Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Batman Arkham City Collector's Edition detaliat

  1. #1 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar

    Batman Arkham City Collector's Edition detaliat

    O editie de colectie a jocului Batman Arkham City era inevitabila, deoarece toate jocurile AAA primesc astfel de editii. Acum cateva zile a aparut pe site-ul unor retailere aceasta editie a jocului, dar nu era descrisa absolut deloc. Acum lista cu detaliile pachetului a fost dezvaluita, aratand ce vor primi gamerii pentru 100 de dolari. Din pacate, nici o poza in legatura cu aceasta editie nu a fost lansata. Aveti mai jos detaliile. Batman Arkham City se va lansa pe 18 Octombrie 2011.

    - Collector's Edition includes a premium statue, an art book, Gotham Knight animated content, early access to digital add-on content and more
    - Premium statue is produced by Kotobukiya to bring the excitement of the game into the real world
    - Flip through the pages of a brilliantly illustrated art book to soak up all the Arkham City content available
    - Get a jump on the competition when you receive exclusive access to add-on content before anyone else
    - Gotham Knight animated content brings the story to life
    Attached Images Attached Images arkham-city-e3-screen.jpg

  2. #2 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    Statueta va fi facuta in China,cu 2 dolari si vanduta cu un super profit.

  3. #3 SP
    Member Legolas13's Avatar
    Quote Originally Posted by reltih_floda View Post
    Statueta va fi facuta in China,cu 2 dolari si vanduta cu un super profit.
    Prietene, ai cumparat vreodata o statuie Kotobukiya ? Kotobukiya sunt printre cei mai buni sculptori, iar statuile lor ajung si la 600$ bucata. Daca nu cunosti, taci din gura. Meriti un report pentru acea remarca.

  4. #4 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    2 dolari e mult. fiind vorba de o productie de masa putem vorbi de 20 de eurocenti costuri de productie reale si 30 de eurocenti pret platit de cei care produc editia de colectie.

  5. #5 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Nu-mi dau seama dacă voi trollați sau postați de dragul de a apăsa pe taste. Figurina de mai jos costă 250 euro, produsă evident de Kotobukiya. i apropo, sunt japonezi, dacă au aceeași culoare a pielii nu �nseamnă că lucrează la fel de ieftin precum vecinii de continent.
    Attached Images Attached Images kotobukiya_batman_dark_knight_batsuit_statue_3.jpg

  6. #6 SP
    Member StarKiller's Avatar
    In viata mea nu am vazut statuete mai bune!
    Good job Kotobukiya

  7. #7 SP
    Member pufy's Avatar
    Ok m-am convins, voi cumpara primul meu C.E !

  8. #8 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Să nu existe confuzii: statueta de mai sus nu are nici o legătură cu cea din ediția de colecție Batman Arkham City, era doar un exemplu pentru a ilustra atenția la detalii și calitatea produselor Kotobukiya.

  9. #9 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    se vede ca lucrati in domeniu. costurile in mare a unei statui sunt:
    materialul plastic - 2-5 eurocenti
    matrita - 2-5 eurocenti
    vopsea/vopsire daca e cazul - 4-5 eurocenti (daca este manuala costurile cresc, dar nu exorbitant)
    creatorul/scluptorul - 3-5 eurocenti
    sumele pot parea la prima impresie mici, insa in cazul unei editii facute in 300.000 de mii de exemplare nu mai este acelasi lucru. (100.000 / ptr fiecare platforma).
    in mod normal ar mai fi si licenta, insa producatorii jocului vin cu ea si costul e 0.
    daca cineva accepta sa dea 100 de dolari ptr un collector edition trebuie sa fie in deplina cunostinta de cauza ca majoritatea nu costa ca producere mai mult de 3-5%. 50% ia retaillerul, 10% reprezinta publicitate, 10 % costul dezvoltarii jocului, etc.
    am luat in ultima vreme Duke Nukem, Batman AA, James Cameron's Avatar, Call of Duty World at war, Call of Duty Black ops. am dat 100$ ptr Duke Nukem si am constat ca un zar e imperfect, iar la Cod wow butelcuta nu e ptr baut. arma lu' Batman e un plastic ieftin. totusi sper ca masinuta sa faca impresie mai buna, iar figurina din Avatar e de calitate. iar o figurina Mini Ninja bonus a fost iar de calitate.
    in concluzie... daca cineva vinde plastic cu 250 de euroi nu am nimic impotriva, dar nu-mi insultati inteligenta. nu vor fi prea curand opere de arta realizate de mana unui artist. doar ceva facut ieftin, rapid si ptr profit maxim. nu e vremea ptr arta.
    mult si scump faurit pe parale putine.
    "Silentio, prego!... Silence, please!"

  10. #10 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Tind să-ți dau dreptate, �nsă doar dintr-un singur punct de vedere: da, figurinele enumerate de tine (Duke, etc) sunt �ntradevăr ieftine at�t dpdv al calității c�t și al costurilor probabil (pics or it didn't happen), �nsă nu le băga �n aceeași oală cu cele produse de Kotobukiya.

    Argumentum ad ignorantiam.

  11. #11 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    man, cand faci un produs in tiraj de 300.000 + trebuie sa-l faci uniform. singura metoda, tine fireste si de timp/mana de lucru este doar modul industrial. nu neg ca Kotobukiya face ceva de calitate. doar spun ca ei pot afirma ca un produs e limited (si chiar e adevarat), etc - dar costurile reale sunt foarte mici. o editie de colectie tot in jur de 3-5 euro costa ca sa fie fabricata. in rest vorbim de adaosuri. io in cunostinta de cauza dau banii. dar fireste prefer sa cumpar James Cameron's Avatar Collector ed la 39.9 ron din magazin si sa am acasa surpriza - figurina de 4 stele si jumate.

  12. #12 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    DARK BRAVO MAN,bravooooo.Imi place cand cineva e echidistant ,sincer si realist.Le-ai dat o palma virtuala celor care se cred inteligenti cand de fapt sunt "trepanati" si fanboys ,ca asa e la moda : Legloas si Graft.
    Baieti,cand dati un raspuns,va rog,pentru comunitatea care citeste acest site,nu-l dati de dragul de a da,sustineti-l,asa cum a facut Wadder.
    Si nu iti trebuie mult creier sa iti dai seama ca in ziua de azi,ca sa faci profit,nu trebuie sa investesti mult,ci cat mai putin.Pe langa acest fapt,mai pui si o eticheta "garantie Kotobukiya " si ai un succes garantat.dar la cine?la cei ca voi,care pun botul.
    Imi pare rau de ofense,dar cand o sa va desteptati o sa va respect.

  13. #13 SP
    Member Legolas13's Avatar
    Mestere Dark Wadder, tu compari rahaturi din plastic cu statui din PVC. Da, in caz ca Google-ul era prea departe, iti spun eu, "fanboy-ul", din experienta. Kotobukiya lucraeza numai in portelan si PVC.

    reltih_floda, nimeni nu ti-a cerut respectul. Ne-am expus punctul de vedere. Si mi-l sustin, atata timp cat eu vorbesc de cai si altu' imi spune de magari.

  14. #14 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    PVC = petrol = plastic. daca nu as fi in domeniu si nu as stii cat costa cele cateva sute de grame nu as comenta.

    sute de mii de exemplare tot productie industriala e. arta e arta. industria e ptr profit. io am subliniat un aspect pe care nu multi il stiu. produsele respective sunt foarte ieftine de facut. totul e sa gasesti sute de mii de clienti sa le cumpere. personal ma aflu printre acestia de multe ori. dar fiind in perfecta cunostiinta de cauza.

    personal o sa cumpar probabil aceasta editie. dar nu la 100 de $. nu. la o oportunitate. mai ieftin... sper ca mult mai ieftin.

  15. #15 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Poate ca ai dreptate Dark insa cand te gandesti ca e vorba de o statuie Batman nu cred ca fanii vor avea limite cand vine vorba de a scoate multi bani din buzunar.Pana la urma la ei ajunge profitul oricat de buna ar fii calitatea;poate fii o statuie in miniatura pe care se va asterne praful insa multi vor cumpara editia de colectie doar pentru a avea un mini Batman pe dulapior.

  16. #16 SP
    Member Legolas13's Avatar
    Dark, uiti doua cehstii. Unu, este un produs bazat pe o franciza, deci exista copyright. Doi, sunt lucrate de mana, fiind psue ore intregi, daca nu zeci de ore in asta. Noi nu platim pentru o bucata de plastic, ci pt sculptura din acea bucata de plastic. Iar acel sculptor trebuie platit pentru zecile de ore lucrate la ea. Daca tu ai lucra zeci de ore la sculptarea unei statui si ai fi de-acord sa fi platit cu 5 dolari, ca in total ar fi costat 10 dolari produsul, este problema ta, dar nu cred ca ai vrea.

    CE confirmat, cu detalii full si poza:
    It releases in limited quantities from 21st October in the UK for PC, PlayStation 3 and Xbox 360.

    It includes:
    - Custom Batman statue produced by Kotobukiya
    - Collectible art book
    - Early access to the Iceberg Lounge Challenge Map and Batman: The Dark Knight Returns skin
    - Batman: Arkham City album from WaterTower Music including original songs by hit artists, available via digital redemption
    - Bonus DC Universe animated original movie, Batman: Gotham Knight (Anime styled prequel to Nolan's The Dark Knight)


    ---------- Post added 19-07-2011 at 05:43 PM ----------

    Poza oficiala atasata.
    Attached Images Attached Images bacce_ps3_render_f3_sm-227.jpg

  17. #17 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    daca cineva crede ca se face o productie de sute de mii de statuete identice manual atunci me = . asadar capitalismu mai are o sansa.

  18. #18 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by reltih_floda View Post
    Baieti,cand dati un raspuns,va rog,pentru comunitatea care citeste acest site,nu-l dati de dragul de a da,sustineti-l
    Ține mai �nt�i tu cont de sfaturile care le dai altora. Citez:
    Quote Originally Posted by reltih_floda View Post
    Statueta va fi facuta in China,cu 2 dolari si vanduta cu un super profit.
    Cum susții ceea ce ai afirmat �n quoteul de mai sus? Arată-mi un document sau orice altceva care să dovedească acel preț de producție pentru o statuetă Kotobukiya și vom lua �n considerare așa zisele ofense pe care ni le adresezi.

    Și mă repet, Kotobukiya sunt japonezi, nu chinezi, există o mare diferență �ntre produsele de orice fel fabricate de cele două nații.

  19. #19 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Sa va zic si parearea mea ..cum U3-ul va avea statuieta facuta de Sideshow si Batman AC facuta de Kotobukiya sa nu credeti ca or sa fie neaparat bine facute ,pot fii si mai putin detaliate ,paint job slab etc ..sa nu credeti ca daca sunt neaparat facute de SS sau Koto or sa fie cine stie ce .Adica sa fim seriosi ,cati bani credeti ca s-au investit in statuietele respective ,zic maxim $20 (desi nu prea cred) ,la banii astia nu va puteti astepta la PF-uri ,calitativ vor fii ok dar nu cine stie ce.

  20. #20 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    Graft,cine nu produce in China,in ziua de azi?Peste 90% din produse provin de acolo,nu ai de unde sa stii exact zona de productie,ca e o fabrica/un atelier in China sau japonia sau Taiwan.....
    Iti pun o intrebare logica,ok?Daca acesti Kotobukiya sunt maestri si produsele lor sunt foarte scumpe (un produs quality hand made e foarte scump in ziua de azi,FOARTE,tocmai pt ca sunt rare) crezi ca ar lucra zeci/sute de ore manual la o statueta pentru in profit de maxim 50 dolari/per statueta?Da,zic 50,pt ca si Ubisoft trebuie sa aiba profit si ma indoiesc ca va fi sub 50%.
    Poate m-am pripit cand am zis 2 dolari,hai 10,ca sa nu-si strice si Ubisoft imaginea
    Oricum,cu putina logica si cunostinte in domeniul marketing-vanzari+economie ,iti dai seama in ziua de azi ce inseamna aceste "editii/oferte speciale".
    Cumparati fratilor,cumparati,fiecare e liber sa faca ce vrea cu banii lui,eu nu sunt impotriva,doar ma miram de masinaria generatoare de profit din industria de gaming.
    Peace and remember,the world was made in China

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Batman Arkham City detaliat By erik95 in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 11-08-2010, 16:18

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts