Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 55 of 55

Thread: GameStop: "Sanse mici ca PS4 si X720 sa apara inainte de 2014"

  1. #41 SP
    Member SwingShot's Avatar
    Daca ei(microsoft, sony) chiar se simt amenintati de WiiU ala, inseamna ca e mai grav decat credeam.

  2. #42 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Nu e vorba ca se simt neaparat amenintati dar sa fim seriosi ,PS3ul si Xboxul au deja ceva vechime si ar cam trebui schimbate ,cum am zis si in alte posturi anterioare.... si astazi daca ar aparea ,eu l-as cumpara(cu conditia sa nu aibe probleme cum au fost la Xbox).

  3. #43 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Nu as cumpara o consola noua in primul an de aparitie nici daca s-ar vinde cu 300$, nu stii de cate jocuri bune vei avea parte in primul an si nici cat de fiabila e consola respectiva.

  4. #44 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Aici se vorbea de PS4,nu de PC ,in PC trebuie sa investeti bani cel putin o data la 6 luni daca vrei ca totul sa fie ok si vorba lui Monky ,pe console nu ai atat de multe erori cum ai pe PC :-)
    Nu stiu de unde tot vine lumea cu ideea ca trebuie facut upgrade o data la 6 luni. Tot ce am citit eu despre subiectul asta indica faptul ca e mai degraba o data la 1 an jumate - 2 ani, si de regula e vorba doar de placa video si/sau RAM. Bine ca la vreo 5-6 ani probabil ca trebuie schimbat cu totul, dar asta e, c'est la vie.

    Depinde binenteles ce intelegi tu prin OK. Pentru ca eu sunt convins ca un PC de "top" de acum un an va putea sa ruleze BF3 de exemplu pe setari medii sau high in 1080p@60fps fara nici o problema. Si asta oricum inseamna ca va arata mai bine decat arata pe console.

    Inteleg foarte bine ca nu are rostul unei discutii PC vs Consola. Fiecare are avantaje si dezavantaje. Dar e enorm de multa dezinformare in randul celor care sustin ca te costa o mana si un picior ca sa tii un PC pentru gaming.

    Revenind strict la discutia despre PS4, X720, ma gandesc ce s-ar intampla daca urmatorul MW3 (oricum au obiceiul sa scoata unul pe an) va aparea doar pe acestea (si WiiU).. (nu sunt fan al seriei dar e clar ca are vanzari inegalabile).

  5. #45 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Nu m-am exprimat corect ,ma refeream la faptul ca daca vrei un PC de "top" platesti de n ori mai mult fata de pretul unei console Xbox sau PS3 si parerea mea e ca nu se merita ,eu personal pot juca jocuri de ultima ora cu totul la full dar nu ma pasioneaza jocurile pe PC si prefer consolele

  6. #46 SP
    Member Witchalok's Avatar
    Pentru mine ultimele jocuri care "m-au prins rau", la modul sa bag peste 100 de ore in ele (vorbim aici cam de ultimii doi ani) au fost:

    Demon's Souls (PS3 exclusive)
    Bad Company 2 (care e si pe PC)
    Dragon Age origins (care am inteles ca a fost incomparabil mai bun pe PC)
    WOW (am cazut din nou in pacat dupa o pauza de vreo 3 ani, dar m-a tinut doar 6 luni).

    Ce jocuri ma intereseaza pe viitor:
    Dark Souls (console exclusive)
    Battlefield 3 (PC e clar leading platform si va fi cea mai buna varianta).

    Sincer ar fi un vis devenit realitate daca ar anunta in 2012 un PS4 si cu un BF3 "special edition", care sa beneficieze de posibilitatile noii console (1080p @ 30 fps, 64 players).
    Nu ar mai trebui sa-mi iau un PC

  7. #47 SP
    Junior Member d4ni3l's Avatar
    pai sa-ti dau o veste,B3 o sa arate la fel atat pe PC cat si pe PS 3,s-a confirmat acest lucru,ca nu o sa-l joci in 1080p, asta e altceva,deci numai ai de ce sa astepti PS4 ptr jocul asta cine nu crede, sa se intereseze pe net

  8. #48 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by d4ni3l View Post
    pai sa-ti dau o veste,B3 o sa arate la fel atat pe PC cat si pe PS 3,s-a confirmat acest lucru,ca nu o sa-l joci in 1080p, asta e altceva,deci numai ai de ce sa astepti PS4 ptr jocul asta cine nu crede, sa se intereseze pe net
    Taci! 134050d1306799427t-spambox-xl-118303d1306799427t-ce-ne-am-cumparat-azi-trollicons.gif

  9. #49 SP
    Junior Member dacblood's Avatar
    Am avut PSP si Xbox 360 si inca mai am PS3. Pe langa astea/asta mai detin un jaf de calculator.
    Partea "proasta" e ca am fost vrajit totalmente de Starcraft 2 si decat asta ma mai joc acum.
    Concluzia 1: Daca astia baga suport pentru mouse si tastatura nativ pt urmatoarea generatie de console, iar Blizzard se axeaza si pe console, atunci pt mine va fi un must buy.
    Concluzia 2: Cel mai mult conteaza jocurile si nu platforma
    Concluzia 3: Daca consolele sunt facute sa ruleze jocuri, atunci cred ca ar trebui sa suporte si toate metodele/formele de control ale jocurilor.... deci tot pe la concluzia 1 ajungem....

  10. #50 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Parerea mea este ca atata timp cat inca pot revolutiona jocurile dpdv grafic pe actuala generatie de console, nu e cazu sa iasa nimic nou. Si chiar si cand vor ajunge la maximul fizic al consolelor, inca vor putea scoate jocuri gen Shadow of the Colossus sau Ico, pentru care nu trebuie super grafica pentru a putea fi jucate.

  11. #51 SP
    Junior Member dacblood's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Parerea mea este ca atata timp cat inca pot revolutiona jocurile dpdv grafic pe actuala generatie de console, nu e cazu sa iasa nimic nou.
    Pai asta se intampla si cand s-a facut trecerea PS2->PS3. Nu uita ca God of War 2 a aparut exclusiv pt PS2, desi PS3-ul fusese lansat.

  12. #52 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar
    Quote Originally Posted by Csander View Post
    Un singur lucru nu vreau: sa se lanseze consola cu probleme doar de dragul lansarii ca apoi sa fie nevoie de n revizii pentru a corecta problemele (vorba aceea "graba strica treaba"). Mai bine mai astept un an sau doi dar la final cumpar o consola bine pusa la punct.
    Csander, daca tot nu e nici o graba si ai ce face in tot acest timp, nu mai bine astepti tu 9-10 ani? Ia gandeste-te cate probleme se rezolva in 1-2 ani cat ai estimat tu. Dar in 10 ani? Mult mai multe nu? Cel putin teoretic se merita asteptarea.

    Bun....acum zi si ce ai sa faci in tot acest timp.

  13. #53 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    N-ai inteles idea (da' hai sa facem posturi ca sa ne aflam in treaba, nu?).
    Din partea mea Sony si MS pot sa-si lanseze consolele si maine atat timp cat acestea nu incep sa rateuri (sau poate vrei sa se umple iar forumurile romanesti si straine cu topic-uri gen "Mi-a dat consola RRoD, E74, YLoD, etc." asa cum se intampla acum cativa ani?)
    Unele probleme au fost rezolvate dar niciodata nu poti sa stii cand apar unele noi.

    Oricum toate lumea stie problema cu jocurile si consolele nou-aparute, asa ca vrand-nevrand oricum astepti.

  14. #54 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Eu nu tin minte ca PS3-ul sa fii avut probleme cand a aparut,nu zic ca nu au fost probleme cu YLOD-ul ...dar chestia asta se intampla dupa ceva timp nu imediat ca la Xbox .

  15. #55 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Csander View Post
    vrei sa se umple iar forumurile romanesti si straine cu topic-uri gen "Mi-a dat consola RRoD, E74, YLoD, etc.
    Grija mea cu ce se umple forumurile. Eu o sa-mi 'umplu' plasma cu jocuri noi si sper forte aratoase.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts