Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Zvon: Thief 4 vine si pe PS3

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Zvon: Thief 4 vine si pe PS3

    Thief a reprezentat un joc special, revolutionar. A reusit sa-si faca o groaza de fani, dar si sa-si depaseasca concurenta. Prin 2008 apareau si primele zvonuri despre Thief 4, iar in Mai 2009 aparea si anuntul: Eidos Montreal lucreaza la Thi4f, noul nume pentru Thief 4. Franciza a fost intodeauna exclusiva PC si ne asteptam ca Thief 4 sa nu se indeparteze de aceasta exclusivitate, dar e posibil sa nu fie asa. Posturile pe Twitter nu reprezinta o baza solida, dar creaza sperante care uneori se adeveresc. Un astfel de coment ne poate duce cu gandul la aparitia Thief 4 pe PS3, dar este doar un zvon... izvorat de nicaieri. Ne asteptam la mai multe informatii in cadrul evenimentului E3.

    Sursa
    Attached Images Attached Images 1242073623960.jpg

  2. #2 SP
    Banned Mafioso's Avatar
    Nu cred ca va veni pe ps3 si iti spun si de ce, fiindca vanzarile jocurilor pe ps3 sunt foarte slabe iar portarea ar costa mai mult decat vanzarile

  3. #3 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by Mafioso View Post
    Nu cred ca va veni pe ps3 si iti spun si de ce, fiindca vanzarile jocurilor pe ps3 sunt foarte slabe iar portarea ar costa mai mult decat vanzarile
    Și argumentul tău este bazat pe ceva? Statistici/zvon-uri etc.

  4. #4 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Parca pe PC sunt mai multe vanzari !

  5. #5 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    Quote Originally Posted by Mafioso View Post
    Nu cred ca va veni pe ps3 si iti spun si de ce, fiindca vanzarile jocurilor pe ps3 sunt foarte slabe iar portarea ar costa mai mult decat vanzarile
    tu tii sa itit exprimi parerea pe fiecare thread in parte?

  6. #6 SP
    Banned Mafioso's Avatar
    pai in topurile celor mai vandute console ps3 e abia pe locul 4, nu inteleg dc sariti asa

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Mafioso View Post
    pai in topurile celor mai vandute console ps3 e abia pe locul 4, nu inteleg dc sariti asa
    copile , mai documenteaza-te inainte sa casti gura : uita-te pe site-ul asta vgchartz.com si o sa vezi ca la multe jocuri vanzarile de ps3 sunt mai mari sau chiar mult mai mari fata de celalalte platforme (Final Fantasy 13 , majoritatea jocurilor de la EA sports , seria NFS etc ) . Nu stiu pe ce loc 4 se afla ps3-ul da ma rog . Si normal sa se vanda mai bine un joc de handheld fata de o consola mare , avand in vedere ca sunt peste 100 de milioane de DS-uri vandute . Nu te teme ca cei de la Eidos nu ar fi semnat ei un contract cu sony daca nu si-ar scoate ei banii . Te rog frumos lasa fanboy-smele de o parte ca deja esti ridicol .

  8. #8 SP
    Junior Member Landa13's Avatar
    Quote Originally Posted by Mafioso View Post
    Nu cred ca va veni pe ps3 si iti spun si de ce, fiindca vanzarile jocurilor pe ps3 sunt foarte slabe iar portarea ar costa mai mult decat vanzarile
    Auzi.."portarea ar costa mai mult decat vanzarile"..."doamne fereste!" de unde scoti asa tampenii maica? Pe toate thred-urile legate de PS3 vi tu cu argumente gen e pe ultimul loc la jocuri, nu se vinde deloc sau ca e prea neagra.

    Probabil ca daca era stire ca vine si pe xbox nu mai aveai o asa cadere de calciu. Daca tu nu-ti permiti PS3 nu inseamna ca 100% din populatia globului nu-si permite si astfel sa tragi concluzia ca nu se vinde.

  9. #9 SP
    Member playgame's Avatar
    Quote Originally Posted by Mafioso View Post
    Nu cred ca va veni pe ps3 si iti spun si de ce, fiindca vanzarile jocurilor pe ps3 sunt foarte slabe iar portarea ar costa mai mult decat vanzarile
    Frak off ! How about that?
    Attached Images Attached Images troll_spray.jpg

  10. #10 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Quote Originally Posted by Mafioso View Post
    Nu cred ca va veni pe ps3 si iti spun si de ce, fiindca vanzarile jocurilor pe ps3 sunt foarte slabe iar portarea ar costa mai mult decat vanzarile
    OFF: banuiesc ca ai procesat mult la faza asta ?

    ON: Sper sa nu fie doar un zvon si mai sper sa vina pe toate consolele, oricum chiar daca ar fi numai pe PC tot e un must-buy pentru mine.

  11. #11 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Care e treaba cu numele astea ? F.3.A.R ,Thi4f etc parca ar fi o discutie de pe mess (joking) . Sper sa pastreze stilul primelor jocuri din serie si sa nu urmeze reteta lui conviction (Chiar daca nu a fost una rea) .
    Cat despre mafioso....ignore him ,in curand o sa se plictiseasca si o sa renunte sau o sa primeasca ban

  12. #12 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Mafioso View Post
    pai in topurile celor mai vandute console ps3 e abia pe locul 4
    De aia tot mai multi au trecut sa faca jocuri pe console, implicit PS3, ca nu se vinde...mda...

  13. #13 SP
    Banned Mafioso's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    copile , mai documenteaza-te inainte sa casti gura : uita-te pe site-ul asta vgchartz.com si o sa vezi ca la multe jocuri vanzarile de ps3 sunt mai mari sau chiar mult mai mari fata de celalalte platforme (Final Fantasy 13 , majoritatea jocurilor de la EA sports , seria NFS etc ) . Nu stiu pe ce loc 4 se afla ps3-ul da ma rog . Si normal sa se vanda mai bine un joc de handheld fata de o consola mare , avand in vedere ca sunt peste 100 de milioane de DS-uri vandute . Nu te teme ca cei de la Eidos nu ar fi semnat ei un contract cu sony daca nu si-ar scoate ei banii . Te rog frumos lasa fanboy-smele de o parte ca deja esti ridicol .
    Tu imi spui mie copile? is mai mare ca tine cu 4 ani

    cryyo care sunt aia care au trecuta sa faca jocuri tot mai multe pt ps3 cum zici tu? tu nu vezi ca ps3 isi pierde exclusivitatile treptat

  14. #14 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Exemplifica

  15. #15 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    O veste bună, eu unul sper să se confirme zvonul.

  16. #16 SP
    Banned cryyo's Avatar
    cryyo care sunt aia care au trecuta sa faca jocuri tot mai multe pt ps3 cum zici tu? tu nu vezi ca ps3 isi pierde exclusivitatile treptat
    Am zis pe console, nu PS3. Desigur ca aici intra si PS3 si ea fiind tot o consola.
    Tu nu stii ce-i aia "implicit"? Nici eu n-am stiut dar m-am dat pe google...aviz amatorilor.

  17. #17 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Sa fie multi-platform din punctul meu de vedere, atit timp cit jocul va fi superb nu mai conteaza.

    @mafioso mai pune mina si citeste inainte sa afirmi niste enormitati.

  18. #18 SP
    Junior Member Landa13's Avatar
    Quote Originally Posted by Mafioso View Post
    tu nu vezi ca ps3 isi pierde exclusivitatile treptat

    Da da. Astepta tu sa joci uncharted 3 si killzone 3 pe xbox ca o sa astepti mult. Sa ma anunti care e masina ta preferata din gran turimo 5 dupa ce il joci pe LIVE. Iar daca GOW3 ti se pare prea brutal sa incerci Little big planet 2 in iarna. O sa apara si un DLC ptr The Last Guardian care o sa coste vreo 800MS points..vezi sa ti-l iei.

  19. #19 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Mafioso, in locul tau mi-as da quit. Nu conteaza pe ce o sa apara jocul pentru ca se va vinde ca painea calda indiferent de platforma.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Zvon: Portal 2 vine si pe PS3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 17-04-2010, 01:10
  2. Zvon: Dead Or Alive vine pe PS3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 12-01-2010, 15:45
  3. Zvon: Mozilla Firefox vine pe PS3? By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 20-11-2009, 21:41
  4. Zvon: Thief 4 va fi anuntat pe 11 Mai By erik95 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 11-05-2009, 17:41
  5. Zvon: Crysis vine pe PS3 in Q2 2009 By Max in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 09-04-2009, 10:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts