Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Zvon: Zipper lucreaza la MAG 2

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Zvon: Zipper lucreaza la MAG 2

    Cand MAG a fost anuntat, toata lumea a fost uimita. Nu neaparat de ce au prezentat cei de la Zipper, ci de faptul ca MAG avea confruntari intre 256 de jucatori. Cea ce este enorm, mai ales in conditiile in care majoritatea jocurilor nu trec de 16 oameni pe harta. Retailer-ul Walmart listeaza, printre multe alte jocuri, si MAG 2, o continuare pentru FPSul produs de Zipper. Lansarea va avea loc candva in Ianuarie, dar aceasta nu este sigura, mai ales ca Zipper va lansa in aceasi perioada si Socom 4.
    Attached Images Attached Images mag_ces051.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Daca MAG2 va avea acelasi framerate ca si primul... i'm not buying.

  3. #3 SP
    Banned I_Fabian_I's Avatar
    Quote Originally Posted by eXist View Post
    Daca MAG2 va avea acelasi framerate ca si primul... i'm not buying.
    You don`t have to but we will

  4. #4 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    vezi ca halisi un cuvant

  5. #5 SP
    Banned nurv's Avatar
    Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
    vezi ca halisi un cuvant
    Man fi intelegator, englesu era prea entuziasmat de joc

  6. #6 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    sincer nu stiu de ce vor sa faca un sequel la MAG . 1.Jocul nu s-a vandut exagerat de bine astfel incat sa ceara un sequel (parca nici nu a depasit 1 mil de exemplare )
    2.Mag nu avea nici o poveste SP de continuat (nu am jucat MAG asa nu stiu cum sta treaba cu povestea , da avand in vedere ca e MP ma gandesc ca nu era prea buna ... sa ma corecteze cineva daca gresesc )
    3.Ce ar putea sa ofere in Mag 2 si nu ar putea sa ofere predecesorului sau printr-un simplu DLC ?
    Eu cred ca nu ar fi cazu pt un sequel ... but thats just me . Poate vor in MAG 2 sa bage si optiunea de al juca SP

    L.E. da exist cred ca asta nu se putea rezolva cu un simplu DLC . Ar fi ceva sa faca un astfel de anunt

  7. #7 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    in Mag 2 o sa avem 524 de jucatori pe o harta ...

  8. #8 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    sincer nu stiu de ce vor sa faca un sequel la MAG . 1.Jocul nu s-a vandut exagerat de bine astfel incat sa ceara un sequel (parca nici nu a depasit 1 mil de exemplare )
    2.Mag nu avea nici o poveste SP de continuat (nu am jucat MAG asa nu stiu cum sta treaba cu povestea , da avand in vedere ca e MP ma gandesc ca nu era prea buna ... sa ma corecteze cineva daca gresesc )
    3.Ce ar putea sa ofere in Mag 2 si nu ar putea sa ofere predecesorului sau printr-un simplu DLC ?
    Eu cred ca nu ar fi cazu pt un sequel ... but thats just me . Poate vor in MAG 2 sa bage si optiunea de al juca SP

    L.E. da exist cred ca asta nu se putea rezolva cu un simplu DLC . Ar fi ceva sa faca un astfel de anunt
    1. Cam 900k
    2. MP only, din ce stiu fara niciun fel de poveste
    3. Grafica imbunatatita, harti noi, moduri de joc noi, sunet mai bun, clase noi, alte PMC, multiplayer pentru si mai multe persoane, alte features, imbunatatiri pentru features existente etc. Oricum au ce sa bage intr-un sequel, nu stiu daca pot face toate astea in doar un an, in care au lucrat la Socom 4 si la DLCuri pentru MAG.

  9. #9 SP
    RPG and FPS fan G-XtremE's Avatar
    Intrebare, cati dintre voi ati jucat MAG?
    @eXist, iti zic din proprie experienta ca nu exista nici un fel de scadere a numarului de cadre in joc. Nu exista lag si este unul din foarte putinele jocuri de care producatorii se ocupa constant.

  10. #10 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu am jucat MAG si pot cu siguranta sa-ti zic ca exista lag in joc,mai ales in meciurile cu nr. ridicat de jucatori,peste 100.Poate intre timp l-au mai patch-uit,si acum nu mai are lag ceea ce ar fi f bine si bravo lor atunci,dar cand eu l-am avut si jucat exista lag destul de mult.
    Pe mine stirea ma lasa rece fiindca primul joc nu m-a impresionat cu nimic,sa vedem ce vor face cu al doilea.

  11. #11 SP
    Junior Member Magic's Avatar
    1.Nu e lag in joc
    2.S-a vandut in peste 1.7mil de exemplare(pana acum)
    3.Tot ce a enumerat @erik95(grafica imbunatatita,sunet,noi moduri,etc.) exista deja in beta pentru versiunea actuala de MAG
    4.Zvon conceput pentru reclama

  12. #12 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    1.7m exemplare a fost cifra care ti-a iesit la zaruri? Jocul s-a vandut in nici mai mult nici mai putin de 0.91m. Tinand cont ca sunt jocuri mult mai slabe, care s-au vandut mult mai putin, dar detin continuari, nu vad de ce MAG 2 nu ar fi o posibilitate. Am jucat MAG, doar beta si nu am intalnit nici o problema. De fapt a fost una si anume haosul din jocurile cu multi jucatori (peste 100), dar asa este in razboi nu? Un haos total. A aparut o moda noua acum, foarte deranjanta. Daca jocul nu are in titlu Call of Duty, este praf pentru multi.

  13. #13 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Magic View Post
    2.S-a vandut in peste 1.7mil de exemplare(pana acum)
    uite aici cate exemplare s-au vandut Software Totals - VGChartz deci e putin sub 1 milion . Si-ar fi dorit cei de la Zipper sa vanda peste 1.7 mil de exemplare . Oricum e un numarul frumushel avand in vedere ca jocu s-a lansat abea la inceputul anului

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Zvon: Valve lucreaza la o consola By Zombozo in forum Console News
    Replies: 49 Last Post: 07-01-2013, 12:52
  2. Zvon: Se lucreaza la un nou MGS By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 16-01-2011, 21:14
  3. Zvon: Se lucreaza la un nou Soul Calibur By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 24-08-2010, 15:41
  4. Zvon: 2K lucreaza la BioShock MMO By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 16-04-2010, 09:27
  5. Zvon: Se lucreaza la un nou Medal of Honor By erik95 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 06-05-2009, 03:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts