Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Se lucreaza la Devil May Cry 5

  1. #1 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar

    Se lucreaza la Devil May Cry 5

    Capcom tocmai ce a confirmat intr-un interviu existenta jocului Devil May Cry 5 si faptul ca noul joc se va bucura de un �western touch� pentru a atrage potentiali cumparatori din UK-US. Circula zvonuri ca Devil May Cry 5 nu se va lansa in urmatorii doi ani. Este foarte probabil ca jocul sa fie anuntat in cadrul conferintei Tokyo Game Show. Nu stiu ce ganduri aveti voi, dar eu de mult astept un nou joc DMC. Mai jos aveti interviul:

    �Devil May Cry 5 is a game that, when started development, this will change a lot in relation to the above. The reason is that, despite the franchise has some very loyal followers, their sales are not particularly high, especially overseas. For this reason, it is likely that in the fifth chapter will incorporate certain western touch to make it more attractive to American and European players.� - Keiji Inafune
    Attached Images Attached Images dmc4_001_nero_01.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    hell yes

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Good stuff! Can't wait!

  4. #4 SP
    Member MihaY's Avatar
    Finally!

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Good stuff! Can't wait!
    Odata ce au zis ca nu iese in urmatorii 2 ani... n-ai ce face, trebuie sa astepti. Tare mi-e ca vor sa scoata urmatorul DMC pentru PS4

  6. #6 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Super tare!As avea si eu o intrebare:dmc5 va continua povestea lui dmc4?(trebuie neaparat sa ma apuc de al 4-lea).

  7. #7 SP
    Member zempty's Avatar
    Deocamdata nu s-au dat alte informatii s-ar putea sa zica o data de lansare si alte detalii la TGS ...

  8. #8 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eu sper sa mearga tot asa pe Dante-Nero. Ador ambele personaje, fiecare isi are farmecul sau...

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Eu sper sa mearga tot asa pe Dante-Nero. Ador ambele personaje, fiecare isi are farmecul sau...
    Poate iese chiar un trio... sa avem si o gagica, nu ?

  10. #10 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Bayonetta will be awesome.

  11. #11 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Poate iese chiar un trio... sa avem si o gagica, nu ?
    Devil May Lol: Kitchen Edition Vanezi demoni in timp ce ii gatesti lui Dante micul dejun

    Lasand gluma, cred ca Bayonetta este de ajuns pentru partea feminina. DMC = Dante, chit ca l-au bagat si pe Jr. in DMC4... Sunt curios ce inseamna pentru ei acest "western touch", poate chiat un RDR meets DMC?

  12. #12 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    "Western touch" inseamna ca va fi produs de un studio din vest, asa cum se zvoneste de ceva timp.

  13. #13 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Tare mi-e ca vor sa scoata urmatorul DMC pentru PS4
    Exact la asta ma gandeam si eu cand am citit ca nu se va lansa in urmatorii doi ani + amanarile (probabile) ce vor arma acestei perioade poate apare PS4 pana atunci.Eu unu am sperat ca poate o sa-l avem la anu in toamna dar se pare ca nu va fi deloc asa

  14. #14 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    "Western touch" inseamna ca va fi produs de un studio din vest, asa cum se zvoneste de ceva timp.
    Ceva imi spune ca se refera la stilul jocului, nu la cine il produce... Daca scrie pe el EA Games si e facut de aceiasi oameni, in acelasi stil, au rezolvat ceva cu clientii occidentali? Nu prea...

    Oricum, asteptam si aflam. Cel mai simplu si sigur!

  15. #15 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    "will incorporate certain western touch to make it more attractive to American and European players."

    Ma cam ingrijoreaza afirmatia aceasta....

  16. #16 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    They better not f*ck it up!

  17. #17 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Odata ce au zis ca nu iese in urmatorii 2 ani... n-ai ce face, trebuie sa astepti. Tare mi-e ca vor sa scoata urmatorul DMC pentru PS4
    ...eu am zis că nu mă ating de următoarea generație de console (mi-a ajuns carnavalul de acum). Dacă-l scot pe PS4 asta e, nu-l joc

  18. #18 SP
    Member theste99's Avatar
    l-am terminat pe 4 si e tare

  19. #19 SP
    Junior Member catallynn26's Avatar
    Niste reprezentanti de la Microsoft au spus ca generatia actuala de console poate rezista pana in 2013. Deci, sunt sanse foarte mari ca DMC5 sa apara pe generatia actuala de console ( daca ne gandim si la amanari s-ar putea sa avem DMC5 pe generatia 8 de console ).

  20. #20 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Generația actuală de console poate rezista mult și bine - doar că foamea de bani e mare și no...asta e problema.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Licitatie: Devil May Cry 4 By buf in forum Licitatii
    Replies: 4 Last Post: 26-09-2011, 12:31
  2. Replies: 1 Last Post: 13-04-2010, 12:37
  3. Devil May Cry 4 By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 23 Last Post: 11-01-2009, 15:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts