Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Zvon: Kinect se va indrepta spre hardcore la acest E3

  1. #1 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar

    Zvon: Kinect se va indrepta spre hardcore la acest E3

    Microsoft va confirma suportul sau pentru titlurile hardcore dedicate Kinect la E3, cu anunturi precum Dance Central 2 si Kinect Sports 2, care vor veni in Los Angeles in 2 saptamani si jumatate. Eurogamer anunta ca Kinect Sports 2 este programat sa fie dezvaluit la Craciunul acestui an, cu inca un nou titlu pentru camera motion in development la Rare. Al doilea titlu nu va folosi personaje similare ale celorlalte serii, cum ar fi Banjo.

    Intre timp, Dance Central 2 de la Harmonix, care deja a fost confirmat ca este in development in Noiembrie anul trecut, este programat sa se lanseze tot in perioada Craciunului din 2011. Se pare ca se pregatesc multe surprize pentru acea perioada.

    Au fost facute anunturi privind 2 noi titluri de la un developer care deja a lansat titluri pentru Kinect, oricum, acesta este necunoscut. 2 noi studiouri au fost deschise si lucreaza la titluri Kinect, in concordanta cu un site: in Soho, Londra si inca un Microsoft HQ in Redmond, Seattle.

    Alt studio recent deschis in Vancouver este "suspectat" ca lucreaza la un FPS pentru Kinect.
    Aceste anunturi sunt destinate pentru a servi hardcore gamerii. EG a anuntat de asemenea ca un nou Forza open-world este pe drum de la fostul staffer Codmasters Gavin Raeburn. Nu este prima data cand Forza si open-world au fost spuse in acelasi text. Microsoft a spus ca numarul de titluri Kinect se va tripla pana la sfarsitul acestui an. EG a spus de asemenea ca 10 titluri non-Kinect vor fi anuntate in LA. Microsoft a refuzat sa comenteze.

    Conferinta de presa de la E3 va fi tinunta la University of Southern California's Galen Theatre, Luni, 6 Iunie de la 9 AM PST (5 PM PST).
    Attached Images Attached Images kinect.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer nu am inteles ce este hardcore la Kinect pt. E3? Dance Central 2 si Kinect Sports 2?

  3. #3 SP
    Member ReLLicK's Avatar
    haha,buna gluma monky poate sunt eu lenes,da' controlleru pentru mine va fi mereu pe primul loc....poate controler+movement,adica sixaxis controler which xbox users cannot use...

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Nu e zvon e ceva sigur și , după părerea mea, MOVE trebuia să facă acest pas important...nu Kinect.

    ...asta e, mare păcat.

    Cuv�ntul magic: rail - Mai multe nu zic.

  5. #5 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Eu zic ca cel mai bun joc pt. kinect ar fi un black & white. Jocu' ala m-o captivat pe pc cu mouse si tastatura, dapai daca as da din maini in fata televizorului...

  6. #6 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sincer nu am inteles ce este hardcore la Kinect pt. E3? Dance Central 2 si Kinect Sports 2?
    Pai tocmai, ca nu au dezvaluit mai nimic hardcore Eu am scris doar ce am gasit in gaming news!

  7. #7 SP
    Member emanuel's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Dance Central 2 si Kinect Sports 2?
    da, adevarate hardcore games

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    is curios cand o sa ofere niste detalii legate de acel "horror game pt knect". Ceva nightmare creatures sau ceva de genu...

    eu zic ca jocurile horror ar fi mortale cu knect sau move . Acolo chiar ar trebui sa te misti si o sa te agiti si o sa transpiri tot . si daca adaugi si 3D sunt sanse mari sa joci odata si sa mori

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar




    ...cu final alternativ, etc.

  10. #10 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Da, un shooter on-rail ar fii ceva acceptabil, dar nu suficient de bun. Din start nu va avea multiplayer datorita limitarii on-rail iar FPS-urile fara multiplayer sunt ca micul fara bere, nu prea merge. Un exemplu bun de joc pentru publicul hardcore este Fighters Uncaged, dar repet, doar ca si exemplu pentru ca produsul final este o bataie de joc. Poate daca s-ar incerca ceva mai simplu, folosind doar bratele la o perspectiva first person ar fii ok, un fel de box.

  11. #11 SP
    Junior Member d.radu's Avatar
    cred ca cea mai buna idee pt. kinect de pana acum este viitorul forza 4, ce scrie mai sus nu mi se pare deloc hardcore

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Zvon: PS4 se va lansa in Europa in acest an By Dant3 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 24-05-2013, 17:56
  2. Zvon: Xbox 720 are nevoie de Kinect sa functioneze By MiniEmotion in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 16-02-2013, 02:10
  3. Zvon: Gears of War pentru Kinect By Mika in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 09-02-2011, 23:06
  4. Zvon: Un nou titlu SSX, exclusiv Kinect By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 01-02-2011, 11:45
  5. Zvon: Gears of War pentru Kinect By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 16-11-2010, 20:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts