Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Primele informatii despre noul Fifa

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Primele informatii despre noul Fifa

    Uite ca au inceput sa apara si primele informatii despre ultimul titlul din seria Fifa si daca ma intrebati pe mine, un mare fanboy al jocului, deja suna foarte interesant. Detalile au fost dezvaluite prin intermediul reviste "Official PlayStation Magazine" din Franta. Se pare ca echipa din Canada s-au concentrat anul acesta pe "Impact Engine", un sistem ce urmareste fiecare contact intre jucatori (genunchi, sold, mana, cred ca ati prins ideea) evident in mod realistic si de asemenea in mod implicit si accidentarile acestora. In Fifa 12 vor aparea in premiera 3 noi stadioane, din pacate nu stim care, iar AI va avea un comportament mult mai uman. Interfata jocului si prezentarea meciurilor au fost si acestea schimbate in mod radical, toate informatile din revista le veti gasi mai jos. In caz ca va intrebati, da, imaginea de mai jos e primul screenshot oficial din noul joc.
    • FIFA 12 introduces the 'Impact Engine' which properly tracks and formulates contact between players, including their hips, knees etc.
    • The AI will also keep track of areas of the body players have been injured during a match. Players can also become injured off the ball if abused too much, especially late in the game.
    • FIFA 12 also introduces 'AI Vision Game' (rough translation), which promises to make passing more realistic. If you try to complete a pass to a player that's not within visible range, for example, it's less likely you'll complete the pass. EA hopes this will get rid of "blind passing".
    • Personality Plus is more developed and should influence AI players' passes this time.
    • AI is said to be "more human", with each player acting more or less according to his abilities. One example given is when an AI player sees Fabregas coming towards him with the ball, he'll act more carefully.
    • OPM describes "new presentation" of matches in FIFA 12, which are said to be very much inspired by English football crowds.
    • The game includes three new arenas, this time with integrated benches along the sidelines and "impressive lighting effects" according to OPM France.
    • Integration of a new short dribble with the left stick.
    • The game features a new camera that's noticeably closer to the ground.
    • There's also a new menu interface that appears to be simpler and more ergonomic than before.
    Attached Images Attached Images fifa-12.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member cristiochiana's Avatar
    Sick!!!

  3. #3 SP
    Junior Member IceBlast13's Avatar
    de ceva vreme astept o liga 1 in fifa...

  4. #4 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by IceBlast13 View Post
    de ceva vreme astept o liga 1 in fifa...
    Visează �n continuare..

  5. #5 SP
    Member romey's Avatar
    De Liga 1 nici nu poate fi vorba at�ta timp c�t avem ce avem in fruntea federatiei.

    In FIFA 12 imi doresc (pe l�nga multe altele ) sa vad o reactiei publicului spectator in momentul golului.In FIFA 11 e o diferenta fata de 10 dar tot e o problema , sunetul multimii denot� faptul c� se bucur� dar reactia a numai 3-4 spectatori e cam ciudata. Vreau mai mult show si in tribune.

  6. #6 SP
    Junior Member Ownzy's Avatar
    poate unul din cele 3 stadione va fi noul Lia Manoliu(national arena)

  7. #7 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Ar fi ceva sa-l avem in joc.
    Ca in fiecare an promit destul de multe, dar cel putin in ultimele 2 sezoane au lansat, practic, o varianta BETA, cu destul de multe bug-uri care ori au fost fixate prin patch-uri (destul de putine), ori in urmatorul joc (cum a fost MM-ul din FIFA 10), ori nici macar acuma (asistarea incredibila in unele faze, si faptul ca poti face cu un jucator cate scheme vrei tu fara anumite limitari).
    Mi-ar place ca acest lucru sa se schimbe radical odata cu FIFA 12, dar nu sunt prea optimist.

  8. #8 SP
    Banned Venom's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    daca ma intrebati pe mine, un mare fanboy al jocului, deja suna foarte interesant.
    Iote ca mi se umple ***** de lacrimi. Wow, pase! WOW, viziune, Ohoooo! Ia uiteeeee! VIZIUNE! Am asa emotii incat imi vine sa vomit. Apropos: Daca folosim gamepadul are vreun efect cand jucam? Ca in rest..., ia poftim de te uita la ce imbunatatesc astia. DE LA FIFA '99 incoace. Aceleasi lucruri. Este incredibil cum puneti botul la "imbunatatiri". LOL!

  9. #9 SP
    Member ZeroSkillNoob's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Iote ca mi se umple ***** de lacrimi. Wow, pase! WOW, viziune, Ohoooo! Ia uiteeeee! VIZIUNE! Am asa emotii incat imi vine sa vomit. Apropos: Daca folosim gamepadul are vreun efect cand jucam? Ca in rest..., ia poftim de te uita la ce imbunatatesc astia. DE LA FIFA '99 incoace. Aceleasi lucruri. Este incredibil cum puneti botul la "imbunatatiri". LOL!

    Esti HIGH?Ce ai vrut sa spui in postul tau?Ai facut un comentariu total aiurea.E si normal ca lumea sa se bucure la unele imbunatatiri.daca tie nu iti place nu inseamna ca altii nu trebuie sa se bucure pentru niste lucruri care tie ti se par minore.De la Fifa 08 pe console pana acum la Fifa 11 ,in fiecare joc din serie au adus imbunatatiri majore.Fifa 10 a folosit noul engine si a iesit bine,Fifa 10 World Cup a iesit frumos si chiar a avut unele lucruri in plus fata de Fifa 10.In Fifa 11 avem Pro Passing cu toate ca este cam slabut,avem animatii noi,avem Personality+,Be The Keeper si multe altele,si iti spun ca si Fifa 12 va fi cu mult diferit fata de ceea ce jucam acum.

    PS:Si eu sunt un Fifa Fanboy

  10. #10 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Iote ca mi se umple ***** de lacrimi. Wow, pase! WOW, viziune, Ohoooo! Ia uiteeeee! VIZIUNE! Am asa emotii incat imi vine sa vomit. Apropos: Daca folosim gamepadul are vreun efect cand jucam? Ca in rest..., ia poftim de te uita la ce imbunatatesc astia. DE LA FIFA '99 incoace. Aceleasi lucruri. Este incredibil cum puneti botul la "imbunatatiri". LOL!
    ai uitat sa-ti iei medicamentele ce sa face cu inteligentii astia.

    PS: sa ti-o zic pe limba ta. textul din quote-ul tau e o simpla ironie, pentru ca am fost numit fanboy de cateva ori.

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Venom tu ai probleme serioase.
    Din stirea asta cel mai mult ma bucura noua camera mai apropiata de teren. Am simtit nevoia asta in FIFA 11 si ma bucur ca au facut ceva in legatura cu asta.

  12. #12 SP
    Member romey's Avatar
    Unul din cele 3 stadioane noi in FIFA 12 s-ar parea sa fie BC Place Stadium.
    MLS Stadium annouced for FIFA 12! - Soccer Gaming Forums. Si ma gindesc ca s-ar putea sa se confirme pentru ca e stadion din Canada.

    BC Place Stadium
    Attached Images Attached Images big_expo86openingceremonies.jpg 800px-bcplace_stadium.jpg

  13. #13 SP
    Member Sepy's Avatar
    salutare la toti...
    de adaugat in fifa 12 ...uefa champions league ...si mingi champions league...grafica cu un pic mai buna...si asa e aproape perfect :X
    mai multe stadioane ... imbunatatit manager mode ... jocul sa fie mai spectaculos si pe banca de rezerve...adica sa arate jucatorii de rezerva la fazele meciului din cand in cand....pe spectatori la faze....simulari de fault ... daca un jucator se accidenteaza sa vina dupa el si sa il transporte dupa linie ... si nu in ultimul rand stadioanele sa arate mai adevarate ...toate astea pe PS3.
    o zii buna!!!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Informatii despre SOCOM 4 Beta By hibrid13 in forum Console News
    Replies: 19 Last Post: 29-03-2011, 16:29
  2. Primele detalii despre FIFA 12 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 34 Last Post: 29-01-2011, 10:46
  3. Primele informatii despre LA Noire By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2010, 22:15
  4. Primele detalii despre noul True Crime By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 15-12-2009, 12:58
  5. Primele detalii despre Fifa 2010 By Madutzzu14 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 09-05-2009, 00:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts