Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Mirror's Edge 2 a fost pus pe hold

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Mirror's Edge 2 a fost pus pe hold

    VG247 ne informeaza ca Mirror's Edge 2, sequel-ul inca neconfirmat al jocului Mirror's Edge, a fost pus pe hold. Existenta lui Mirror's Edge 2 a fost confirmata in 2009, cand Patrick Soderlund, EA Games Europe VP, a afirmat ca o mica parte din echipa DICE lucreaza la joc. Mirror's Edge a fost primit destul de bine de critici, dar cele 2 milioane de unitati vandute nu par suficiente pentru EA.
    Attached Images Attached Images mirrorsedge7.jpg

  2. #2 SP
    Member tudort's Avatar
    Or sa-l scoata. Tin lumea pe jar si apoi cand il lanseaza dupa ceva amanare va prezenta un impact mai mare asupra publicului si implicit o rata de cumparare mult crescuta . Daca il fac si calumea merita . E un concept inovativ si ceva foarte placut, gradul de imersie fiind mult crescut si posibilitatile de evolutie ale unui joc de acest fel sunt mari, parerea mea !

  3. #3 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Bine măcar că lucrează la another generic military shooter >_>

  4. #4 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Daca il scot sa lucreze la sistemul de shooting infernal. In rest, sa il scoata de pe hold si sa-l faca odata. Sa nu schimbe muzica si setting-ul actiunii.

  5. #5 SP
    Junior Member swedish's Avatar
    2 ??? Nu cred ca se merita o continuare. Eu am terminat training-ul la inceput, am obtinut acel trofeu si atat. Mai departe cu inceperea primului capitol nu reusesc sariturile alea sa ma rostogolesc si altele ... E cam sec jocul. "Parkour" imi trebuia mie pe consola.

  6. #6 SP
    Member tudort's Avatar
    Mie mi se pare Genial ! M-a facut sa vreau sa alerg mai mult si sa imping limitele organismului ! E foarte antrenant de asemenea , luand in calcul faptul ca angajand creierul intr-o astfel de fantezie actioneaza musculatura intr-atat incat sa lucreze un estimativ de 60% din efortul real. Deci faci si sport

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A fost un joc original din toate punctele de vedere. Un joc bun, care te tinea lipit de monitor/TV. merita o continuare. chiar o asteptam. pacat ca l-au pus pe hold...

  8. #8 SP
    Member liviu15's Avatar
    Tocmai mi-am amintit de joc si inca il am , cred ca ma apuc iar de el ca a fost prea bun , sper sa apara urmatorul cat mai curand ca m-am saturat numai de FPS-uri.

  9. #9 SP
    Member freezy's Avatar
    Quote Originally Posted by swedish View Post
    2 ??? Nu cred ca se merita o continuare. Eu am terminat training-ul la inceput, am obtinut acel trofeu si atat. Mai departe cu inceperea primului capitol nu reusesc sariturile alea sa ma rostogolesc si altele ... E cam sec jocul. "Parkour" imi trebuia mie pe consola.
    Daca tie nu ti-a placut sau nu ai reusit sa faci niste sarituri simple, nu inseamna ca jocul e sec si nu merita o continuare.

    Eu sper si imi doresc sa se apuce de joc cat mai repede. Ar fi pacat sa nu avem o continuare, primul a fost genial.

  10. #10 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Doamne, numai eu stiu cat l-am jucat si rejucat si cred ca nici acum nu m-am plictisit de el. E absolut fabulos, pompeaza adrenalina mai ales atunci cand fugi de politie si iti suiera gloantele pe la cap. Mai vreau!

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  12. #12 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Daca il scot sa lucreze la sistemul de shooting infernal. In rest, sa il scoata de pe hold si sa-l faca odata. Sa nu schimbe muzica si setting-ul actiunii.
    Shooting infernal ?! Tu nu ai �nţeles nimic din joc, tu iei rolul unui curier aşa că e şi normal ca partea de shooting să fie mai grea.

  13. #13 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Tu nu ai inteles nimic din ce am zis eu. Nu am zis ca ar trebui sa fie mai usor, doar ca e prost facut. Nu am inteles nimic din joc.. eu impreuna cu Joystiq, IGN si Destructoid.

    Though locomotion is spot-on, combat simply isn't there. Hit detection is sloppy on the rare occasions that you're forced to use hand-to-hand combat and the (even rarer) gunplay feels worse. Avoiding fights altogether is more frustrating than it needed to be thanks to cheap enemies that have flawless accuracy (even though they occasionally won't take a shot at you when you're within point blank range). Next time, I hope that DICE just ditches shooting altogether and makes up for it by making Faith better at disarming foes.
    The only problem comes when you engage in the hand-to-hand combat that's required for a disarm. The collision detection is off at times, punches and kicks are very redundant and to perform a true disarm you'll need to slow down time and wait for that brief window when the weapon flashes red to snap it out of your assailant's hands. Combat is much clunkier than it should be and because of that Mirror's Edge becomes a slightly one-dimensional experience.
    While the game also features hand-to-hand combat and gunplay, the game design discourages these types of encounters, mostly by making it frustrating and sometimes ineffective. In most instances, head-on encounters with enemies can be avoided, but when you’re forced into it, it fails on a number of levels.
    Data viitoare informeaza-te inainte sa scrii o aberatie. Asta a fost una din marile probleme ale jocului care l-au tras in jos, dar acum toti suntem experti.

  14. #14 SP
    Member theste99's Avatar
    Poti termina foarte bine jocul si fara sa tragi un glonte.

    Exista chiar si un achievement/trophy pentru asta.

  15. #15 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pana la urma conteaza experienta jucatorului si daca unuia i se pare ok partea cu shooting-ul (nici eu nu prea ma plang de ea din moment ce nu spre shooting aspira jocul) atunci e bine

  16. #16 SP
    Senior Member erik95's Avatar

  17. #17 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Data viitoare informeaza-te inainte sa scrii o aberatie. Asta a fost una din marile probleme ale jocului care l-au tras in jos, dar acum toti suntem experti.
    i feel you man

  18. #18 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Sa mai scoatem 5 Call of Duty-uri si sa lasam jocurile bune - dar cu vanzari putine sa dispara. Thanks

  19. #19 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    It's all about the money!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Mirror's Edge By eXist in forum Console Club
    Replies: 48 Last Post: 13-07-2012, 15:33
  2. Replies: 3 Last Post: 11-10-2011, 15:14
  3. Mirror's Edge 2 Confirmat By zNowkid in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 14-06-2009, 02:39
  4. Mirror's Edge 2D (beta) By apbaciu in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 13-11-2008, 16:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts