Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 10 of 10

Thread: Nintendo Wii Firmware Update 3.4

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Nintendo Wii Firmware Update 3.4

    Incredibil. In sfarsit o veste pentru Nintendo Wii. In ultima vreme nu stiu cum reusesc sa faca in asa fel incat pana si jocurile sa le lanseze in secret, si totusi sa aiba vanzari record. Probabil ca au un target care nu sta si citeste news-uri pe diverse website-uri, ci se joaca pur si simplu. Well, back on topic, stirea este legata de faptul ca Nintendo a decis sa updateze firmware-ul la versiunea 3.4. Versiune care aduce pe langa un control parental mai bun, suport pentru USB keyboard, SD card spead improvements si o mare surpiza. Surpriza, neplacuta pentru multi, este aceea ca va sterge orice save ilegal (de exp. Twilight Hack), precum si alte homebrew channels.

    Prin urmare, cei care aveti consolele Wii modate, aveti o stire buna si un proasta. Acum, fiecare alege ce jumatate a paharului sa vada
    Attached Images Attached Images nintendo_wii_firmware_update.jpg

  2. #2 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Imi place ca astia nu baneaza consolele modate.. desi ar fi chiar mult mai evident daca ai asa ceva (ex: canalul dedicat)... Long live oamenii normali la cap dar ahtiati dupa bani gen Nintendo

  3. #3 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    cea mai "tare" faza e ca incepand cu updateul asta se schimba si TOS, iar Nintendo va avea in premiera un sistem de auto-update la firmware , nu veti mai putea opta pt. urmatoarele updateuri , se vor instala singure

  4. #4 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Foarte buna treaba asta ... din punctul meu de vedere pe Wii oricum ai maxim 10 - 20 jocuri de cumparat - iar de cand a aparut consola de 1 an si ceva oricine putea sa le aibe pe toate pana acum.

  5. #5 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Eu am vreo 20 darky si cred ca toate merita , sint genul care nu cumpara orice. Update-ul e in stilul Nintendo rar si bun.
    Apropo de lansari in secret voi stiati ca s-a lansat Disaster: Day of Crisis de ceva vreme? Eu habar nu aveam, l-am vazut disponibil (in stock) pe TheHut si amazon.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chiar ma miram si eu, sunt foarte putini cei care discuta despre Wii games pe forum... cum ziceam, poate sunt mai shy

  7. #7 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Imi place update-ul asta e schimbat totul ca la Xbox.

  8. #8 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Monky dupa ce comand Disaster si-l joc promit sa revin cu un review. Momentan joc RE4 pe Wii de dragul vremurilor trecute, asta secundar la F3.

  9. #9 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    O sa fac si eu update in seara asta am 2 jocuri pe wii nu o am de mult ...Cred ca wii merita toti banuti

  10. #10 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    consol3, stii ce nu inteleg eu, unde e schimbarea completa? Tu chiar ai facut update sau vorbesti din auzite?
    Eu am facut acest update si aduce noutati doar pentru WiiShop, Internet Channel si Parental Lock pe linga cele mentionate de Monky. Contrar a ceea ce se spune nu sterge Hombrew Channel, acesta raminind functional si dupa update. BTW versiunea actuala se cheama 3.4E.

    Sper sa gasiti util postul meu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 03-06-2014, 20:55
  2. Nintendo Wii U a primit marele update 3.0 By MonkY in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 26-04-2013, 07:21
  3. Replies: 0 Last Post: 23-04-2013, 02:15
  4. Rumor: Firmware 2.7 (Update) By eXist in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 19-02-2009, 19:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts