console in comparatie cu mouse-ul si tastatura.

  5. #5 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Sims..... hmmm..... sincer, dupa parerea mea acest joc este pur si simplu PENIBIL.

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    d-aia este cea mai bine vanduta serie de jocuri, ca este penibil... riiight. e un joc bun, un joc fun (ceea ce ar trebui sa fie jocurile), un joc care te tine cateva ore lipit de monitor/ecranul TV-ului

  7. #7 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Este un joc EXCELENT cu un target aparte. Faptul ca nu te-a prins jocul nu este neaparat un lucru rau.

  8. #8 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Primul a fost cel mai bun din seriei, al doilea a fost bunicel, dar au cam exagerat cu expansionurile si al treilea nu mi s-a parut cine stie ce, n-a reusit sa ma tina prea mult in fata monitorului.

  9. #9 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    cel mai mult mi-a placut Sims 2 pentru ca in sfarsit omuletii nu erau nemuritori (adica imbatraneau ) aia cred ca a fost cea mai mare diferenta dintre Sims 1 si 2 . Am vazut pe PC the Sims 3 si sincer nu mi-a placut ... mi se parea prea complicat (prea multe dorinte , prea multe imagini deodata , mersul la munca si la vecini si multe alte aspecte ) . They should keep it nice and simple . Da totusi cred ca o sa cumpar jocul asta si pentru consola (poate dupa 30 de ore de joc nu o sa mai fie asa de complicat )

  10. #10 SP
    Banned Venom's Avatar
    N-am putut sa sufar niciodata jocul asta. Si credeti-ma ca am incercat sa-l inghit. Jocul asta ori are fani, ori dusmani. Cale de mijloc nu exista.

  11. #11 SP
    Member adiandrei1's Avatar
    Abia il astept.

  12. #12 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    La Sims 3 nu mi-a placut ca timpul trecea incredibil de greu. Stateam 5 minute sa ma uit cum dorm aia cu 3x speed. Wtf?

  13. #13 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    La Sims 3 nu mi-a placut ca timpul trecea incredibil de greu. Stateam 5 minute sa ma uit cum dorm aia cu 3x speed. Wtf?
    de acord cu ce a spus Mika . Aceea cred ca a fost prima mea observatie cand m-am jucat Sims 3 . I mena what the hell ? Ma joc de juma de ora si au trecut abea 3 zile ? In sims 1 treceau 3 saptamani (si ma distram si mult mai bine ... remember Sims Vacation , Making Magic sau preferatul meu Superstar ? alea au fost niste jocuri de 5 stele )

  14. #14 SP
    Member slabunator's Avatar
    Va avea split-screen, ca sims 2 de ps2?

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, daca vor sa faca si conectivitate la Facebook si alte retele de socializare, am un feeling ca SIMS de fapt se vrea sa devina un fel de Home pt. PS3... Ceea ce nu ar fi neaparat rau, insa grafica il darama din start. E bun for kiddies though

  16. #16 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Parerea mea e ca Sims nu are ce cauta pe console. E consacrat pe PC, are controlul optimizat pentru PC, mai bine raman la PC. Iar ai bartai cursorul pe mijlocul ecranului si de-abia de misti, ca in C&C, unde-ti trebuiau trei degete ca sa selectezi niste trupe ?

  17. #17 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Tocmai am rostit in gura mare titlul acestei stiri, si din spate se aude un "Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!, Si daca-l vreau?! ce faci ?" Eu gen, il cumpar, ce pot sa fac.

    Fetele astea.

  18. #18 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Mie imi place jocul , deabia il astept

  19. #19 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Parerea mea e ca Sims nu are ce cauta pe console. E consacrat pe PC, are controlul optimizat pentru PC, mai bine raman la PC. Iar ai bartai cursorul pe mijlocul ecranului si de-abia de misti, ca in C&C, unde-ti trebuiau trei degete ca sa selectezi niste trupe ?
    Incearca sims 2 de ps2 si cred ca iti vei schimba parerea. Este bine adaptat pt jucatul din controller: pe langa optiunea de a juca lafel ca pe PC , point and click- camera din avion (care, ce-i drept, nu e asa smooth) , poti juca din 3rd person perspective, analog movement; existand si optiunea de split-screen multyplayer.. kinda funky

  20. #20 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Un joc bun pentru copii , l-am jucat si eu pe primul acum mult timp .
    O sa faca o buna parte din copiii de azi fericiti , e o idee buna si cred ca o sa aiba succes.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Defiance se lanseaza anul acesta By Dant3 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 03-04-2013, 17:04
  2. Replies: 21 Last Post: 27-01-2012, 11:18
  3. Un nou joc Sonic anul acesta! By Madutzzu14 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 08-04-2011, 01:13
  4. Replies: 5 Last Post: 14-06-2010, 14:05
  5. Replies: 1 Last Post: 15-09-2009, 07:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts