Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Battlefield 3: Deja mai bun decat Call Of Duty

  1. #1 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar

    Battlefield 3: Deja mai bun decat Call Of Duty

    John Riccitiello, CEO la EA Games continua sa marcheze Battlefield 3 ca fiind "cel mai bun produs din industrie din acest an", iar executive producer-ul Patrick Bach crede ca deja au produs un joc mai bun decat Call Of Duty in 2010. Increderea lui EA Games in Battlefield 3 continua sa fie pe primele linii in stiri. Mai devreme Marketing Director EA din UK si Irlanda, Stuart Lang, a spus unei echipe Europene de jurnalisti ca Battlefield 3 "va fi cel mai puternic in spatiu in acest an", cand Riccitiello a comentat ca Battlefield 3 "este facut sa doboare Call Of Duty".
    "I think it's based on what we did with Bad Company 2 last year, actually,"
    A zis Bach cand a fost intrebat de ce EA crede ca Battlefield 3 va intrece Call Of Duty al acestui an, care inca urmeaza sa fie anuntat de Activision.
    "Asking the community and the reviewers which was the better game (between Bad Company 2 and Black Ops), we had the higher score. So we've already built a better game in theory, but I think it's just based on the trust everyone has in DICE and in us building Battlefield games in general."
    Dar oricum, Bach este foarte sigur ca el va fi mult mai popular cu criticile, dar nu este pregatit sa discute daca Battlefield 3 va distruge Call Of Duty in chart-urile de vanzari.
    "That's not up to me to talk about because I'm not the expert,"
    A raspuns cand a fost intrebat daca el crede ca Battlefield 3 va intrece Call Of Duty al acestui an din punct de vedere comercial.
    "I'm the expert in building in games so I don't know. I think there are many factors that need to click to make that happen, but then again if you have the better product, why wouldn't you?"
    Activision va trebui sa anunte Call Of Duty al acestui an, in ciuda confirmarii ca un alt joc din serie este programat in a doua jumatate a acestui an. Jocul se crede a fi primul joc al noului studio al firmei Activision, Sledgehammer Games.

    Battlefield 3 se va lansa pe Xbox 360, PlayStation 3 si PC in Noiembrie. Care joc credeti ca va detine tronul?
    Attached Images Attached Images battlefield-3-wallpaper.jpg

  2. #2 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    La vanzari va ramane in frunte COD ca doar e trendy, wtf!

  3. #3 SP
    Junior Member Gamer4life's Avatar
    Battlefield 3 cu siguranta anul acesta va fi cel mai bun Fps,desi cei care sunt deja obisnuiti in a fugi pe 1 metru patrat de harta vor cumpara din nou COD,pt cei care stiu ce inseamna un FPS adevarat si un team play cu siguranta ca vor ramane mai mult decat uimiti cand vor pune mana pe Battlefield 3,e destul doar sa te uiti la micile clipuri si simti cum te trec fiorii de fiecare data.E actiune e tot ce iti doresti de la un FPS.E BATTLEFIELD 3 ce naiba,numele ii zice tot!DICE is the best!Can't wait for Battlefield 3!

  4. #4 SP
    Junior Member sattodude's Avatar
    nu mi`au placut shooterele ptr ps3 si nici nu m`am agitat sa vad cum sunt majoritatea..pana mi`a dat un prieten Battlefield bad company 2...si din plictiseala l`am jucat...si de o luna ma tot joc si nu ma mai satur...o frumusete de joc din toate punctele de vedere...mai putin partea cu VIP code care nu poate fi folosit decat o data...dar si asa...tot e extraordinar jocul....am sa imi cumpar si Battlefield 3....nici nu ma gandesc sa nu il joc
    PS: am jucat si COD...nu ma impresionat cu nimic...

  5. #5 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Eu nu pot compara cele doua jocuri ( Black Ops si BC2 ).Pt. mine sunt 2 genuri diferite.Explicatie:Black Ops-ul ( COD-ul in general ) este mai mult..cum sa-i zic...arcade.Multiplayer-ul e facut ca sa te distrezi,sa faci cat mai multe killuri si sa nu gandesti in timpul ala, in schimb BC2 nu e chiar asa ...arcade.Multiplayer-ul se bazeaza foarte mult pe team-play, nu pe killuri.Nu e un joc pt. oricine.Unora li se pare plictisitor.Eu le-am jucat pe amandoua multiplayer ( BC2 - PC ; BO - PS3 ) si nu pot sa zic ca BC2 mi-a placut mai mult decat BO sau invers.Parerea mea.

  6. #6 SP
    Member Merdiso's Avatar
    De cand a fost anuntat BF3 deja era clar ca va fi mai bun decat COD. Odata cu venirea stirii ca MW3 va folosi acelasi engine totul a devenit curat ca lacrima.
    Acuma ramane sa vedem, vanzari tot va avea COD din cauza faptului ca se numeste COD si nu se va schimba deloc, HD PVR-istii d-abea asteapta sa mai urce pe Iutub niste kill streak-uri sa-si arate "skillul".

  7. #7 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar

    versus vs. versus

    Quote Originally Posted by sattodude View Post
    nu mi`au placut shooterele ptr ps3 si nici nu m`am agitat sa vad cum sunt majoritatea..pana mi`a dat un prieten Battlefield bad company 2...si din plictiseala l`am jucat...si de o luna ma tot joc si nu ma mai satur...o frumusete de joc din toate punctele de vedere...mai putin partea cu VIP code care nu poate fi folosit decat o data...dar si asa...tot e extraordinar jocul....am sa imi cumpar si Battlefield 3....nici nu ma gandesc sa nu il joc
    PS: am jucat si COD...nu ma impresionat cu nimic...
    1) Ca regula generala, in 99% din cazuri primul joc care il joci ala iti place. Deci nu e vina ta ca tie nu iti place COD.
    ...e vina "vietii", daca e sa o iei asa. Pana la urma, daca toata lumea ar juca prima data acelasi joc, ar da faliment celelalte companii.

    2) Ma tem ca in realitate daca o sa fii implicat intr-un razboi adevarat pe campul de lupta, va avantaj superior cel care face ce face in COD (si nu in BATTLEFIELD) chiar daca BATTLEFIELD pare mai "strategic. tactic, team play" si tot ce mai vrei tu sa-i zici.
    Joaca in realitate ca in BATTLEFIELD si vei fi victima sigura.
    ....de la primul glont!

  8. #8 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    1)total fals..primul meu shooter pe PS3 a fost Modern Warfare 2..nu m-a impresionat deloc...al doilea a fost Killzone 2..un joc exceptional..
    2)sa nu ne hazardam in asemenea comparatii hilare...nimic din COD sau Battlfield nu se poate compara cu viata reala..auzi.."daca faci ce faci in COD ai avantaj superior"...pe sistemul daca mergi in realitate ca in GT5 esti Schumacher...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Call of Duty vs Battlefield vs Medal of Honor By BarKohba in forum Console Club
    Replies: 34 Last Post: 24-07-2010, 11:07
  2. Call of Duty 6 deja in development ? By MonkY in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 17-09-2008, 14:02

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts