Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 39 of 39

Thread: Nintendo prezinta o noua consola... Wii U

  1. #21 SP
    Junior Member Dan.Andrew's Avatar
    Eu nu va inteleg! De ce trebuie neaparat daca Nintendo a scos o consola gata si Microsoft si Sony scot si ei una repede...
    OFF: Eu nu cred ca Sony sau Microsoft vor scoate o consola noua cat de curand ! Era un banc ma obscen : Intr-o parcare intra o limuzina si coboara un bogatan' si cheama niste gunoieri :
    -Tu si tu ... zice bogatanul'
    -Si eu si eu!zice un aurolac
    -Sugeti... o inghetata... :applause::applause:

  2. #22 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Da, asta mi se pare si mie dubios, cum o sa cobor privirea sa ma uit la informatiile de pe ecranul 2?

    Ma gandesc totusi ca astfel de dezbateri au avut loc si cand s-a anuntat Nintendo DS. Acolo totusi era vorba de 2 ecrane apropiate si nu a fost deloc o problema.

    @emanuel - al doilea ecran poate fi folosit la fel cum este folosit si al doilea ecran de la Nintendo DS/3DS. Pentru gaming aduce aceeasi inovatie ca DS la o scara mult mai mare + faptul ca poti suprapune ecranele.

  3. #23 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Quote Originally Posted by HoTSaucE View Post
    Controllerul cu ecran este pentru clipele de urgenta, daca ma intelegi
    Exact la aia m-am gandit si io . Uuuu fac pe mine, nu pot opri jocu'...stiu, ma joc pe buda

  4. #24 SP
    Junior Member dacblood's Avatar
    Decat un Wii U, mai bine un PS3+PS Vita (doamne ce denumiri mai scot si astia....) cu o functie de "remote".

  5. #25 SP
    Member Mircea's Avatar
    Sunt curios problema de heat cum o s-o denumeasca? WYLOD sau WROD?
    Foarte bine ca are backward cu accesoriile si jocurile Wii.
    Sunt curios de pret, din vorbe ,,arata,, promitator, sa vedem produsul finit la teste.
    Pana atunci, bravo Nintendo!!!!

  6. #26 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Tot respectul pentru Nintendo, ca s-au gandit sa mute manetele in partea de sus, unde-s mult mai comod de controlat decat in cazul Vitei/PSP-ului. Cei care au dureri de maini de la folosit maneta PSP-ului o sa inteleaga la ce ma refer. Pacat totusi ca nu-s manete propriu-zise, ci slidere (ca la PSP).

  7. #27 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    This thing looks strange...ummm...awsome!

  8. #28 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    bun

    1) Nintendo nu va folosi blu-ray, dar "Katsuya Eguchi, confirmed that the system's proprietary disc format will hold 25 Gigabytes of data" - Wii U Discs Will Be 25GB In Size

    2) si un video cu noul joc zelda pentru Wii U. looks awesome Zelda Nintendo Wii U gameplay video from E3 show floor - ComputerAndVideoGames.com

  9. #29 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

  10. #30 SP
    Member emanuel's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Da, asta mi se pare si mie dubios, cum o sa cobor privirea sa ma uit la informatiile de pe ecranul 2?

    Ma gandesc totusi ca astfel de dezbateri au avut loc si cand s-a anuntat Nintendo DS. Acolo totusi era vorba de 2 ecrane apropiate si nu a fost deloc o problema.

    @emanuel - al doilea ecran poate fi folosit la fel cum este folosit si al doilea ecran de la Nintendo DS/3DS. Pentru gaming aduce aceeasi inovatie ca DS la o scara mult mai mare + faptul ca poti suprapune ecranele.
    pai pe langa chestia cu ecranele apropiate de la DS, mai e o problema. La DS ecranele sunt de aceiasi dimensiune - adica adaugarea inca a unui ecran a insemnat dublarea jocului. In cazul wiiu nici nu se pune problema de asa ceva. Plus ca ds e un handheld console. Dar sa vedem totusi cum se implementeaza jucaria asta .
    O chestie interesanta - din cate am vazut eu, nu s-a zis o vorba despre Dragon Quest X - nu cumva au de gand sa il scoata exclusivitate pt WiiU ? hmm, asta m-ar determina sa iau consola.

  11. #31 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Nu pot sa zic decat "Meh!".

    Nu sunt fanboy, insa sincer, ca cineva care nu a avut treaba cu consolele pana acum vreo 3 ani, datorita wii-ului eu nu pot sa ma uit la Nintendo si sa ii iau in calcul cand o sa vina randul sa-mi schimb PS3-ul. Ca si in generatia actuala, Microsoft si Sony cred ca se vor bate pe banii mei.

    Disclaimer: nu am crescut cu NES-ul in brate, nu am jucat niciodata Mario sau Zelda, nu m-a tentat niciodata nici macar pentru o secunda wii-ul. Nu am nici un motiv sa-mi placa/displaca Nintendo decat din prisma produselor actuale.

  12. #32 SP
    Junior Member fylipdan's Avatar
    Nu inteleg de ce scot mereu chestii mai complicate toti! O sa ajungem sa jucam fifa alergand cu un balon prin sufregerie lovind tablouri si bibelouri.
    Nu e mai simplu sa scoata o consola HD cu pana la 8 controlere cat mai clasice si simplu de folosit? ( poate cu doua iesiri grafice pentru doua televizoare sa putem juca totul in co-op) Chiar asa grasi suntem ca avem nevoie sa muncim si cand ne jucam? Trebuie sa tinem in mana un controler cat un Ipad, sa il indreptam spre ecran sau sa ne sucim degetele la un shooter din cauza design-ului. In loc sa se concentreze pe prostii ca Move, Kinect sau noul controler Wii U, mai bine muncesc sa scoata jocuri interesante, cat mai lungi si cat mai captivante, nu conteaza pe cate dvd-uri. Asa lenesii prefera sa scoata console noi si sa re-editeze titlurile vechi.

  13. #33 SP
    Member quentin_04's Avatar
    Frate deci Wii-ul a fost super interesant, la inceput. E adevarat, in 2006 eram inca un copil si Wii-ul pur si simplu ma impresionat, dar totusi, dupa 2 luni l-am pus pe un raft si acolo l-am lasat (poate am mai jucat cand au venit prieteni pe la mine, dar in rest nu). Asa mi se pare si Wii U. Dupa maxim 3 luni, probabil o sa il vand sa imi cumpar jocuri pentru PS3 sau un 360.

  14. #34 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Da frate, ce bine e sa fim jucatori hardcore.

  15. #35 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Sa imi explice si mie cineva. Daca e o consola "noua", de ce au mai facut-o atat timp cat 3DS a fost lansat acum cateva luni in urma ? Nu au deja un handheld ?!

  16. #36 SP
    Junior Member Ionutg's Avatar
    fylipdan exact la asta ma gandeam si eu, de fapt nu inteleg nici care e marea faza cu controllerele cu 2 analog stickuri, mi se pare un gimmick total inutil, un d-pad si 4 butoane sunt arhisuficiente.

    Serios vorbind mi se pare de apreciat ca nintendo incearca chestii noi, iar singurele semne de intrebare sunt legate de pret si de ergonomia noului controller. E normal ca atunci cand incerci sa inovezi uneori sa nu iti iasa dar pana la urma daca toate companiile producatoare de console ar avea atitudini conservatoare probabil ca am fi folosit inca controllerul de nes. Alt lucru de apreciat mi se pare backward compatibility ul cu softwareul si cu perifericele de la wii. Oricum cred ca o sa fie prima consola Nintendo neportabila pe care o sa o cumpar

  17. #37 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Merdiso View Post
    Sa imi explice si mie cineva. Daca e o consola "noua", de ce au mai facut-o atat timp cat 3DS a fost lansat acum cateva luni in urma ? Nu au deja un handheld ?!
    un sfat. inainte sa postezi in threadul unei stiri, ti-as recomanda sa citesti si stirea in sine.

  18. #38 SP
    Member emanuel's Avatar
    Quote Originally Posted by Merdiso View Post
    Sa imi explice si mie cineva. Daca e o consola "noua", de ce au mai facut-o atat timp cat 3DS a fost lansat acum cateva luni in urma ? Nu au deja un handheld ?!
    pai poate pentru ca WiiU e un "home console", in timp ce 3DS e un "handheld console"

  19. #39 SP
    Justice of the Peace emptysilence's Avatar
    parerea mea ca la inceput va fi bine vanduta
    din cauza euforiei de noua aparitie si din trecut ca wii sa vandut bine

    eu zic ca va fi varza
    oricum cine si-a luat wii il foloseste rar fata de ps3si xbox chiar foarte rar
    mie nu imi place deloc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Noua consola Nintendo: Nintendo 2DS By storm89shadow in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 12 Last Post: 16-10-2013, 15:44

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts