Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: E3 2010: 9 tari primesc Xbox Live

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    E3 2010: 9 tari primesc Xbox Live

    MicroSoft a anuntat ca va lansa serviciul Xbox Live in 9 tari, printre care si vecinii nostri, Ungaria. Probabil ca va asteptati ca si Romania sa se afle pe lista, dar trebuie sa va dezamagesc: romani vor sta in continuare fara Xbox Live oficial. Brazilia, Chile, Polonia, Ungaria, Africa de Sud, Columbia, Cehia, Rusia si Grecia sunt cele 9 tari in care va fi lansat serviciul Xbox Live. Poate data viitoare vom fi si noi inclusi, poate...
    Attached Images Attached Images e3_keynote_community.png

  2. #2 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Ungaria.... Seriously now!?!

  3. #3 SP
    Member Atrium's Avatar
    VG247 Blog Archive Xbox Live coming to nine new countries

    Jenant, poate pana in 2012 o sa fim si noi inclusi...in ceva. Zic pana in 2012 deoarece am inteles ca atunci se sfarseste lumea. Probabil o sa se sfarseasca exact in ziua in care Romania va primi Live.

    Adica, sa fim seriosi, Chile ? Cehia ? Rusia ? etc... Nici nu mai e nostim deja.

    @Jacobi, da, Ungaria, pentru ca din punct de vedere al mentalitatii oamenilor sunt mult peste Romania. Si v-o spune un roman nascut in Ardeal din parinti romani 100%.

  4. #4 SP
    Junior Member MafiotuL's Avatar
    Asta deja e bataie de joc PUNCT (.)

  5. #5 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Nu meritam, macar tarile mentionate mai sus au facut sacrificii sa evolueze.

  6. #6 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Ce-i de mirare? Ungaria e văzută �n lume mai bine dec�t Rom�nia.

  7. #7 SP
    Manager paul's Avatar
    E bine macar ca e Grecia, firma ce detine GameShop e greceasca deci o sa avem bonusurile in editiile de colectie de exemplu.

  8. #8 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Poate vom primi diseara acces pe ps store.
    E de ajuns sa faca o singura companie pasul acesta ,iar dupa se vor lua toate dupa aceasta.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ma uit la ce se intampla in Parlamentul Romaniei... si nu ma mira deloc ca nu avem Xbox Live. Si nici nu vom avea probabil cat timp nu vom trece la EUR. E prea greu sa calculeze preturile in RON-ul care cade, si cade... si cade...

  10. #10 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ma uit la ce se intampla in Parlamentul Romaniei... si nu ma mira deloc ca nu avem Xbox Live. Si nici nu vom avea probabil cat timp nu vom trece la EUR. E prea greu sa calculeze preturile in RON-ul care cade, si cade... si cade...
    Dupa virgula se poate pune "si"?

    Intrebarea nu e retorica. /off

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Jacobi View Post
    Dupa virgula se poate pune "si"?

    Intrebarea nu e retorica. /off
    Domnu' Pruteanu, eu pun virgula atunci cand vreau sa definesc o pauza intr-o propozitie sau fraza, atunci cand vreau o fragmentare sonora, indiferent ce urmeaza dupa. Asa cum folosesc ... (puncte puncte) atunci cand fac o pauza mai mare. Pentru toate celelalte, exista Mastercard

  12. #12 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Ok.

    Eu pur si simplu nu imi aminteam si nu aveam pe cine sa intreb.

  13. #13 SP
    Junior Member barosanu820's Avatar
    Mare porcarie si nu e din cauza conducerii ca nu avem noi live.Ca nu discuta boc-poc sau basescu la golden blitz cu cei de la microsoft despre live.Asta e o nesimtire a microsoft pentru ca net are tot omu si console si jocuri se vand si la noi in tara destul de bine.Gunoaie

  14. #14 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by barosanu820 View Post
    Mare porcarie si nu e din cauza conducerii ca nu avem noi live.Ca nu discuta boc-poc sau basescu la golden blitz cu cei de la microsoft despre live.Asta e o nesimtire a microsoft pentru ca net are tot omu si console si jocuri se vand si la noi in tara destul de bine.Gunoaie
    *Cough - Pirates - *Cough... Arrgh

    Si in mare, intreaga mentalitate a romanului in care totul i se cuvine si nimic nu se castiga prin munca proprie, eventual pe spinarea altuia daca se poate...

    Mai avem, mai avem mult de asteptat pana se schimba ceva. Eu unul, cand vad reclama aia de la Petrom cu "Romania va creste in bun simt si responsabilitate" ma demoralizez total.

  15. #15 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by barosanu820 View Post
    Mare porcarie si nu e din cauza conducerii ca nu avem noi live.Ca nu discuta boc-poc sau basescu la golden blitz cu cei de la microsoft despre live.Asta e o nesimtire a microsoft pentru ca net are tot omu si console si jocuri se vand si la noi in tara destul de bine.Gunoaie
    Nu este nesimirea Microsoft...Este nesimtirea celor care ne conduc...Tu stii ca Mmorpg la noi in tara sunt considerate jocuri de noroc? Din acest motiv Blizzard nu poate sa ofere servici in Romania, pentru ca guvernul nostru le cere bani...Acelasi lucru se intampla si cu XBOX Live si cu PSN. Concluzie: nu este nesimtirea lor, este a noastra!

  16. #16 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    WTF? Ce cauta Grecia acolo ? In ce situaitie e Grecia acum ma mir cum de-au hotarat sa introduca acolo XBL... N-am X360, dar eram fericit daca tara noastra era bagata in seama macar de Microsoft.

  17. #17 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by RazvyLord View Post
    WTF? Ce cauta Grecia acolo ? In ce situaitie e Grecia acum ma mir cum de-au hotarat sa introduca acolo XBL... N-am X360, dar eram fericit daca tara noastra era bagata in seama macar de Microsoft.
    Greci nu cer mita...

  18. #18 SP
    Member Atrium's Avatar
    Quote Originally Posted by RazvyLord View Post
    WTF? Ce cauta Grecia acolo ? In ce situaitie e Grecia acum ma mir cum de-au hotarat sa introduca acolo XBL... N-am X360, dar eram fericit daca tara noastra era bagata in seama macar de Microsoft.
    In ce situatie sunt grecii la o adica ?

    Situatia in care au o tara splendida, plina de frumuseti si oportunitati de investitii, cu turism foarte bine dezvoltat, cu INFRASTRUCTURA stabilita, cu salarii medii de 1000 Euro, si cu posibilitati IMPORTANTE de redresare ?

    De situatia asta zici !? Daca da, probabil ca am vrea si noi sa ne aflam acolo !

    Am impresia ca multi vorbesc, putini cunosc. De fapt, tipic cetateanului roman, radem de capra vecinului, ca se simte un pic rau, pe cand a noastra e moarta de mult si facuta deja pe jumatate una cu pamantul.

  19. #19 SP
    Member zempty's Avatar
    Cum a zis si Monky mai sus ... la ce se intampla la noi avem pretentii pentru servicii cum ar fi Live s-au PSN ... e trist , ma uitam astazi inainte sa plec la scoala la TV la un batran care iesise in strada sa-si apere dreptul pentru care a muncit toata viata pentru ca avem oameni incapabili sa faca ceva pentru tara noastra . Cele mai importante constructii facute de romani au fost facute in era comunismului ( trans-fagarasanul , palatul parlamentului , canalul Dunare-Marea Neagra ) macar Ceausescu facea ceva , dar a gresit si el cand a platit banii la FMI sau de unde i-a luat ca sa dezvolte industria pe toti de odata .

    Oricum am deviat mult de la subiect ... eu cred ca Microsoft/Sony/Nintendo vor sa-si ofere serviciile romanilor dar statul roman considera jocuri de noroc sau nu stiu cum a zis cineva mai sus consolele/serviciile.

  20. #20 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    E bine macar ca e Grecia, firma ce detine GameShop e greceasca deci o sa avem bonusurile in editiile de colectie de exemplu.
    Subscriu.

    +

    Asta �nseamnă c-am scăpat de VPN? (dacă �n Ungaria e oficial).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Xbox One se lanseaza in 28 tari noi By trickz in forum Console News
    Replies: 25 Last Post: 11-09-2014, 10:45
  2. Replies: 8 Last Post: 16-08-2013, 16:59
  3. Xbox Live Arcade: Un nou record de incasari in 2010 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 09-02-2011, 15:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts