Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 37

Thread: Wii 2 este confirmat!

  1. #1 SP
    Member dragos_mihaiy's Avatar

    Wii 2 este confirmat!

    Cei de la Nintendo au confirmat ca vor lansa o noua consola in anul 2012. La E3 Expo vor arata un model al consolei si vor prezenta mai multe specificatii despre noul hardware. Wii 2 sau "Project Cafe" dupa numele de cod, se speculeaza ca va fi semnificativ mai puternic decat Xbox 360 si Playstation 3. Consola va utiliza, de asemenea un controler nou, surse spun că va avea un display de 6 inch touch screen si dual analog.
    Attached Images Attached Images nintendo-088.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member IceBlast13's Avatar
    Mai bun ca PS3 ? Tot nu pot sa cred...

  3. #3 SP
    Member AVoF's Avatar
    Ai uitat sa precizezi ca la E3 se va putea juca pe noua consola, deci e aproape gata, ca proiect cel putin.

  4. #4 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by IceBlast13 View Post
    Mai bun ca PS3 ? Tot nu pot sa cred...
    Ai impresia că PS3-ul e o navă spaţială?

  5. #5 SP
    Junior Member MareleVlad's Avatar
    ...mie chiar mi se pare ca jocurile arata mai bine pe 360 decat pe PS3...

  6. #6 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    vai si aici este o stire despre noua consola de la Nintendo...

    chiar sunt curios daca la E3 sony sau Microsoft vor avea un raspuns pe masura

  7. #7 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Aveti in linkul de mai jos niste imagini leaked cu designul consolei si al controllerului:

  8. #8 SP
    Junior Member consoleStaR's Avatar
    stati pe pace.
    Asteptati sa faca Sony sau Microsoft o consola noua,cine stie poate un ps4 sau xbox720

  9. #9 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by consoleStaR View Post
    stati pe pace.
    lol, asta nu am mai auzit-o

  10. #10 SP
    Member carcru's Avatar
    Quote Originally Posted by MareleVlad View Post
    ...mie chiar mi se pare ca jocurile arata mai bine pe 360 decat pe PS3...
    Şi ce treabă are asta cu topicul ?

    OnTopic : Voi aveţi ce-aveţi cu xbox 720 şi playstation 4 că se vor lansa, sunteţi aşa siguri ? Oricum, nintendo e tăticul consolelor. Păcat, că unii dintre voi nu ştiţi ce marcă a scos prima consolă şi cine a revoluţionat gaming-ul. Păcat, că unii dintre voi aveţi �n cap doar ps3 şi 360 şi n-aţi avut şansa să testaţi şi c�teva jocuri de wii.. Oricum wii-ul a fost pus �n umbră de ps3 şi 360 datorită graficii,poate cu lansarea wii 2-ului o să testaţi şi voi un legend of zelda,un super mario galaxy,mario kart,mario party,etc.

    Edit :
    Quote Originally Posted by AnDu_alex95 View Post
    ok poate o sa par noob,dar ce dureaza asa mult sa creezi o consola noua? adica nu inventeaza procesoare si placi video speciale pentru ele.Trebuie doar sa le asambleze.Ce inteleg sa dureze mai mult ar fi sa creeze sistem de operare nou,retea de internet speciala si eventual un design nou.Scuzati de noobism.

  11. #11 SP
    Junior Member AnDu_alex95's Avatar
    ok poate o sa par noob,dar ce dureaza asa mult sa creezi o consola noua? adica nu inventeaza procesoare si placi video speciale pentru ele.Trebuie doar sa le asambleze.Ce inteleg sa dureze mai mult ar fi sa creeze sistem de operare nou,retea de internet speciala si eventual un design nou.Scuzati de noobism.

  12. #12 SP
    Member maweryck's Avatar
    Quote Originally Posted by carcru View Post
    Şi ce treabă are asta cu topicul ?

    OnTopic : Voi aveţi ce-aveţi cu xbox 720 şi playstation 4 că se vor lansa, sunteţi aşa siguri ? Oricum, nintendo e tăticul consolelor. Păcat, că unii dintre voi nu ştiţi ce marcă a scos prima consolă şi cine a revoluţionat gaming-ul. Păcat, că unii dintre voi aveţi �n cap doar ps3 şi 360 şi n-aţi avut şansa să testaţi şi c�teva jocuri de wii.. Oricum wii-ul a fost pus �n umbră de ps3 şi 360 datorită graficii,poate cu lansarea wii 2-ului o să testaţi şi voi un legend of zelda,un super mario galaxy,mario kart,mario party,etc.
    Eu mai degraba as testa un Battlefield 3 cu 64 jucatori si grafica de PC decat mario kart sau mario party


    Nu sunt jocuri rele cele spuse de tine dar tine de gustul fiecaruia si de ce alege sa joace fiecare in putinul timp liber .

    Sunt tare curios de cum o sa se pozitioneze Nintendo cu WII 2 asta si daca s-au gandit si la hardcore gamers .
    La cat de bine le-a mers cu WII , Nintendo clar are puterea financiara sa scoata ceva tare rau de tot . Dar cum nu conteaza numai hardware-ul ramane de vazut si cu ce jocuri or sa-si sustina consola pt inceput

  13. #13 SP
    Member carcru's Avatar
    Mereu contează gameplay-ul nu Hardware-ul,asta nu iau �n considerare multe persoane la wii,am uitat să specific.

  14. #14 SP
    Member quentin_04's Avatar
    Quote Originally Posted by MareleVlad View Post
    ...mie chiar mi se pare ca jocurile arata mai bine pe 360 decat pe PS3...
    am auzit-o si pe asta
    Ontopic: Mi se pare cretina ideea cu controale touchscreen, cat despre gameplay-ul la wii, ps3 si 360, toate 3 consolele au jocuri platform diferite intre ele, nu ai cum sa compari super mario galaxy, zelda sau mario kart cu god of war, uncharted sau ratchet & clank, toate sunt foarte bune in stilul lor; sincer eu mai degraba as juca god of war decat zelda, fiecare are gusturile lui

  15. #15 SP
    Member yoyokid's Avatar
    WII-ul e consola de familie.Jocuri facute ca sa fie jucate cu prietenii/copilul tau.Daca te joci singur pe WII nu e nicio distractie( cel putin pentru mine).E distractiv sa conduci un cart impreuna cu prietenii tai timp de...1 ora,dar dupaia gata.Mie imi place , in timpul liber, sa omor noobi cu knife-ul dandu-le headshot ( b**ch,you just got owned ),sa pun C4 pe un ATV si sa ma arunc in cel mai apropiat copac.Asa ma distrez eu.Astea sunt gusturile mele.O fi Nintendo taticul consolelor,dar nu fac console/jocuri pe placul oamenilor ca mine.

  16. #16 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by carcru View Post
    Păcat, că unii dintre voi nu ştiţi ce marcă a scos prima consolă şi cine a revoluţionat gaming-ul.
    Vrei sa zici ca, Nintendo?

  17. #17 SP
    Junior Member IceBlast13's Avatar
    Quote Originally Posted by anotherchild View Post
    Ai impresia că PS3-ul e o navă spaţială?
    Cam ceva de genu'

  18. #18 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Ia urca-te pe ea. Vezi daca ajungi pe luna.

  19. #19 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Urat controler au mai facut si astia de la Nintendo.Arata ca dracu.

  20. #20 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    Quote Originally Posted by carcru View Post
    Şi ce treabă are asta cu topicul ?

    OnTopic : Voi aveţi ce-aveţi cu xbox 720 şi playstation 4 că se vor lansa, sunteţi aşa siguri ? Oricum, nintendo e tăticul consolelor. Păcat, că unii dintre voi nu ştiţi ce marcă a scos prima consolă şi cine a revoluţionat gaming-ul. Păcat, că unii dintre voi aveţi �n cap doar ps3 şi 360 şi n-aţi avut şansa să testaţi şi c�teva jocuri de wii.. Oricum wii-ul a fost pus �n umbră de ps3 şi 360 datorită graficii,poate cu lansarea wii 2-ului o să testaţi şi voi un legend of zelda,un super mario galaxy,mario kart,mario party,etc.

    Edit :



    prima consola din lume a fost Magnavox Odyssey, lansata in anii 50' de Ralph Baer si apoi a iesit Pong marca Atari...a nu se confunda cu Atari Odyssey care a fost a 2a consola Atari..abia prin 83' a iesit si Nintendo pe piata cu ColecoVision...
    dar sunt sigur ca stiai asta

    ---------- Post added 26-04-2011 at 10:17 AM ----------

    si cred ca Nintendo vor Pwn'ui piata vanzariilor as always

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 18 Last Post: 07-11-2014, 02:43
  2. Replies: 0 Last Post: 28-08-2013, 18:05
  3. E3 2010: Golden Eye 007 confirmat pentru Wii By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 15-06-2010, 08:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts