Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Controlul va fi schimbat in Killzone 3

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Controlul va fi schimbat in Killzone 3

    Helman Hulst, Guerrila Games, a confirmat in OPM faptul ca in Killzone 3 controlul va fi schimbat, acesta fiind mai aproape de controlul dintr-un FPS clasic. Controlul a reprezentat cel mai criticat element al Killzone 2, in acelasi timp controlul a facut din Killzone 2 o experienta cu adevarat unica, o experienta pe care nu o mai regaseam in alt FPS. Killzone 3 va fi lansat in Februarie 2011 si va avea suport pentru PS Move, noul controller pentru PS3.
    Attached Images Attached Images killzone_3_arctic.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Este adevarat ca te acomodai mai greu cu controlul dar asta facea diferenta in multiplayer.
    Probabil ca l-a schimbat din cauza suportului pentru move.

  3. #3 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Idiotii, ce naiba i-o fi mancat in c.. sa schimbe controlul? Guerrila

  4. #4 SP
    Member klausn's Avatar
    kkkotto07 @ poate ca va fi unul mult mai bun,nu se stie.

  5. #5 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    no way... imo controlul e perfect in Killzone 2.
    no ****ing way GG, don't do that... classic shooter control ? are you out of your ****ing mind? sunt destule COD-uri clasice...
    man this is bad news...

  6. #6 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Hear me now, rastas: e vorba doar despre control, nu despre joc, in sine. Read: de ex., in loc sa apesi X pt. a trage, in KZ3 vei mangaia usor R1 pentru acelasi efect /exemplu]. Arma va fi aceeasi, jet pack-ul tot pe spate il veti purta, so on and so forth - cum spunem noi in canotaj.

    Nu va alarmati, jocul, in sine, va fi super mega uber tare, in continuare.

    In general, super ortodoxia (nu ma refer la religie ) asta e total aiurea cand vorbim despre jocuri. De ex., sunt unii pe alte forumuri care au impresia ca Deus Ex Revolution va fi un joc prost pentru ca va iesi pe console. Altii au spus ca Fallout 3 a omorat franciza pentru ca nu mai avea grafica 2D... Ridicol, nu?

    Calitatea KZ3 nu va sta in cum vor fi butoanele de pe controller mapate in joc, sa fim seriosi.

  7. #7 SP
    Diesel k1du's Avatar
    What the fucck???!?! S-au tampit la cap?! Daca e asa e exclus de pe lista de cumparaturi

  8. #8 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Calitatea KZ3 nu va sta in cum vor fi butoanele de pe controller mapate in joc, sa fim seriosi.
    Nu e vorba de butoane, e vorba de miscarea personajului, aia va fi schimbata.
    Si bineinteles ca o sa-l cumpar, killzone e killzone si cu controlul schimbat. Sper sa aiba ceva care sa-l evidentieze fata de celelalte shootere, din pacate nu controlul o sa fie.

  9. #9 SP
    Member Cata25's Avatar
    Cine știe, poate �l fac și mai greu
    Pe mine m-a dezamăgit un pic știrea pentru că m-am g�ndit la MW2, dar apoi mi-am adus aminte că cei care m-au făcut să v�nd jocul au fost camperii, nu controlul.

  10. #10 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Eu zic sa se faca o lista cu toti cei care il blameaza acum, fara sa fi pus mana pe joc. Apoi, dupa lansare sa ii vedem frumos cum joaca versiunea finala pana la refuz

  11. #11 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Si ce legatura are una cu alta? Nu pot sa joc pana la refuz chiar daca sunt dezamagit de unul dintre elementele sale?
    De exemplu ma enerveaza ca BC2 n-are un browser pentru jocuri, dar inca il joc.
    So what?

    P.S. Ca fapt divers, culmea e ca nu tin minte sa fi avut probleme cu controlul din KZ2 sau mi se fi parut diferit. Cred ca o sa mai verific zilele astea.

  12. #12 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Klz2 a fost primul shooter de pe console care mi-a placut cu adevarat,mi-au trebuit cateva ore sa ma acomodez cu controlul dar dupaia nu am mai avut nici o problema cu el.Serverele online sunt pline si in ziua de azi,numai cautati plansa Phyrus sa jucati si o sa fiti placut surprinsi cati oameni inca il mai joaca,deci e clar ca lumea nu are nici o problema cu controlul,nu stiu de ce trebuie sa-l schimbe,dar eu unul doar sper sa nu fie asemanator cu cel din MW2 fiindca atunci voi fi chiar dezamagit de GG,daca il vor face sa semene mai mult cu BF2 at va fi destul de ok.

  13. #13 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by Witchalok View Post
    P.S. Ca fapt divers, culmea e ca nu tin minte sa fi avut probleme cu controlul din KZ2 sau mi se fi parut diferit. Cred ca o sa mai verific zilele astea.
    Verifica, nu e prea tarziu

  14. #14 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    Verifica, nu e prea tarziu
    Nu sunt (sau mai bine zis nu am fost) un inrait al shooter-elor online, asa ca nu m-a pasionat prea tare multiplayerul lui KZ2... dupa vreo 30-40 de ore de joc l-am lasat pt Demon's Souls.
    Asa ca mi se pare ciudat, si de altfel mi se parea si atunci cand jucam, cand lumea spunea ca e greoi controlul.

    Nici nu prea aveam cu ce sa-l compar, ce-i drept.
    Asa ca da... dupa destule zile bagate in BC2, sunt curios cum se compara acum controlul din KZ2.

  15. #15 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Eu zic sa se faca o lista cu toti cei care il blameaza acum, fara sa fi pus mana pe joc. Apoi, dupa lansare sa ii vedem frumos cum joaca versiunea finala pana la refuz
    inteleg ce vrei sa spui, dar tu nu ai fi dezamagit daca Turn 10 (ca stiu ca-ti place mult Forza) ar anunta:
    "In Forza 4 there will be only assisted driving meaning you just push the accelerator and steer. only that, so it would me more fun to all the players across the world".
    hell pana si tu ai spus despre Killzone 2 ca farmecul il da controlul "greoi".

  16. #16 SP
    Member DJ-InFeRnO-'s Avatar
    Foarte bine,aveam dureri de cap din cauza la control cand treceam de la COD la KZ2.....

  17. #17 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    inteleg ce vrei sa spui, dar tu nu ai fi dezamagit daca Turn 10 (ca stiu ca-ti place mult Forza) ar anunta:
    "In Forza 4 there will be only assisted driving meaning you just push the accelerator and steer. only that, so it would me more fun to all the players across the world".
    hell pana si tu ai spus despre Killzone 2 ca farmecul il da controlul "greoi".
    Ba as fi total dezamagit daca asta s-ar intampla cu Forza 4. Insa dezamagirea mea va fi ca o picatura in ocean pentru ca jocul se va vinde in mai multe exemplare, tocmai pentru ca ar fi mai accesibil publicului larg. Targetul Guerilla Games este clar, trebuie sa vanda mai multe unitati decat au vandut cu 2.

    P.S.: Din ce am vazut la E3 legat de "the future of Forza" ma face sa doresc GT sa apara si mai mult

  18. #18 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Insa dezamagirea mea va fi ca o picatura in ocean pentru ca jocul se va vinde in mai multe exemplare, tocmai pentru ca ar fi mai accesibil publicului larg.
    quoted for truth, cum se mai spune.
    total de acord, miscarea asta e excelenta pentru developeri si publisheri. sentimentele unor picaturi in cazul asta sunt nesemnificative.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Fancourier au schimbat tarifele? By Khan in forum Offtopic
    Replies: 5 Last Post: 15-12-2008, 19:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts