Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Nominalizatii pentru VGA (Video Game Awards)

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Nominalizatii pentru VGA (Video Game Awards)

    De peste 6 ani Spike TV (un canal de cablu ce face parte din MTV Networks) inmaneaza premii dezvoltatorilor de jocuri la televizor pentru cele mai bune jocuri ale anului si se pare ca in fiecare an, competitia devine din ce in ce mai stransa. Show-ul va include o performanta live a rapper-ului 50 Cent si un premiu de God Gamer care ii va fi inmanat lui Will Wright. Lupta pentru Game of the Year in special pare a fi una foarte stransa. Noi intre timp votam aici pentru al nostru Game of the Year title: http://www.consolegames.ro/forum/f6-...i-goty-2008-a/

    Game of the Year
    Grand Theft Auto IV
    LittleBigPlanet
    Fallout 3
    Metal Gear Solid 4
    Gears of War 2

    Studio of the Year
    Media Molecule
    Rockstar North
    Harmonix
    Bethesda Game Studios

    Best Shooter
    Far Cry 2
    Resistance 2
    Gears of War 2
    Left 4 Dead

    Best RPG
    Fable II
    Fallout 3
    Warhammer Online: Age of Reckoning
    The World Ends With You

    Best Fighting Game
    SoulCalibir IV
    Mortal Kombat Vs. DC Universe
    Super Smash Bros. Brawl
    Dragon Ball Z: Burst Limit

    Best Individual Sports Game
    Shaun White Snowboarding
    Tiger Woods PGA Tour 09
    Wii Fit
    Skate It

    Best Handheld Game
    God of War: Chains of Olympus
    Professor Layton and the Curious Village
    Patapon
    Castlevania Order of Eccelsia

    Best Graphics
    Gears of War 2
    Fallout 3
    LittleBigPlanet
    Metal Gear Solid 4

    Best Game Based on a Movie or a TV Show
    Lego Indiana Jones: The Original Adventures
    Quantum of Solace
    Star Wars: The Force Unleashed
    Naruto: The Broken Bond

    Best Music Game
    Rock Band 2 (MTV Games/ Harmonix)
    Guitar Hero World Tour (RedOctane/ Activision Publishing/ Neversoft Entertainment)
    Wii Music (Nintendo/ Nintendo)
    SingStar (Sony Computer Entertainment/ SCE Studios London)

    Best Driving Game
    Burout Paradise
    Pure
    Midnight Club: Los Angeles
    Mario Kart Wii

    Best Action Adventure Game
    Grand Theft Auto IV
    Dead Space
    Mirror's Edge
    Metal Gear Solid 4

    Best Team Sports Game
    NHL 09
    Madden NFL 09
    NBA 2K9
    FIFA Soccer 09

    Best Soundtrack
    LittleBigPlanet
    Grand Theft Auto IV
    Rock Band 2
    Guitar Hero World Tour

    Best Xbox 360 Game
    Fable II
    Gears of War 2
    Grand Theft Auto IV
    Fallout 3

    Best Wii Game
    Super Smash Bros. Brawl
    Boom Blox
    Wii Fit
    No More Heroes

    Best PS3 Game
    Metal Gear Solid 4
    Resistance 2
    LittleBigPlanet
    Grant Theft Auto IV

    Best PC Game
    Spore
    Crysis Warhead
    Warhammer Online: Age of Reckoning
    Left 4 Dead

    Best Original Score
    Fallout 3
    Spore
    Metal Gear Solid 4
    LittleBigPlanet

    Best Multiplayer Game
    Gears of War 2
    Left 4 Dead
    Resistance 2
    Call of Duty: World at War

    Best Performance by a Human Male
    Michael Hollick as Niko Bellic in GTA IV
    David Hayter as Old Snake in MGS 4
    Stephen Fry as The Narrator in LBP
    Jason Zumwalt as Roman Bellic in GTA IV

    Best Performance by a Human Female
    Nathalie Cox as Juno Eclipse in The Force Unleashed
    Debi Mae West as Meryl Silverburgh: MGS 4
    Paula Tiso as Silvia Christel in No More Heroes
    Keeley Hawes Lara Croft in Tomb Raider Underworld

    Best Independent Game Fueled by Mountain Dew (Not a Judge Category)
    World of Goo
    PixelJunk Eden
    Braid
    Audio Surf
    Attached Images Attached Images spike_tv_game_awards.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Best Graphics
    Gears of War 2
    Fallout 3
    LittleBigPlanet
    Metal Gear Solid 4
    Ce naiba cauta LittleBigPlanet la Best Graphics? Chiar nu erau jocuri sa faca lista de categorii?
    FarCry 2 > LBP

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Ce naiba cauta LittleBigPlanet la Best Graphics? Chiar nu erau jocuri sa faca lista de categorii?
    FarCry 2 > LBP
    Khan, eu cred best graphics nu se traduce automat prin "ce joc are cei mai multi pixeli shaderi, vertex shaderi, poligoane de x kilometri si cea mai mare rezolutie". Hell yeah, ca la categoria asta s-ar putea incadra chiar si un joc complet 2D. Numai best graphics, design exceptional, imaginatie sa fie... Iar LBP nu duce lipsa de nici-unele, zic eu.

    Chiar ma gandeam, odata ce tot evolueaza aceste engine-uri 3D, cred ca o sa avem parte din ce in ce mai mult de shootere... va dati seama ca toate vor arata al naibii de bine. Diferenta va fi data de originalitate, fun, gameplay... Thx God, in sfarsit vom ajunge sa nu mai numaram numarul de poligoane si sa ne uitam la cat de mult ne-am distrat la un joc, si nu sa stam sa ne invartim in jurul personajului ca sa vedem ce bine arata cu antialiasing 32x AAAAA.

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Nu la asta ma refeream. Nu sunt adeptul ideii ca grafica cat mai realista face jocul cat mai bun. Dar nu mi se pare ca LBP isi are locul acolo. E cam tras de par. La fel si cu Best Soundtrack. Pai melodiile din Fallout 3 sunt peste LBP.
    E un fel de.. hai sa-i mai bagam in seama pe astia de la Sony ca sa fie o balanta la exclusivele nominalizate.

    Daca castiga LBP titlul de Best Graphics.. fac eu cinste la toata lumea la urmatoarea intalnire consolistica

  5. #5 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Iar eu sunt curios ce cauta acel Thw World Ends with Spanac si nu e trecut World of Warcraft:Wrath of The Lich King

  6. #6 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Acelasi principiu. E ceva gen "hai sa avem si un joc de Wii in lista". WotLK nu prea are ce cauta totusi pentru ca nu e joc standalone, e expansion ori aici sunt doar LP-uri.

  7. #7 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    E adevarat, dar eu cred ca totusi poate fi considerat un candidat demn de titlu chiar si asa expension
    (da, stiu, sunt fanboy blizzard )

  8. #8 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Cum vad eu winnerii:
    Game of the Year GTA IV - Hype, hype si din nou hype, nu e un joc prost dar nu e nici de GOTY.
    Studio of the Year Harmonix pentru RB2 si DLC-ul aferent, sau Media Molecule pt vastitate din LBP.
    Best Shooter GeOW 2 sau Left 4 Dead.
    Best RPG Fable II, daca e cel putin la fel de bun ca si primul.
    Best Fighting Game MK vs. DC, doua universuri foarte populare si un joc de fighting peste medie.
    Best Individual Sports Game Inclin spre Shaun White Snowboarding.
    Best Handheld Game GoW Chains of Olympus, grafica, gameplay si feeling excelent.
    Best Graphics GeOW 2 sau MGS 4. N-am jucat GeOw 2 deci nu ma pronunt, dar din ce am vazut e ok.
    Best Game Based on a Movie or a TV Show Quantum of Solace sau Lego Indiana Jones.
    Best Music Game Rock Band 2, nici nu trebuie sa mai argumentez.
    Best Driving Game Burnout sau Pure.
    Best Action Adventure Game Aici va fi cea mai stransa lupta cred eu.
    Best Team Sports Game NHL am auzit ca e foarte bun.
    Best Soundtrack Rock Band 2, desi eu as da premiul din start lui Saints Row 2. Pt cine nu stie ce melodii sunt va enumar eu cateva: Amerie - One thing, Cassie - Me & you, Ne-yo - So Sick, My Chemical Romance - Teenagers, Panic! At the disco - ??, Plain White T's - Hate, Europe - The final countdown si altele de la clasica pana la electro.
    Best Wii Game Super Smash Bros. Brawl
    Best PS3 Game LBP sau MGS
    Best PC Game Spore sau Warhammer
    Best Original Score Little Big Planet
    Best Multiplayer Game GeOW 2 am citit pe aici ca are probleme, Resistance 2 tot pe aici am citit ca e cam haotic si mai raman CoD si Left 4 Dead. Avand in vedere "mania" cu CoD 4 cred ca tot CoD o sa castige.
    Best Performance by a Human Male David Hayter, omul asta e genial in materie de Voice Acting.
    Best Performance by a Human Female Nu ma pronunt.
    Best Independent Game Fueled by Mountain Dew (Not a Judge Category) Audiosurf

  9. #9 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Doar la Best Performance by a Human Male l-as vota pe Roman Bellic, in rest sunt de acord cu tine .

  10. #10 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Fable 2 - best RPG... nu cred.

    In rest ai dreptate in mare parte.

  11. #11 SP
    Junior Member nexaddo's Avatar
    Game of the Year
    MGS4 - grafica, poveste , feeling, tot tacamu ca sa nu mai spun ca a primit niste reviewuri excelente desi mai mult ca sigur ia GTA4 titlul sau gears 2

    Studio of the Year
    media molecule - de cand a mai adus cineva ceva nou si diferit pe masa? nu zic ca restu sunt varza dar anu asta media molecule se ridica cu mai mult de un cap peste ceata.

    Best Shooter
    desi R2 e un shooter excelent atat single player cat si multi...gears o sa plece cu premiul acasa

    Best RPG
    fallout 3 ...no coment

    Best Fighting Game
    Soul calibur 4...excelent jocul insa tre sa ia si wii-u ceva asa ca SSBB o sa ia titlul

    Best Individual Sports Game
    aici e un fel de special olimpics prise they are all winners

    Best Handheld Game
    patapon...repetitiv dar addictive

    Best Graphics
    Nu e LBP ca astia numara poligoanele si shaderele prin urmare Gears 2 o sa plece cu premiul.

    Best Game Based on a Movie or a TV Show
    Naruto all the way for me dar indiana o sa fie castigatoru multi fani indiana jones pacolo.

    Best Music Game
    Rock band 2 .... guitar hero a cam dat-o in bara ....o da Wii music, pe bune am vazut nivele in LBP mai muzicale decat wii music.

    Best Driving Game
    burnout paradise (multiplayerul super fun, foarte multe dlc-uri moka, a tinut jocu fresh pe toata perioada anului si merita din plin premiul)

    Best Action Adventure Game
    iar gta 4 o sa il ia si pasta desi mgs 4 chiar merita.

    Best Team Sports Game
    la astea chiar nu ma pricep si nici nu ma intereseaza

    Best Soundtrack
    LBP pt mine are un soundtrack excelent nu e el vast dar e excelent ales si intra ca o manusa in joc...insa o sa castige rock band

    Best Xbox 360 Game
    gears 2... nu cred ca o sa surprinda pe nimeni

    Best Wii Game
    SSBB

    Best PS3 Game
    MGS4 asta daca nu au uitat deja lumea de el si daca da atunci LBP

    Best PC Game
    SPORE restu chiar nu mai conteaza (surprinzator ce a ajuns PC-u in ziua de azi)

    Best Original Score
    LBP

    Best Multiplayer Game
    Gears 2 desi sincer R2 are multiplayerul mult mai solid (8 co-op, 60 players multiplayer, percks , clase, etc). Cod e aproape identic cu 4 numai ca e in al 2-lea razboi mondial si armele sunt cam varza comparativ cu cele din modern warfare

    Best Performance by a Human Male
    no comment
    Best Performance by a Human Female
    no comment

    Best Independent Game Fueled by Mountain Dew (Not a Judge Category)
    pe bune.... care din jocuri ar putea avea o reclama mountain-dew in el cam ala castiga. ca si originalitate audiosurf chiar merita..

  12. #12 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Fanboy PS3 Owner alert.

  13. #13 SP
    Junior Member nexaddo's Avatar
    yeah you got me.... dar sincer ce a aparut pe 360 anu asta (si ma refer la exclusivitati) care sa zici ca e za $hit?! gears 2 poate, fable 2 (as rejuca fable 1 oricand in locul lu asta), too human...yeah right.

  14. #14 SP
    Junior Member Snoopy16's Avatar
    Metal gear Solid merita o gramada de premii...Chiar si la Grafica... Hideo a fost foarte atent la cele mai mici detalii si jocul cum au zis multzi e un Masterpiece.. acuma desigur detinatorii de xbox care nu au terminat primele 3 parti nu au inteles nimic din 4 si urasc cand ii aud ca zic ca e doar un film urias... mai ignorant de atata nu se poate ... dar cine a terminat toate partile cum e o persoana ca mine METAL GEAR SOLID 4 makes perfect sense... din punctul meu de vedere METAL GEAR e castigatorul... nu GTA si in definitely nu Gears...

  15. #15 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Dragilor degeaba facem noi topuri, este clar cine va fi the best of the best. Fallout 3 v-a fi Game of the Year asa cum au facut Fallout si Fallout2 la vremea lor. A fost declarat deja Best RPG, are pina in prezent cele mai multe vindute unitati in mai putin de o saptamina si lista poate continua. Este adevarat eu sint fan Fallout, se vede si din avatar, dar asta nu inseamna ca F3 nu este intr-adevar un joc bun, mai exact un RPG bun.

  16. #16 SP
    Junior Member nexaddo's Avatar
    degeaba facem noi topurile....pe bune ai dreptate...nu noi o sa dam premiile daia si zic ca vor iesi cu totul alte jocuri castigatoare. Cam cati dintre astia tineri crezi ca a auzit de fallout ca de jucat nici nu mai zic. MGS 4 merita locul de goty. Snoopy nu am terminat nici un MGS in afara de 4, l-am jucat putin din toate, si tot mi s-a facut pielea de gaina cand a inceput melodia "the best is yet to come" si se vedea heli padul din fata bazei.... si cei care se vaita ca au dat banii pe un joc care il joci prea mult sa se duca sa joace yo stiu 2 human sau gears 2...ceva scurt. Efectiv isi merita banii cu varf si-ndesat.

  17. #17 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    MGS4 : Guns of the Patriots e necontestabil dupa parerea mea !

  18. #18 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    MGS4 by far!

  19. #19 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Oh, si la Best Performance by a Human Male - David Hayter by far...vocea lui valoreaza milioane !
    Michael Hollick avand in vedere ca a fost primul sau voice acting, s-a descurcat super .

  20. #20 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Mie tot de Roman imi place: "My cousin, you're here" .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 16-12-2013, 04:43
  2. Replies: 0 Last Post: 28-11-2011, 18:11
  3. Replies: 0 Last Post: 08-10-2011, 06:38
  4. Castigatorii Spike Video Game Awards 2009 By Mika in forum Stories & Other News
    Replies: 12 Last Post: 24-12-2009, 00:35
  5. Spike TV's 2008 Video Game Awards By istrategie in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 15-12-2008, 19:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts