Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Sony lucreaza la un Playstation Phone?

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Sony lucreaza la un Playstation Phone?

    Stim ca zvonurile umbla de ceva vreme pe internet, iar cei de la Sony au negat afirmatile de fiecare data. Insa de data asta, potrivit celor de la Engadget, Sony Ericsson chiar lucreaza la un asemenea device (sa-l numim asa, ca e telefon plus consola portabila) , iar acesta va avea ca OS Android 3.0. Nu se stiu multe lucruri despre acest "Playstation Phone", doar ca va avea un ecran de 3.7 pana 4.1 inch WVGA sau o rezolutie mult mai buna, o camera foto de 5 megapixel si un CPU de 1GHz Snapdragon. Pentru control vor fi folosite celebrele butoane si D-padul. Cei de la Engadget descriu noul device ca fiind o asemanare intre Samsung Captivate si PSP Go. La capitolul jocuri, jocurile lansate deja pe PSP si PS1 vor fi compatibile, in plus sunt sanse ca seria Modern Warfare sa debuteze pe PSP. Dupa cum ziceam zvonurile circula de mult timp, insa acum e momentul, la Gamescom sau Tokyo Game Show, ca Sony sa anunte device-ul, avand in vedere evolutia proasta a PSP. Pare a fi ultima sansa sa salveze ceva.

    *imaginea nu reprezinta obiectul real
    Attached Images Attached Images psp_phone.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    interesanta stire daca e adevarata atunci cel mai probabil o sa primim mai multe detalii la Gamescon ... ar fi fost dragut totusi sa il fi prezentat la E3 ,avand in vedere cata lume astepta un nou "handheld" de la sony (ma refer la acel PSP 2 )

  3. #3 SP
    Junior Member blackshadow's Avatar
    nui rau dar presimt ca va consta exorbitant de mult

  4. #4 SP
    Junior Member deimien's Avatar
    "nu-i"

  5. #5 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Struto-camila!!! Nu mai bine 'trag' o consola PSP2 adevaraciune si lasa telefonia la locul ei?
    Ce dreaq, duc consola de gaming la ureche sa o sun pe mama?!

  6. #6 SP
    Junior Member blackshadow's Avatar
    e destul de bine si combinatia dintre cele doua( telefon si psp ), nu stau sa umblu cu 10 lucruri dupa mine.Nu ati observat ca deja se incearca crearea unui device all in one?
    OFF: Special pentru domnul deimien, nu cred ca este vreo crima faptul ca in niciun post de al meu nu folosesc ''-" din comoditate sau din simplul fapt ca nu vreau. asta nu ma face analfabet daca asta sugerezi prin postul tau total pe langa subiect

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu arata rau jucaria... dar... Android compatibil PSP si PSx ?!? Pai daca se va intampla minunea asta, e posibil sa vedem PSP si PSx games pe orice Android... Sa renunte Sony la exclusivitati... ma indoiesc. Sau poate noul telefon va avea un chip ce se va ocupa de PSP si PSx games, ca altfel nu se explica...

    blackshadow: cu liniuta o fi cum o fi, dar "consta" in loc de "costa" ?

  8. #8 SP
    Senior Member tray's Avatar
    sper sa apara ceva totusi, de ani buni apar zvonurile astea

  9. #9 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu arata rau jucaria... dar... Android compatibil PSP si PSx ?!? Pai daca se va intampla minunea asta, e posibil sa vedem PSP si PSx games pe orice Android... Sa renunte Sony la exclusivitati... ma indoiesc. Sau poate noul telefon va avea un chip ce se va ocupa de PSP si PSx games, ca altfel nu se explica...

    blackshadow: cu liniuta o fi cum o fi, dar "consta" in loc de "costa" ?
    nu esti singurul care se indoieste IGN Tackles PSP Phone Rumors - PSP Feature at IGN

  10. #10 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Mai bine ar face PSP2, PSPhone ar fi acelasi esec care a fost si PSP Go. Pret mult prea mare pentru cea ce face.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eeh, pe ei i-au speriat vanzarile incredibile la titluri pe iPhone care pe PSP s-au vandut mult prea prost... Se gandesc ca o combinatie telefon/smartphone + consola portabila = singurul atuu fata de Nintendo. Sau poate cine stie, va fi telefon 3D de la Sony... Parca vad, ca sa raspund la telefon trebuie sa-mi pun ochelarii

  12. #12 SP
    Junior Member fylipdan's Avatar
    O sa fie un super gadget, doar sa se pastreze viata bateriei.
    Offline: Blackshadow, nu ar fi rau sa scrii corect. Stii cum e vorba aia: "Nu te mai stramba ca asa ramai!". Zilnic primesc CV-uri la munca de la o gramada de analfabeti care nu au nici o sansa sa fie angajati. E super ca esti constient de greseli, dar ceilalti citesc ce scrii si invata prost.

  13. #13 SP
    Junior Member dacblood's Avatar
    Eu imi doresc un PSP 2 care sa includa si functie de telefon. Cu ocazia asta imi schimb si eu 'jarca'
    Ar fi o idee ca Sony sa se lanseze intr-o batalie pe 2 campuri (Nintendo si Apple). Asa ar avea de castigat clienti din fiecare tabara

  14. #14 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    eu vreau PSP2, nu telefon ... pentru asta exista iPhone...etc.

  15. #15 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Mai bine includeau telefon in PSP Go.

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sony response to phone gaming

  17. #17 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 06-09-2013, 15:09
  2. Replies: 7 Last Post: 30-07-2013, 09:53
  3. PlayStation Phone Leaked ! By Mika in forum Console News
    Replies: 91 Last Post: 15-02-2011, 09:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts