Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Blizzard investigheaza Diablo pentru console

  1. #1 SP
    Senior Member Mika's Avatar

    Blizzard investigheaza Diablo pentru console

    Diablo 3 pe console este un zvon care se tot aude prin industrie de mult timp. Ultima oara a fost anul trecut cand Blizzard a mentionat ca "exploreaza un concept legat de Diablo pentru console". CEO-ul Blizzard, Mike Morhaime a spus ieri la DICE ca un joc ca Diablo s-ar putea juca foarte bine pe console, desi si-a exprimat interesul pentru PC datorita flexibilitatii. Cel mai important, a precizat faptul ca Blizzard investigheaza serios problema sa vada daca are vreun sens. Cea mai mare problema care se ridica este acea a patch-urilor si expansion-urile inevitabile. Morhaime a dat din cap afirmativ cand a fost intrebat daca Diablo ar fi jocul Blizzard cel mai usor de portat pe console.
    Attached Images Attached Images blizzard-diablo-3-1280-720-3187.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Blizzard daca o sa faceti miscarea asta si o sa apara pe console, atunci promit ca dau pre order la collectors (si cred ca ar fi muuuulti alti gameri care ar face la fel) . Si noi consolistii avem nevoie de capodoperele astea de la Blizzard

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu apare pe cosole. S-a mai discutat acest aspect.

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Nu apare pe cosole. S-a mai discutat acest aspect.
    Pe o bere? La un an dupa lansare pc va apărea si pe console, foame de bani

  5. #5 SP
    Junior Member Wyzy's Avatar

    Lightbulb topul celor mai violente jocuri si totusi cele mai bune


  6. #6 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by dante23481 View Post
    Pe o bere? La un an dupa lansare pc va apărea si pe console, foame de bani
    Blizzard aduce incasari uriase, nu cred ca o lansare pe console are rost. Diablo/Starcraft/WoW sunt jocuri care au (avut) succes pe PC, iar acolo le este locul, chiar daca mi-ar face placere sa incerc Diablo 3 pe consola.

  7. #7 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Blizzard aduce incasari uriase, nu cred ca o lansare pe console are rost. Diablo/Starcraft/WoW sunt jocuri care au (avut) succes pe PC, iar acolo le este locul, chiar daca mi-ar face placere sa incerc Diablo 3 pe consola.
    da totusi cei de la blizzard cred ca nu i-ar deranja sa vanda inca cateva milioane de exemplare pt ps3 si xbox (si daca ar fi vorba de diablo ar putea sa vanda si zece milioane de exemplare...).

    Asa cum au lansat Diablo 1 pt ps1, vreau sa lanseze si diablo 3 pt ps3 (ca sa ii iertam ca nu au lansat Diablo 2 pt ps2 lol)

  8. #8 SP
    Junior Member serko's Avatar
    Eu cred ca il vor lansa pe ps3 si xbox360 dupa 3 ani de la lansarea pe PC

  9. #9 SP
    Junior Member lotoganja's Avatar
    diablo 3 pe console mi se pare o miscare foarte buna , eventual sa fie multiplayer only iar in felul asta ar scapa si de piraterie si nici nu m-ar deranja sa ma joc doar on-line ,dimpotriva .

  10. #10 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nu cred ca pirateria ar fi o problema. Diablo 3 ar avea vanzari imense daca s-ar lansa pe consola la cat de asteptat e de toata lumea.

  11. #11 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Asta ar fi unul dintre putinele jocuri bune care eu unul nu le-as juca pe consola.
    Te misti mult mai bine si e mult mai fluid pe PC. Parerea mea.

  12. #12 SP
    Member maweryck's Avatar
    Quote Originally Posted by rulzmaker View Post
    Asta ar fi unul dintre putinele jocuri bune care eu unul nu le-as juca pe consola.
    Te misti mult mai bine si e mult mai fluid pe PC. Parerea mea.
    Sa vezi ce fluid o sa ma misc eu cu MOVE in Diablo 3

  13. #13 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Ha! No more riddles: Blizzard hiring for “console Diablo III” | VG247
    Blizzard has apparently confirmed it’s working on a console port of Diablo III, having posted an ad for a senior producer on Gamasutra specifically for the game.
    The job requires “a minimum of 4 years experience in the video game industry” and the successful candidate “must have shipped at least one AAA console title in a senior producer role.”
    This is the first time Blizzard has explicity said Diablo III is being worked on as a console game.
    happy happy day!

  14. #14 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Hell yes.

  15. #15 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Blizzard Entertainment: Career Opportunities - Senior Producer, Console

    ---------- Post added 21-02-2011 at 02:51 PM ----------

    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Nu apare pe cosole. S-a mai discutat acest aspect.
    ai sa imi dai o bere...corona te rog ca e mai mica si nu ma ia de cap

  16. #16 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Dupa ce am jucat Torchlight pe Xbox, vreau sa spun ca am devenit nerabdator in a juca Diablo 3 pe consola. Torchlight e un bun exemplu al acestui gen de joc care are un control bun, iar daca stam sa ne gandim ca avem totusi de-aface cu Blizzard, ma astept la lucruri marete din partea lor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Diablo III ar putea veni si pe console By Tudoran in forum Console News
    Replies: 33 Last Post: 01-02-2012, 18:36
  2. Replies: 21 Last Post: 10-01-2012, 22:00
  3. Replies: 4 Last Post: 08-05-2010, 02:58
  4. Replies: 6 Last Post: 03-08-2008, 17:05

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts